Jump to content
IGNORED

Čačak i Užice


Apollo Creed

Užice ili Čačak  

37 members have voted

  1. 1. Grad?



Recommended Posts

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • noskich

    20

  • Marathonman

    20

  • Bujodrag

    20

  • SDSG

    16

Just now, pbg12345 said:

ih, meni to  baza kad sam dole :D

 

moze svasta, ali onda nije komplet lepinja

i meni bila suluda ta fasciniranost ercova lepinjom sa kajmakom, pretopom i jajem

ali jebes ga, nije da nije prijala u mnogim situacijama kad je uradjena kvalitetna podloga kakvom sljivom ili slicno :)

 

 

Ma, zezam se. To je kalorijska bomba i bilo je svirki kad nas je sprečila da popadamo.

Posle smo se profinili, upoznali s ljudima pa smo smeli i da biramo i zakeramo.

Link to comment
5 minutes ago, pbg12345 said:

ih, meni to  baza kad sam dole :D

 

 

 

Таман када будемо ишли доле да се нађемо на по једној.

Link to comment

Ali sve te lepinje su bile po mraku, posle svirki. Gde su nas vodili nemam pojma. Jednom sam samo zaglavio s nekom devojkom u nekoj sobi (tad sam bio slobodan inače sam monogaman, uglavnom) i ne sećam se ni nje ni te sobe ni gde je to bilo. Ali pamtim da smo negde u zoru otišli na doručak na neki roštilj. Dobar i sočan. Ili je to bilo do devojke.

Nemojte me pogrešno razumeti, stvarno smo želeli da budemo dobri i pristojni jer su i domaćini bili takvi :) 

Link to comment

Nekad je Radio Beograd subotom imao uključenja u košarkaške utakmice Prve lige koje nisu prenošene uživo na TV (nešto kao nedeljni radio prenosi fudbalskih utakmica u emisiji Radivoja Markovića, koji su bili pravo blago, posebno kada se javljao Ivo Tomić), pa se iz dvorane kraj Morave javljao gimnazijski profesor književnosti iRaško Stefanović (na časove je dolazio u odelu i sa leptir mašnom, uživao je da recituje "Sumatru" Crnjanskog) da izveštava kako Borac preslišava tadašnje favorite. Risto Kubura, pesnik u duši, nije imao tu sreću da može da se javlja iz Užica pa je morao da ode u Beograd i da vatreno izveštava sa utakmica Crvene Zvezde.

 

Čačak nema književni festival "Na pola puta", ali ima Disovo proleće i Branka Kukića koji vodi časopis i izdavačku kuću "Gradac", najozbiljniji časopis ikad u Jugoslaviji i zemljama naslednicama. Ranije nije imao stalno pozorište (osnovano prošle godine) ali u Domu kulture oduvek redovno gostuju beogradska pozorišta, nekad je učestalost bila jednom nedeljno, ne znam kakva je sad. Ima i međunarodni festival animiranog filma "Animanima", muzički festival "Karusel", memorijal Nadežde Petrović, bijenale "Biblioteka - otvorena knjiga Balkana" koji vodi Božo Plazinić, inače jedini ne-Beograđanin koji je ikad bio predsednik UO Oktobarskog salona.

 

Share & Enjoy

Link to comment
5 hours ago, ljuttko said:

Ja sam potpuno zaljubljena u inače skroz neuglednu železničku stanicu u Čačku al to je zato što sam tamo ko Pinki videla Tita i što je pored Želovo a ko zna šta  je Želovo zna i šta to nama otuda znači. 

Kićanoviću ništa nisu značile medalje sa svetskih prvenstava i Olimpijada dok ih ne bi "overio" protiv Supe na Želovom.

 

SaE

Link to comment

Telefonski pozivni brojevi i postanske sifre u Srbiji:

 

011/ 11 000 Beograd

021/ 21 000 Novi Sad

031/ 31 000 Uzice

...

032/ 32 000 Cacak

 

:laugh:

Link to comment
7 hours ago, halloween said:

Rodbina sa majcine strane je kod Pozege, tacno svi pored Morave voze bicikl, pa i moja baba, onako u suknji. To mi je kao detetu delovalo jako neprimereno. Bicikl je rezervisan samo za decu, a ne za neozbiljne sredovecne zene, ako joj se negde ide, nek ide pesice.

