Jump to content
IGNORED

Be i Ha


Tihajeza

Recommended Posts

On 29.4.2019. at 1:20, Anonymous said:

Samo je tuga koja je sirotinja u Hercegovini, Gacko na primer. Trebinje ne, krenuo ih je turizam, posebno šoping turizam. Dubrovčani se tamo snabdevaju, idu kod zubara, frizera i slično, a i Novljani vole tamo da svrate, cene su značajno niže, mada ih polako dižu, loza u Platanima je duplo skuplja nego pre par godina.

 

On 29.4.2019. at 9:33, kud u maglu Simoviću said:

ozbiljna vukojebina. da nema one te ne znam od čega bi taj narod živeo

 

kako se ide na moru situacija se popravlja, već u bileći ima ono jezero kao neki turistički potencijal

 

trebinje je već priča za sebe

 

Gacko, termoelktrana, ekocid.

 

Ono je katastrofa kakav su ekocid napravili u gacku sa onom termoelektranom. 

 

Htio sam da kupim neki dron i da snimim onu rupcagu pa da vide ljudi.

 

Inace citavo Gacko radi u i zivi od te elektrane. U opstini Gacko ima cak nekoliko zaposlenih u turistickoj agenciji :isuse: (vise od deset kazu nevesinjci ali oni to vjerovatno iz ljubomore).

 

 

 

 

Link to comment

Kako je cudno vidjeti kravice kada nema nikoga.

 

Imam negdje crno bijelu fotografiju kada smo bili tamo, ja dijete <10 godina, slikana skoro pa ispod vodopada. Tada je bila divljina.

 

Inace skace sa tih vodopada (ima jedna stijena na koju se moze popeti).

Link to comment

Krenuli iz Trebinja ka Herceg Novom I posle mozda 5 minura voznje zena provali da nije vratila kljuc od sobe. Okrecem kola, vracamo kljuc I krecemo ka granici.
Stanemo u Staru Hercegovinu na kafu, prvi put smo jeli teletinu koja je bila vrhunska, I bas kad smo krenuli primetimo tri crne limuzine pandure... Neka delegacija svratila u kafanu... Preteknu nas bas pred granicu. Dodjemo kod Crnogoraca, a oni jos tamo. Otisli posle par minuta, ja drugi u redu. Prilazi granicar I kaze "malo cete sacekati, drzavna delegacija da prodje".

Posle tacno sat vremena su bas pustili isuse.gif ovi su mogli u Budvu da stignu kako su jurcali.

U CG videli 2 krave kako cooliraju kraj puta I stado ovaca koje psi teraju sa puta.

Sutra najavljuju slabu kisu, a u cetvrtak potpuni haos od vremena.

Trebinje + Mostar odlicna kombinacija, jos kad bi putevi bili bolji I brzi...

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...
On 26.4.2021. at 11:50, BWA said:

Trebinje-Ljubinje je 60km, a stvarno se ta dionica otegne ko gladna godina.

 

Može se od TB do Čapljine i starim putem preko Ravnog  kud je nekad išla pruga.

Bliže je nekih 10-ak km, ali je put gori pa se svodi na isto.

 

Do Čapljine iz zaliva da li je bolja preko Trebinja ili Bileće? To jest pitanje je da li je bolje Trebinje- Ljubinje- Stolac ili Bileća - Berkovići- Stolac?

Link to comment
4 minutes ago, Jozef K. said:

Do Čapljine iz zaliva da li je bolja preko Trebinja ili Bileće? To jest pitanje je da li je bolje Trebinje- Ljubinje- Stolac ili Bileća - Berkovići- Stolac?

Ja preferiram put preko Bilece. Kroz Popovo me ubi dosada.

Malo je lošiji ovaj dio puta od Stoca do Berkovica ali nije strašno.

Ne znam jesu li gužve sad na prelazima. Ako jesu, onda definitivno idi na Bilecu. Na GP nema maltene nikoga ni u špicu sezone.

  • Hvala 1
Link to comment

Koliko je bezbedno ići kolima sa srpskim tablicama kroz čapljinu, ljubuški, konjic i tako to? Ja kad čujem ta imena, prvo pomislim na Braća po materi uvodnu scenu. 

  • Haha 2
Link to comment
2 hours ago, Hamlet Strašni said:

Koliko je bezbedno ići kolima sa srpskim tablicama kroz čapljinu, ljubuški, konjic i tako to? Ja kad čujem ta imena, prvo pomislim na Braća po materi uvodnu scenu. 

Bezbjedno je.

Jedino ako se planiraš duže zadržavati, mozda može doći do nekog  problema.

Ovako u tranzitu, nema šanse.

 

  • Hvala 2
Link to comment

Ja sam nekako Žepče, Zavidoviće i dole Vareš uvek smatrao... za to što te brine, ali onda je renne jednom rekao da je prisustvovao takvom folkloru praktično odmah do Brčkog, tako da... jbg. Prelepa prokleta zemlja.

Link to comment
  • 1 year later...
4 hours ago, Lucia said:

Da li zaista nema vise roaming-a? Po ovoj vesti od pre 1god neko iz Bosne moze u Srbiji da koristi po istoj ceni usluge od svog bosanskog operatera. Najvise me zanima da li mu je isto da ukljuci Mobile data za napr. WhatsApp ako nema WiFi blizu i da ga kosta kao u Bosni.

 

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/zapadni-balkan-od-danas-bez-rominga-sta-to-znaci-za-korisnike-mobilne-telefonije/

 

Ja sam koristio u Albaniji, Makedoniji i CG, i nema nikakve razlike u odnosu na lokalni saobraćaj.

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, Lucia said:

Da li zaista nema vise roaming-a? Po ovoj vesti od pre 1god neko iz Bosne moze u Srbiji da koristi po istoj ceni usluge od svog bosanskog operatera. Najvise me zanima da li mu je isto da ukljuci Mobile data za napr. WhatsApp ako nema WiFi blizu i da ga kosta kao u Bosni.

 

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/zapadni-balkan-od-danas-bez-rominga-sta-to-znaci-za-korisnike-mobilne-telefonije/

nema, samo pogledaj koliki ti je limit za internet kod tvog operatera za tvoju tarifu

Kada potrošiš limit, isključuje se net

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...