Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

4 hours ago, gospa buba said:

onda tu ulecu sa zgushnjavanjem kojechime, gumama skrobovima, pa je onda ukus mlitav, pa dodaj ukus, pa nije slatko, dodaj lazno slatko... 

Ovo jako lepo opisuje voćne jogurte i još koješta šta se kupuje u prodavnici :)

Edited by Zverilla
  • +1 2
Link to comment

pa meni je za sada citanje deklaracija dovoljno..znam kako sve funcionise u Srbiji i da se ne navodi bas sve iako je po zakonu obavezno ali eto u primeru tog pirincanog mleka u prahu i ostalih proizvoda mi je dovoljno da procitam sta jesu naveli.

  • +1 1
Link to comment
pa meni je za sada citanje deklaracija dovoljno..znam kako sve funcionise u Srbiji i da se ne navodi bas sve iako je po zakonu obavezno ali eto u primeru tog pirincanog mleka u prahu i ostalih proizvoda mi je dovoljno da procitam sta jesu naveli.
bila je sad skoro dw emisija bash o tim mlekima, bademovo ovoono. da je tu onoga shto je na imenu, badema, pirincha, bash minimalno, a sve ostalo su gume stabilizatori emulgatori.

da se.prishtedi na pirinchu, to je tek bezveze, mada je jasno da za uslove stavljanja na trzishte mora da se obezbede neka ogranichenja i da nije dovoljno da se sam raazmuti pirinach u vodi :unsure:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 1
Link to comment

dobro..da se vratimo na temu

 

nisu im lose one mesavine zacina iz grcke nedelje..uzela sam tzatziki i gyros jedine koje nemaju so na prvom sastojku jer ne volim slane zacine i zbog toga sam ih dugo izbegavala ali  zanimljive su

Link to comment

aha, sad sam tek skapirala na šta misliš :D 

ajde Kesić, ali Seka reklamira sve i svašta i to ne baš na način koji mi se dopada 

ono za "online" banku je dno dna. na nivou onih užasnih reklama za neku turističku agenciju, valjda barcino ili tako neko sranje

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Mleko koje nije dala životinja i da nije za lice za skidanje šminke, ukupno sam kupila 4-5 puta, dok je klinja imao alergiju na proteine kravljeg mleka, da mu pravim ponešto. Pirinčano uglavnom. Pravila neke kaše, skontala da može i bez toga, i bacila.

Mleko ne pijem, a jogurte gledam da budu što masniji  :piggy:

  • +1 1
Link to comment

ne postoji zdrava hrana, osim one koja se unosi u taman dovoljnoj količini

 

jedina zajednička osobina regija u kojima ljudi dožive natprosečne starosti je da su u njima ljudi bili više gladni nego siti

 

katabolizam uglavnom sjuri sve do istih osnovnih jedinjenja, na osnovu kojih metabolizam pravi sve ono što nam je potrenbno, ali i što nas ubija, ukoliko je prisutno u višku

 

iz ove generalizacije izuzimam ono što drnda hormone, sve ostalo ne uzimam ozbiljno

 

 

  • +1 2
Link to comment

Danas poprilično razočaran u Lidl. Spremao ragu bolonjez i prirodno je da ide neki tvrdi sir, da ne kažemo parmezan :) preko toga. Imao sam kupljene od pre mesec dana dve kesice "Lovilio" (verovatno Lidlov brand) rendanog "Grana Padano" i "Italian hard cheese". Stajalo u frižideru sve vreme, neotvoreno (fabrički zatvoreno). To su one kesice gde treba prvo makazama odseći jedan kraj, a ispod toga se nalazi onaj zip-loc patent, tako da se može kesica i zatvoriti ako se ne potroši cela količina odjednom. Rok trajanja ok, sve vreme bilo u frižideru kao što rekoh.

 

Otvorim prvu, kad ono unutra uglavnom sve zeleno, i tu i tamo tek ponegde jos belo, kao da sam otvorio kesicu sa nekim sirom te vrste koji ima plemenite plesni (tipa Gorgonzola). Bacim to u djubre, otvorim drugu, kad ono apsolutno isto! Bacio i tu drugu kesicu. 

 

Da je makar isti tip sira, pa kažemo - eto takva im serija cela, ali jedan se prodavao kao Grana Padano a drugi kao "Italian hard cheese" (druge nisu imali u tom trenutku, te sam kupio šta je bilo). 

 

 

Link to comment

Meni je tu dilema kako trgovac može snositi odgovornost ako  rok upotrebe nije istekao a roba se ukvarila?

Jedino ako su u pitanju uslovi držanja u transporta robe do rafova.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...