Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

1 hour ago, InvisibleLight said:

jeo neko sunku iz te talijanske ponude, pakovano kao komad od 1kg? kupila juce, posle vidim pise susena na vazduhu, valjda nije mnogo drugacija od one iz pusnice.

 

Шта чекаш кад си је купила ти пробај па нам јави.

Link to comment
 

pa znam, to mi mnogi kažu, samo meni nikako da se otvore vrata percepcije

 

na pici sam jeo opet iz konzerve. čuo sam  (i video, jeo) par puta kako oriđiđi kaprićoza navodno ide sa artičokama, međutim, nisam siguran da to ima smisla

setila se, jela i ja, u rimu, bila skupa ko djavo, podelili smo jednu kolko da probam (isto kad su insistirali da probam one zlundre od kravinog stomaka, shto ne mogu da se setim nilad kako se zovu na srpskom :marina:, oni sve misleci da ja nemam pojma, i razocharavshi se malo pritom). ok je to, ali bi moralo da bude super redovno u ponudi, da se kupi, pa da se neshro angazujem. mislim da bi mi shpargla bila draza i u toj situaciji.

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment

To skembe se zove lampredoto :) dolazi ili kao sendvic u lepinji, ili kao jelo u ciniji sa nekim sosom od ulja i belog luka. Prva varijanta je malo suva, druga prste da polizes.

 

Articoke na kapricjozi su u Italiji redovna stvar, kod nas mislim da sam samo jednom ili dva puta dobio to na pici, ne secam se ni gde. Meni su gotivne, onako tekstura im je kao pecurke, a imaju blago kiselkast ukus, kao da malo osveze picu. 

Link to comment
škembe? šta rimljani su veliki u pogledu kravljih stomaka?
najjachi, mnogo ponosni. poshto se nisam nesvestila od shkembica, dobila sam i prvu artichoku u zivotu, da bih se iskreno zapanja [emoji38]ol:

sent from bubamoto

Link to comment

ja sam navucen na articoke iz tegle. te koje kupujem su blansirane pa marinirane u ulju, uz malo sirceta, bluka i raznih trava. tegla od kilo tesko da potraje vise od desetak dana. oplemeni svaku salatu a najdraza mi je paradajz, articoke i feta na kockice pa zalivena tom marinadom. prste lizem. bonus je sto ih kupujem za relativno male pare u costco-u, evo ove dole - mozda nekom bude koristan info

 

Image result for costco artichoke hearts uk

Link to comment
2 hours ago, goofs said:

To skembe se zove lampredoto :) dolazi ili kao sendvic u lepinji, ili kao jelo u ciniji sa nekim sosom od ulja i belog luka. Prva varijanta je malo suva, druga prste da polizes.

 

Articoke na kapricjozi su u Italiji redovna stvar, kod nas mislim da sam samo jednom ili dva puta dobio to na pici, ne secam se ni gde. Meni su gotivne, onako tekstura im je kao pecurke, a imaju blago kiselkast ukus, kao da malo osveze picu. 

Lampredoto je firentinski street food i pravi se isključivo od četvrtog, poslednjeg, dela kravljeg želuca. U Rimu se jedu Trippa alla romana, mnogo sličnije našim tripicama iliti škembićima.

ricetta-trippa-alla-romana-peccato-di-go

@adam
e to, ali ove iz Lidla su još i grilovane.

Link to comment
41 minutes ago, gospa buba said:

to je zanas skupa droga.

sent from bubamoto
 

makar niste navuceni.

 

jab dao sve articoke na svetu za jeftinije paprike, posebno crvene silje. ozbiljno skupa droga a ja navucen oduvek :cry:.  

 

@aram fala na preporuci, te grilovane moram probati. mozda ih ima i u ovdasnjem lidlu, potrazice se. 

 

 

 

 

Edited by adam
Link to comment
makar niste navuceni.
 
jab dao sve articoke na svetu za jeftinije paprike, posebno crvene silje. ozbiljno skupa droga a ja navucen oduvek :cry:.  
 
[mention=475]aram[/mention] fala na preporuci, te grilovane moram probati. mozda ih ima i u ovdasnjem lidlu, potrazice se. 
 
 
 
 
To za šilje ni globalizacija nije uspela da ispegla?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
4 minutes ago, aram said:

ako nema u Lidlu, ima u Aldiju njihove
Grilled-Artichokes-Antipasti-A.jpg?o=KWb

 

probace se, fala.

 

a, da, te tripe rimske su recept moje majke pa preko pekorino/parmezan. keva pravi kako je naucila kad smo ziveli u zagrebu. nista brasno i aleva, akcenat na paradajz i vino. ja ih tako volim, nase kafanske mi nisu posebno drage. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...