 

 

ako je kod požege, ne bicikl, nego točak :D

Link to comment
Telefonski pozivni brojevi i postanske sifre u Srbiji:
 
011/ 11 000 Beograd
021/ 21 000 Novi Sad
031/ 31 000 Uzice
...
032/ 32 000 Cacak
 
[emoji23]
Fali ti pocetak liste:
010/18300 Pirot


Cisto da se zna ko je prvi dobii automatsku tel. centralu.
Link to comment
3 hours ago, noskich said:

Telefonski pozivni brojevi i postanske sifre u Srbiji:

011/ 11 000 Beograd

021/ 21 000 Novi Sad

031/ 31 000 Uzice

...

032/ 32 000 Cacak

:laugh:

SFRJ je oko toga jasno&nedvosmisleno ukazala na gradove od najvećeg značaja: 11000 Beograd, 21000 Novi Sad, 31000 Titovo Užice, 41000 Zagreb, 51000 Rijeka, 61000 Ljubljana, 71000 Sarajevo, 81000 Titograd, 91000 Skoplje. Uočavate da nema Prištine od glavnih gradova republika i pokrajina, a Rijeka i Užice su bili izuzetak s jasnim razlogom.

Komplet lepinja je precenjena, na stranu sav zdravi lokalpatriotizam. Čak se može ozbiljno dovesti u pitanje tvrdnja kako je u Čačku bolja prasetina, a u okolini Užica jagnjetina jebe kevu. Neuporedivo kvalitetnija jagnjetina je (samo treba ubosti) oko Peštera, a čačanska gica nema pandan nadaleko. Užički kraj ima izvrsno suvo meso, ali treba izbegavati najizvikanije masovne proizvođače. 

Uz sav rizik da mi se ovdašnji naljute, podeliću s vama jednu anegdotu iz 2007. godine. Kum i ja nekako u isto vreme pazarimo po fabrički nov automobil (on njegov u Konjevićima, mi naš u Sevojnu), pa prvog slobodnog vikenda organizujemo porodični izlet da malo proćeramo limuzine uokolo. Spakujemo svak svoju nejač (po skvo i đece komada dva), pa hajde da protutnjimo do Potpećke pećine, etno sela u Zlakusi i taj rad uz magistralu. U Zlakusi vidimo lep restoran, simpatična baštica u livatku pored ribnjaka, hajde da nešto pojedemo. Dođe tradicionalno nadrkani kelner i stavi po meni pred svakog. Porcija pastrmke 1.300 ondašnjih dindži, a čine je dve ribice i tri koluta limuna u tanjiru. Presaberemo se - mnogo kinte i da je Zlatibor ili Beograd u pitanju. 

Ustaj od astala, sedaj ukola i - pravac Čačak!!!   :inn:   Na ulasku u grad, pre Dragišinog restorana sa leve strane ima odlična pečenjara kojoj sam zaboravio ime. Kaplje voda sa česme, te okreće ražanj s prasencetom lagano, a ima i ispod sača. Čini mi se da je kilo prasetine bilo nekih 600-700 kinti, te se odvalismo nas osmoro (klinci su imali po 10-12 godina) jedući i pijući za možda tri soma ili nešto više. Jebo užičku klopu...   :s_d:

Link to comment

Komplet lepinja da se sad nekim cudom iz groba dignu kiridzije i vide ove sto jedu komplet lepinju mislili bi da su sirotinja.Jer komplet lepinju su upravo kiridzije jele zato sto nisu imali para za vise pa putujuci svrate do kafane i dobiju hleb i pretop i jaje, i to im je jer za pecenje nisu imali.A posto su kiridzije svasta nosile i prodavale naslo se tu i kajmaka pa su dodavali i njega.

 

I niko ne zna kad se neko setio da od toga napravi specijalitet, ali marketing je cudo. 

Edited by SDSG
Link to comment
24 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

jel se dragiša i dalje kotira visoko?

Restoran je uvek pun, ali klempaju s cenama momački. Izgleda je postalo fora biti viđen tamo. Ja sam više za ćumeze s dobrom klopom, a ima ih diljem Srbije. Nedavno overismo birtijicu u Lapovu s fenomenalnim svinjskim vratom na meniju, samo dva stola i osam stolica unutra.

@Host: Školske kujne su bile šarolike, ali ne znam da je kompletuša bila na meniju. Ako nisam naskroz izlapeo, priviđa mi se neka kajmak-pretop kombinacija ili čak samo kajmak-pršuta/kobasica.

Edited by Marathonman
Školske kujne
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...