Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

Probala rebarca, pa sta znam, nisam odusevljena nesto. Ok, za varijantu vracas se sa posla nema nista kod kuce, ali def ona sveza, natur kod mog mesara em mesnatija, em veca, em ih ja mariniram kako hocu, em znam sta stavljam. O ukusu da ne govorim.

Link to comment
4 hours ago, Malkmus said:

Ako ne valja ili nemaju, trol pitanje: ima li negde Jacobs ili Nescafe instant bez kofeina na turskoj strani grada?

mislim da u maksi, aroma, idea ima samo nes bez kofeina i grozna je otprilike kao i nes s kofeinom, kisela... ako voliš običan nes, sviđaće ti se i ova. 

jacobs nisam nigde videla. na pijaci sam jednom videla neku nes gold bez kofeina koja je bila preskupa pa nisam probala.

kupila sam jednom u kafeteriji 100 grama kao tursku bez kofeina. bila je preskupa a ukus je bio kao govno.

Link to comment

Hvala, živana.

Delimo mišljenje o Nes klasičnoj, Gold je meni prihvatljiva, ali ne mogu da je nađem. Tražio sam po onom sajtu sa svim cenama u svim marketima štagod bezkofeinsko i našao neku Grand tursku, 200g, za prosečno 350 dinara, a cenim da je neko blato u pitanju.

Link to comment

Da pohvalim cokoladu za kuvanje (52% kako delova). Posto sam sada u skatkisima do guse 🤪 oko slave, a vec sam je nekoliko puta koristila, da ne zaboravim opet, bolja je od Manaz (47% kakao delova) koja mi je bila do skoro No1.

f1caf280393978938dd5d25450f1341c.jpg

Edited by Jumanji
Link to comment
18 hours ago, Malkmus said:

Hvala, živana.

Delimo mišljenje o Nes klasičnoj, Gold je meni prihvatljiva, ali ne mogu da je nađem. Tražio sam po onom sajtu sa svim cenama u svim marketima štagod bezkofeinsko i našao neku Grand tursku, 200g, za prosečno 350 dinara, a cenim da je neko blato u pitanju.

ja tursku kafu uglavnom ne pijem, osim u gostima ili tako nešto, ali ovo iz kafeterije je bilo grozno, a cena otprilike tako ko ta grand.

zamolila sam bila kolegu da mi donese iz evropske unije nes, i doneo mi je iz portugalije, ali je bila ista kisela ko naša.

a ova gold nes je bila na pijaci, mislim da ti prodavci nabavljaju robu iz mađarske ili tako nešto, tako da vidi na nekoj pijaci koja ti je blizu na tim tezgama što imaju čokolade i konzerve, znaš već...

Link to comment
6 hours ago, slepa živana said:

ja tursku kafu uglavnom ne pijem, osim u gostima ili tako nešto, ali ovo iz kafeterije je bilo grozno, a cena otprilike tako ko ta grand.

zamolila sam bila kolegu da mi donese iz evropske unije nes, i doneo mi je iz portugalije, ali je bila ista kisela ko naša.

a ova gold nes je bila na pijaci, mislim da ti prodavci nabavljaju robu iz mađarske ili tako nešto, tako da vidi na nekoj pijaci koja ti je blizu na tim tezgama što imaju čokolade i konzerve, znaš već...

Hvala :)

Link to comment

Kapitulirao danas u tom božićnom delu. 

Panettone. Stoji neotvoren. 

Neke sušene narandže u čokoladi. Kao jafa bez biskvita. Narandže gorče. Akvajerd tejst. 

Uzo neka dva krema trenutno na palačinkama trošim. Neki mlečni s kokosom i neki moka s komadićima kafe. Ostane ti čaša kad potrošiš. 

 

Van toga na pekari volim ono s pecanom. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...