Jump to content
IGNORED

Čačak i Užice


Apollo Creed

Užice ili Čačak  

37 members have voted

  1. 1. Grad?



Recommended Posts

Rujna zora na izlasku iz Cacka ovcetina 800din/kg naravno ko voli ovcetinu i sasvim je ok, ali ambijent je da :puke: muva ko u prici.A da i pretop 80din/kg ali retko kad ima cist jagnjeci vec mix prase jagnje, ali je odlican. 

 

Kod brana je uvek provereno dobra prasetina, mada sta moze kod prasetine da bude problem svinja je svinja, dok jagnjetina se razlikuje od dvorista do dvorista, a tek od kraja do kraja. 

Link to comment
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • noskich

    20

  • Marathonman

    20

  • Bujodrag

    20

  • SDSG

    16

Vise volim tvoje lice, nego Cacak i Uzice. :D 

 

Nego, kako da promovisemo Gradac? Volela bih da ima veci publicitet i bolji vebsajt, za pocetak. 

Link to comment
4 minutes ago, peralozac said:

@SDSG NIje fora u tome, nego gde je slična pesma sa comrade TIto, pretty face i Čačkom? Užice rules!

 

 

Ja narucivao ovu pesmu dva puta na svadbi u Novom Sadu na kojoj su pola zvanica bili Madjari. :)

Stara skola i dalje zna da svira. Rekli su da nisu svirali gooodinama. 

Edited by noskich
Link to comment
1 minute ago, SDSG said:

Nema Cacani pevali :s_c: slabo voleli :s_p: 

 

OK, da preformulišem, pesma sa Mister Dražo, pretty beard i Čačkom? :) 

Link to comment

Secate li se kako smo se smejali forumasima iz Vojvodine jer su u vrticu dobijali kavurmu i krvavicu za uzinu? Sta fali, mislim da smo u potpunosti parirali lepinjom sa pretopom. Imali smo u o.s. nastavnika fizike koji je imao pljosnato siroko lice, pa smo ga zvali Lepinja.  

Jos tokom I sv. rata osnovan je Dom za nezbrinutu decu, koji se danas zove Dom Petar Radovanovic. Prvobitno namenjen za brigu o ratnoj sirocadi, sada je dom za decu bez roditeljskog staranja. Druzenje sa tom decom je oplemenilo celo moje skolovanje. Od nastanka, dom je menjao lokacije, a za moderni kompleks na sadasnjem mestu jedan od zasluznih je narodni heroj Jevrem Jeso Popovic, brat Pere Popovica Age, jednog od 7 sekretara SKOJ-a. Obojica sa ostalom bracom i sestrama su ratna sirocad iz WWI i sticenici ove institucije,  a i moja bliska familija. 

Link to comment

Nema :D Sa Ovcara i Kablara je prvobitno preradjena za Rakovica pa je onda stigla do Uzica i dobila ovaj oblik koji se rasirio Jugoslavijom :ph34r: Ali bilo je tamburanja kada se naruci pa krene drugacija verzija od one koju slusalac hteo :laugh:

 

 

Link to comment

Dobro, to su bila neka druga vremena. Danas ima sticenika tog doma koji nose skakavce sa sobom i trzaju ih za show program. Opsta propast nije zaobisla ni taj dom.

Link to comment

Bilo je tu uvek pojedinacnih slucajeva pomalo problematicne dece, predrasuda i opasnih generalizacija.

Nastavnici svaki put da zastanu pre nego sto se obrate takvom detetu. Secam se Elene, devojcice iz Doma koja je dosla prestrecna jer su joj kupili nove cipele. Na casu istorije, neprestano je bacala pogled ispod klupe i divila im se dok je nije spazila Jadranka Papic, prof.istorije, debilcina I klase, pa joj dreknula- magarice jedna sta gledas ispod klupe, ne pazis na casu!

Sad bih joj rekla zato sto je bila izuzetno dosadna i iritantna i imala je uzasan izgovor koji je donela odakle je dobauljala u nas grad sa se uda.

Ostala mi je ta scena i posle 30 godina.

Link to comment

Meni ona bila razredna, i ostala u lepom secanju. Mislim da je dobro predavala. Pa mi posle opet predavala u gimnaziji.

Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...