Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

A tu nađi neki market za snobove u Rimu, pa tamo kupuj, jbg
Nismo svi tvog nivoa, ima nas neobrazovanih alkoholičara
ja (se) krkam u diskontima, jer sam obrazovani alkoholicar

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

danas sam bila u lidlu i nakupovala sireva i suhomesnatog, na nečemu piše ko je proizvođač, na nečemu ne.

 

sećam se da se digla frka oko tog propisa da ne mora da stoji proizvođač na pakovanju, ako se ne varam

ispalo je da je to zato da bi se zaštitila robna marka proizvođača i njihova cena.

 

btw, sirevi iz lidla su fenomenalni (osim gorgonzole, ona mi se baš ne sviđa preterano, a bri je morao da dozre otvoren

par dana da bi bio vrh). čedar, ementaler, i još jedan na t, nemogudasesetimsad, su fenomenalni.

 

i još jedan razlog zašto mi se sviša lidl, kasirke imaju platu 42000* rsd, radi se 5 dana nedeljno, svaki minut prekovremenog

je plaćen. meni lepo da čujem.

(u dis ne ulazim od kad sam prisustvovala maltretiranju zaposlenih od strane menadžmenta, ako se ona ekipa ljudi

može nazvati menadžmentom.)

 

ps. znam da to nisu neke pare, ali za plate u trgovini, to je vrhunska plata.

 

Link to comment
19 minutes ago, svashtabezneshto said:

(u dis ne ulazim od kad sam prisustvovala maltretiranju zaposlenih od strane menadžmenta, ako se ona ekipa ljudi

 

 

U Disu sam bio jednom, iz mesare je smrdelo kao  iz septičke jame... I ljudi su kupovali jer je jeftinije nešto od drugih mesta...

 

 

 

Link to comment

do mesare nikad nisam ni stigla. ljudi kupuju i u matijeviću, to više nema nikakve beze sa kvalitetom, već sa cenom.

imam sreću da ne moram. od marketa meso opušteno kupujem u univeru i eventualno u maksiju, kad mi je baš frka.

u lokalnoj ide(j)i nikad nisu uspeli da ubiju smrad iz mesare, jezivo  smrdi, još sad imaju prolaz do neke kineske radnje,

pa se onaj vonj kineske plastike pomešao sa smradom iz mesare, jezivo.

(kad se dragi otrovao nekim suvim voćem iz ide(j)e, prestali smo tamo da kupujemo. da, naveden je bio proizvođač :) )

 

Link to comment

Ja sam u totalu prešao na Maxi, nedavno, za veće nabavke, koje uključuju i mesaru... OK mi je meso, nisam primetio ništa neobično... I generalno mi je sve tamo ok...

 

Za sitnije stvari, lokalni Univer...

 

Lidl mi je čak jako blizu, vazdušnom linijom, ali je otići kolima dosta nezgodno, a nekako mi je Tempo lepši, jer je širi, komotniji i mogu da kupujem u ranim jutarnjim satima, kad nema nikog, što je poseban +...

 

Meni je Lidl prenatrpan i ljudima i stvarima, kad god sam bio... Plus, nemaju neke standardne robne marke (nema prave kole i nema knjaza, dakle, jbg, nema pića za mene, koji ću tamo, za početak)...

Link to comment
5 hours ago, radisa said:

 

 

Meni je Lidl prenatrpan i ljudima i stvarima, kad god sam bio... Plus, nemaju neke standardne robne marke (nema prave kole i nema knjaza, dakle, jbg, nema pića za mene, koji ću tamo, za početak)...

Bude nekada, kada su dani poznatih brendova.

 

Link to comment
2 hours ago, čekmeže said:

Jel ima još po Beogradu i Novom Sadu lokalnih mesara (kasapnica) ili su ih trgovinski lanci ubili? Obično budu na pijacama.

U NSu solidne su Štrand i Šakan, ništa egzotično kao npr u bgu u https://www.facebook.com/PrleMeathouse/

Po marketima jaaako retko kupujem meso. Najviše u Štrandu jer imamo komšijski odnos, pogotovu supruga, ima mesare švalere

Edited by maheem
Link to comment
1 hour ago, čekmeže said:

Jel ima još po Beogradu i Novom Sadu lokalnih mesara (kasapnica) ili su ih trgovinski lanci ubili? Obično budu na pijacama.

 

У БГ-у их има по пијацама. И на доста места људи стоје у редовима. Чак и тамо где је месо скупље него у маркетима.

Link to comment

Haha [emoji3] ljubomoran si@maheem sto dobija bolje meso od tebe, priznaj

 

Ni ja nikada ne kupujem meso po marketima, imam odbojnost i od mirisa (valjda im zapadnu sokovi, krv izmedju pa se usmrdi), a izgled piletine recimo u Maksiju mi je uvek diskutabilan. Imam svoje mesare na pijaci i tamo nabavljam.

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...