Jump to content
radisa

Građanski protesti u Srbiji 2018

КОЛИКО ЧЕСТО ИДЕТЕ НА ПРОТЕСТЕ   

133 members have voted

1. 1. Стварно, колико

• Био/ била скоро на свим
      22
    • Био/ била на већини
      28
    • Понекад идем
      44
    • Не идем никада
      47
  2. 2. 2. Исто питање за људе ван Србије или оне који из неких разлога не могу да иду

• Ишао/ ишла бих стално
      19
    • Ишао/ ишла бих повремено
      11
    • Не бих ишао/ишла
      11
    • Питање се не односи на мене - одговорио сам под 1
      99

Recommended Posts

Caligula

Izgubio izbore jer nije dao 200 000 000E Kopernikusu dok stoka cuti pognute glave niti tovario ljude u dzipove, pravio bugarske vozove, poslanike odvodio u hotele na malo karantina i ubedjivanja, nije dao bratu pola Srbije, nije ubio Olivera Ivanovica da bi lakse ispunio obecano oko Kosova niti kupio sve nacionalne frekvencije da bi ih stavio u dzep, nije gasio emisije i novine i najvaznije - nije lagao krao i pravio podele u narodu.

Da je sve ovo radio, imao bi sam podrsku 50+%

Ne razumem kako ovo ne razumes.

Edited by Caligula

Leia
3 minutes ago, Caligula said:

Izgubio izbore jer nije dao 200 000 000E Kopernikusu dok stoka cuti pognute glave niti tovario ljude u dzipove, pravio bugarske vozove, poslanike odvodio u hotele na malo karantina i ubedjivanja, nije dao bratu pola Srbije, nije ubio Olivera Ivanovica da bi lakse ispunio obecano oko Kosova niti kupio sve nacionalne frekvencije da bi ih stavio u dzep, nije gasio emisije i novine i najvaznije - nije lagao krao i pravio podele u narodu.

Da je sve ovo radio, imao bi sam podrsku 50+%

Ne razumem kako ovo ne razumes.

Ne razumem samo kako ti mozes vise tako bezobrazno da zamenjujes teze. 

Caligula

Gde zamenjujem teze?

Ja sve vreme tvrdim da je osnovna (ne i jedina) razlika sto su ovi smenjivi na izborima a ovi crveno crni nisu. I ti onda kazes "izgubili su izbore jer Tadic".. etc.

Gde sam zamenio teze?

I ovi bi ih izgubili brze i ekspresnije kada bi mediji i izborni proces bili barem upola slobodni kao u vreme Zutih ali to se nece desiti.

Ajmo sad jos jedan krug kako su svi isti.

Edited by Caligula

namenski
50 minutes ago, Leia said:

Ne razumem samo kako ti mozes vise tako bezobrazno da zamenjujes teze. 

Ne zameri, mora covek da odrzava radni pritisak…. :fantom: 

Leia
34 minutes ago, Caligula said:

Gde zamenjujem teze?

Ja sve vreme tvrdim da je osnovna (ne i jedina) razlika sto su ovi smenjivi na izborima a ovi crveno crni nisu. I ti onda kazes "izgubili su izbore jer Tadic".. etc.

Gde sam zamenio teze?

I ovi bi ih izgubili brze i ekspresnije kada bi mediji i izborni proces bili barem upola slobodni kao u vreme Zutih ali to se nece desiti.

Ajmo sad jos jedan krug kako su svi isti.

Taj veciti izbor izmedju zla (Tadica) i goreg (Tome) je i iznedrio vucica, ultimativno zlo.

A ti bi da opet izaberemo neko random zlo i nadamo se najboljem. Nek dodje ko god, samo da nije ovo.

Vrlo razumno :ph34r:

O tome ja barem pricam, s kim se ti svadjas da li su svi isti - to sa njim raspravi.

hazard
22 minutes ago, Leia said:

Taj veciti izbor izmedju zla (Tadica) i goreg (Tome) je i iznedrio vucica, ultimativno zlo.

A ti bi da opet izaberemo neko random zlo i nadamo se najboljem. Nek dodje ko god, samo da nije ovo.

