Jump to content
IGNORED

Be i Ha


Tihajeza

Recommended Posts

19 minutes ago, Ayatollah said:

 

Šta je fazon sa tom Jablanicom? Ima pored puta barem 20 kafana da sam ja video.

Pa sveza i dobra jagnjetina sa raznja, tu se uvek pauziralo kada se islo na more u Hrvatsku. Nesto kao Mrzenci u Makedoniji za Grcku.

Link to comment
3 minutes ago, BWA said:

To su sve pečenjare sa jagnjetinom.

I sve rade dobro.

Pa to sam shvatio, ali zašto baš tu? Jel' tu uspevaju neki posebni jaganjci, ili imaju neki poseban know-how za pečenje, ili nešto treće...

Link to comment
13 minutes ago, Ayatollah said:

Pa to sam shvatio, ali zašto baš tu? Jel' tu uspevaju neki posebni jaganjci, ili imaju neki poseban know-how za pečenje, ili nešto treće...

Ma nista posebno, samo svi staju tu pa  je uvek sveze sto dovodi do toga da svi staju tu. U krug.

Link to comment



Zavisi šta se očekuje od Trebinja.
Za razliku od Mostara kog su izgradile Osmanlije, Trebinje je stari srednjevjekovni grad - država- Travunija i ima šta da se vidi, ali da, nije za neko duže zadržavanje.
 
Miloš tamo ide na 3-4 dana, a planira da ide do Dubrovnika i Mostara, tako da je TB u toj varijanti sasvim dobar izbor.
 


Necu ici u Dubrovnik, osim ako se ne promene uslovi za ulazak iz Bosne u Hrvatsku.

Icicu u HN na jos par dana, da zena pipne more :D
  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, renne said:

U Trebinju je najvažnija pijaca

slazem se. sad me vratiste u 2008 kada sam isao u sarajevo da menjam pasos

 

80VThX8.jpg

 

siOpOkP.jpg

 

a evo i janjetine sa jablanice. sve je 2008

 

vaHULA5.jpg

 

iTAEoX9.jpg

  • +1 4
Link to comment

Trebinje bi trebao da vidis. Nista ljepse nego sjesti ispod platana ljeti na onu vrucinu. Preporucio bih ti retoran pored trebisnjice, zaboravih ime ali se mogu raspitati, uvjek je pun.

Mostar takodjer. Jedanput sam usao kolima kod hotela ruze (tamo sam i stanovao prije rata) i zazalio radi guzvi. Od tada parkiram stalno na parkingu katedrale. Inace u mostaru mozes parkirati gdje god hoces, neorganizovanijeg grada po tome jos nisam vidio. Pokusali sa da uvedu placanje i niko nije placao pa je firma propala (prvi put cujem da je neka parking sluzba bankrotirala). 

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

ja mislim da to nije bas blizu...

 

ali davno sam tuda prolazila i imam subjektivno secanje na uzase voznje kroz Popovo polje jer sam bila umorna i cinilo mi se beskrajno...mozda u stvarnosti to uopste nije tako a mozda i ne mora da se ide kroz Popovo polje :D 

Link to comment
38 minutes ago, ivy said:

ja mislim da to nije bas blizu...

 

ali davno sam tuda prolazila i imam subjektivno secanje na uzase voznje kroz Popovo polje jer sam bila umorna i cinilo mi se beskrajno...mozda u stvarnosti to uopste nije tako a mozda i ne mora da se ide kroz Popovo polje :D 

Trebinje-Ljubinje je 60km, a stvarno se ta dionica otegne ko gladna godina.

 

Može se od TB do Čapljine i starim putem preko Ravnog  kud je nekad išla pruga.

Bliže je nekih 10-ak km, ali je put gori pa se svodi na isto.

 

  • +1 1
Link to comment

Plan je da se vozim od Trebinja do Mostara, a posle Mostara u povratku da svratimo do vodopada, da se islikamo, malo prosetamo i nazad u Trebinje.

Edited by Milosh76
Link to comment

Bio tri puta u karijeri u Trebinju na pripremama.

Svaki put ostao mi je isti utisak: što bi s eneko uopšte patio i dolazio ovde turistički, nikad mi neće biti jasno...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...