Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

Ne mogu da se složim sa ovom tvrdnjom, ja sam neko ko ne voli ljuto i ovo je jedini oblik ljutog začina koji koristim ako pogledaš sastav Lidlova harisa ima 65% paprike (a ostalo su začini) dok tunižanska ima oko 80%. 
Tunižanska nema tako pun ukus i meni se tuba "naduvala" posle dve nedelje pa sam je bacio. 
Inače sam danas stavljao harisu u pilav i vrlo mi se dopalo. 
Meni je i eksplodirala na sobnoj temperaturi :D

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Dobar je za nas sto volimo ljuto ide na sve. Ima slatki i ljuti u lindi. Ako niste probali a volite ljuto obavezno trk u Lindu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ja nabavljao iz Bosne tamo je nesto smesno jeftino bilo. A moze na sve. Jaja, nudle,meso sendviče...

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, jorma shparga said:

da li kada necega od akcije u lindi nema zbog logistickih problema ( okacili ljudi uredno obavestenje i listu i to poprilicnu za dane Azije ) to znaci  da istog nigde nema ili smo samo mi na NBGD ostali bez kokosovog mleka?

Baš prelistao katalog, i za gomilu artikala piše da nisu dostupni zbog logističkih poteškoća. Ne kontam zašto su onda uopšte u katalogu. :unsure:

Link to comment
1 hour ago, ivy said:

 

 

e nema kokosovog mleka,onog sto imaju u redovnoj ponudi, vec danima i u Ns-u

morala sam da vijam po maxijima njihovo rozo

u maxiju (d.city)  nema velikog rozog a malo je bas fino skupo :angry:

Link to comment
On 13.5.2021. at 22:01, Tinman said:

Lidlova harisa ima 65% paprike (a ostalo su začini) dok tunižanska ima oko 80%

 

Procenat paprike ne mora da ima baš nikakve veze sa time koja je ljuća, jer nije svaka paprika isto ljuta. 

Lidlova harisa je ljuća, slanija i vrlo jednostavna, sa prilično idustrijskim ukusom. 

Znam da ću sad pred forumski streljački vod, ali ja sam svoju Lidl harisu bacio u đubre posle dva pokušaja korišćenja.

Cap du Bon uvek imam, fina mi je, pikantna koliko treba i lepo vuče na začine, posebno kumin. Stoji redovno mesecima, jer sporo trošim, i nikad se nije naduvala. 

  • +1 2
Link to comment

ti mene sad muchish, jer meni sad nije vreme da jedem harise, a moracu da probam :dry:

 

a ova maksijeva i meni stoji u frizideru ko zna koliko i ja isto lickam to po malo i nije mi josh eksplodirala. nisam ni znala da moze, to je meni ko neko rudno blago, shta ima da se pokvari :hihi:

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...