Vrlo razumno :ph34r:

O tome ja barem pricam, s kim se ti svadjas da li su svi isti - to sa njim raspravi.

Za bold: nije. Vučića je iznedrio manjak bilo kakve lustracije posle 2000.

Da su pripadnici režima 90tih ostrakizovani, vi (među kojima sam

bio i ja do pre koju godinu) s tananijim osećanjima prema politici bi mogli da čekate da se pojavi neka za vas idealna opcija a da se u međuvremenu ne obazirate na to da li je na vlasti Kurta ili Murta, a mi koji verujemo u inkrementalni progres putem smenjivanja vlasti bi mogli da glasamo i rotiramo Kurtu i Murtu svake 4 godine.

Caligula
3 hours ago, Leia said:

Valjda ga je narod izglasao ovako ludog i balavog, sa sto mrtvih muslimana za jednog srbina i Curuvijom koji je docekao bombe i napijanjem 12 marta.

Nemoj da prebacujes lopticu DSu sto je izabran zlocinac poznat od ranije. Nije on novo lice pa da ga je neko iznedrio, nego ga narod glasao taman kao i Milosevica ili Seselja onomad.

Braća Strugacki
12 hours ago, Caligula said:

Ovi sto treba da odgovaraju su kod Vucica.

Tadic niti se obogatio niti ima za sta da odgovara, za glupost i narcisoidnost se ne fasuje robija

Svi su isti, a @namenski ? Tebi u svetu razumevanja drustvenih tokova i politike treba beli stap, steta sto to ne vidis oh wait :fantom:

Ništa što si napisao nije tačno.

Caligula

daj taj metar da utvrdimo

ZerrorR

Ne treba nam krivac... 

Leia
15 hours ago, hazard said:

Za bold: nije. Vučića je iznedrio manjak bilo kakve lustracije posle 2000.

Da su pripadnici režima 90tih ostrakizovani, vi (među kojima sam

bio i ja do pre koju godinu) s tananijim osećanjima prema politici bi mogli da čekate da se pojavi neka za vas idealna opcija a da se u međuvremenu ne obazirate na to da li je na vlasti Kurta ili Murta, a mi koji verujemo u inkrementalni progres putem smenjivanja vlasti bi mogli da glasamo i rotiramo Kurtu i Murtu svake 4 godine.

Tako je, ako poslazemo greske hronoloski prvo bi bio izostanak lustracije, a posle toga i moze da se dogodi samo ovo o cemu ja pricam, izbor izmedju zla i goreg.

U svakom slucaju, odgovornost je na onima koji nisu obavili svoj deo posla i resetovali drustvo nakon pada Milosevica, a ne na onima koji su im ukazali poverenje a onda gledali talove sa Dacicem, visegodisnje sakrivanje ratnih zlocinaca od Haga i korupciju na sve strane.

Edited by Leia

Leia
13 hours ago, Caligula said:

Valjda ga je narod izglasao ovako ludog i balavog, sa sto mrtvih muslimana za jednog srbina i Curuvijom koji je docekao bombe i napijanjem 12 marta.

Nemoj da prebacujes lopticu DSu sto je izabran zlocinac poznat od ranije. Nije on novo lice pa da ga je neko iznedrio, nego ga narod glasao taman kao i Milosevica ili Seselja onomad.

“Loptica” naravno jeste kod DSa, kao sto sam i napisala u odgovoru Hazardu.

Leia
11 hours ago, ZerrorR said:

Ne treba nam krivac... 

Naravno da treba, ne u smislu da bi ga sad lincovali nego da se utvrdi odgovornost i promeni losa praksa. 

ZerrorR
40 minutes ago, Leia said:

Naravno da treba, ne u smislu da bi ga sad lincovali nego da se utvrdi odgovornost i promeni losa praksa. 

Hoću reći, to ne treba da bude visoko na listi prioriteta.

Ono što treba je da padne 10ak gradova i opština tamo gde ima za to osnova, ne Kostolac, Žitorađa i Obrenovac, već BG, Niš, NS. Tamo gde ima manje direktne zavisnosti od vlasti. 

ToniAdams

ko uopste negira da je to ono sto treba?

mislim makar ovde na ppp