Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

Frncuski sirevi u Lidlu, kupila kamember, OK, čak i kad je u frižideru kad prođem pored osetim mu miris. Carré de l'Est još nisam probala.

Na ovom drugom, od svih jezika jedino deklaracija na srpskom nema rečenicu da stoji 30 minuta na sobnoj  temperaturi da bi razvio aromu. Nadam se da misle da mi to već znamo, pa se podrazumeva.

Kako ih slatko i s pažnjom pakuju.

Edited by halloween
Link to comment

Danas isprobali novi roštiljski program

sarajevski ćevapi 10/10 original

banjalučki ćevapi 10/10 original

pivarska dimljena kobasica 8/10

debela roštiljska sa paprikom 5/10, nit' mirisa nit' ukusa

dimljena sa sirom 7/10, trebalo bi više sira da bi se baš tako zvala, inače ukus ok

ćumur 11/10, neverovatno lako se pali, gori savršeno, ogromna kalorijska vrednost

Link to comment

Moze li neko da mi preporuci i napise kako se tacno zovu neke dobre salame, kobasice, sunke, slanina? Pitala me drugarica, a meni sem praske sunke i one salame sa plesni, kada su italijanski dani, ne pada nista na pamet.

Link to comment

kupila sam pre neki dan ove kese/mreze za visekratnu upotrebu za pijacu i povrce/voce..pa cemo videti koliko ce potrajati..

 

ja iovako vece povrce tipa krastavac,tikvica,kupus ne stavljam u kesu ali treba mi za tresnje,paradajz,cluk...i koristila sam je juce za gljive..

 

F&VBags.jpg

Link to comment

Pazite kad kupujete upakovano voce i povrce u Lidlu.Nigde nema datum proizvodnje ili rok trajanja.Obicno ima samo njihov lot koji pocinje sa velikim L i sledi ga neki broj koji lici na datum ali datum cega? Ja sam uspeo da kupim spargle koje su bile na oko super ali kad sam ih otvorio smrdele su kao pokvareno meso ( rasadaju se proteini) a pod rukom vrhovi spargli su se pretvarali u ogavni smrdljivi krem :cry: Naravno da sam ih zvao, reklamirao, slao mail sa fotografijama, hteo da zovem inspekciju ali nisam.Posle sedam dana su se udostojili da me nazovu i imao sam ostruy raspravu sa neimenovanom sluzbenicom koja je pokusala da mi proda njenu genericku pricu kako oni nisu u obavezi da istaknu rok trajanja na pakovanju!!!!Pripretio sam inspekcijom ali nista.Tako da pazite sta uzimate i drkajte ih za rok upotrebe.Danas opet ista prica: nema datuma proizvodnje ili roka upotrebe na sparglama,borovnicama, sljivama...samo neke od stvari koje sam pogledao.Smradovi su zasticeni kao beli medvedi i boli ih za zakone ove zemlje

Link to comment

Juce kupila upakovane spargle, provericu veceras [emoji58]

U svakom skucaju uvek vracam kada nesto nije u redu, mada kod njih nisam nikada do sada imala problema.

 

U Maxiju sam zimus imala jedan veci. Ladno mi u sred nasecene sunke devojka sa delikatesa ubacila neku debelu komadinu od okrajka (sad uopste ne znam da li je od istog proizvoda, jer mi je mrak pao) pri tom nisam uzela nenacetu da bih imala okrajak... i tako pokvareno i mufljuski ugurala u sredinu da ne osetim pod rukom, da mi nije bilo tesko da sednem u auto i vratim se preko pola grada kod posla, gde je taj Maxi. Nasekli mi novu. Vise na delikatesima tamo ne kupujem.

 

Previse je neispravnih proizvoda, sto isteklih rokova, sto zbog problema u losem skladistenju, znaci krivica uglavnom od prodavaca, da bi to trpeli.

 

Dva primera sam videla na tviteru ove godine, gde su se zalili direktno proizvodjacu, jedan je slucaj sa Jafom, kao bila bajata bla, bla, dobila osrednju kartonsku kutiju punu Jafe (ne secam se kolicine) uz pismeno izvinjenje, a onda i jedan lik kupio kiselu pavlaku, u roku je bila, kada je otvorio casu budj poprilicna (doduse za tog proizvodjaca nisam cula) i on im se zalio, mada je ovo sigurno do prodavca i loseg skladistenja i on dobio gomilu njihovih mlecnih proizvoda.

 

Ne treba cutati nikako, prodavcima pogotovu.

 

 

 

 

 

 

Link to comment

A kako da se zalis u tim slucajevima? Kome?

Moju majku redovno sikaniraju u IDEA prodavnicama, doduse ona je malo starija pa je lako otkaciti, ali uvek je imala validan razlog za zalbu.

Link to comment

Trazis sefa, mada ja odem do prodavacice, kasirke i nisam imala problema, nisam nijednom isla do sefa (mada ok, ako sam cetiri puta reagovala), ali sam uvek spremna da ce mozda biti problema..

Za moje pare necu da me niko pravi na budalu, dovoljno nas naokolo svi prave.

 

 

 

Inace u Ideu ne ulazim, mislim da su najgori. Najvise me izludjuje sto cene na rafovima i na kasi nije ista. Cao.

Link to comment

Danas probala ove njihove gomboce sa sirom, preporuka. Sa jabukama i cimetom su takođe super a ove ostale ne uzimam jer ne znam kakve su, Marine imaju pekmez od šljiva umesto voća kao i kajsije, pritom mi je jako loš ukus tih pekmeza i ove lidlove mi nešto sumnjivo izgledaju na kesi, kontam da ni to nije šljiva ili kajsija nego nešto smuljano. 

kuljanka-smrznute-knedle-sa-sirom-1kg-PSmov.png

Edited by hansolo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...