Jump to content
radisa

Građanski protesti u Srbiji 2018

КОЛИКО ЧЕСТО ИДЕТЕ НА ПРОТЕСТЕ   

133 members have voted

1. 1. Стварно, колико

• Био/ била скоро на свим
      22
    • Био/ била на већини
      28
    • Понекад идем
      44
    • Не идем никада
      47
  2. 2. 2. Исто питање за људе ван Србије или оне који из неких разлога не могу да иду

• Ишао/ ишла бих стално
      19
    • Ишао/ ишла бих повремено
      11
    • Не бих ишао/ишла
      11
    • Питање се не односи на мене - одговорио сам под 1
      99

Recommended Posts

hazard
4 minutes ago, Time Crisis said:

Pa nije baš infantilno, da život traje 500-1000 godina onda se slažem, ali tih 30 godina, to je već pola nečijeg života.

Možda ne mislimo na isto. Meni se čini da kod nas ljudi često osciliraju između intenzivnog bavljenja/praćenja politikom i potpunim ignorisanjem iste. Pa da u skladu sa time i formiraju očekivanja. To mislim da je infantilno. Previše se očekuje, pa se olako do jaja razočara.

namenski
30 minutes ago, Caligula said:

video on moj kurac

Nije svaki Mile laboratorijski tehnicar, pa da ima mikroskop :fantom: 

J-♣
22 minutes ago, ragasto said:

Uključujući i 2000.?

:whistle:

redak trenutak kad nam Mile bejaše zbunjen   :rolleyes:

Time Crisis
3 minutes ago, hazard said:

Možda ne mislimo na isto. Meni se čini da kod nas ljudi često osciliraju između intenzivnog bavljenja/praćenja politikom i potpunim ignorisanjem iste. Pa da u skladu sa time i formiraju očekivanja. To mislim da je infantilno. Previše se očekuje, pa se olako do jaja razočara.

Ne znam, ne moraš se uopšte baviti aktivno politikom, npr. oni likovi što su direktori po 40 i više godina, ceo grad zna sve o njima i opet ih izglasajusa 98%, nema bavljenja politikom koje će izlečiti takav lom u glavi, tu pomaže jedino čekati da priroda odradi svoje, pa će neke nove generacije krenuti ispočetka.

Caligula
9 minutes ago, namenski said:

Nije svaki Mile laboratorijski tehnicar, pa da ima mikroskop :fantom: 

:lol:

namenski

Ako su ovo floskule, a ne bitne odrednice visestranacja, demokratije i parlamentarizma prikazanog u Srbiji poslednjih 30-ak godina:

3 minutes ago, Frank Pembleton said:

sve sto je video, sto mu je prikazano od demokratije i visestranacja bilo to da je parlament mesto za dobro zajebavanjem i sa jeftinim restoranom, da su politicke partije bolji zavod za zaposljavanje od svakog pravog zavoda za zaposlavanje, da je politika delatnost u kojoj se para stice i vrti brze nego u svakom zakonitom, a bogami i nezakonitom poslu...

Onda OK.

Samo, bojim se da nece biti bas tako, na stranu sto su za Mileta mali lokalni satrapi kudikamo opasniji od floskula o visokoj politici.

Obaska sto je poprilicno razlicito baviti se lokalom u 1 Beogradu koji pruza kakvu-takvu anonimnost i - za ne daj boze - zastitu u slucaju sranja, od lokala u provinciji, malim mestima, selima, u kojima je covek, pojedinac kudikamo izlozeniji i nezasticeniji.

Frank Pembleton
1 minute ago, namenski said:

Samo, bojim se da nece biti bas tako, na stranu sto su za Mileta mali lokalni satrapi kudikamo opasniji od floskula o visokoj politici.

Obaska sto je poprilicno razlicito baviti se lokalom u 1 Beogradu koji pruza kakvu-takvu anonimnost i - za ne daj boze - zastitu u slucaju sranja, od lokala u provinciji, malim mestima, selima, u kojima je covek, pojedinac kudikamo izlozeniji i nezasticeniji.

Kao oni dole u Rakiti?Oni su bezimeniji od ovih u BG?

hazard
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

Stalno ta prica o terenskom radu koji sigurno daje rezultate, ali kao niko nece da zavrne rukave i zato opozicija lose prolazi na izborima. I da ostavimo po strani nesposobne  stranke i lidere koji su vec bili na vlasti, pa im prosecni gradjanin ne veruje. Zasto taj prosecni gradjanin nije prethodnih godina zdusno podrzao aktivnosti lokalnih pokreta? Oni su upravo i nastali na talasu "svi su vas (i nas) drugi izdali". Zato sto zabole prosecnog gradjanina za njihove aktivnosti. Zato je za neke od njih i cenzus na lokalu nepremostiva prepreka, ako predju cenzus to je ogroman uspeh, ali i plafon u ovom trenutku.

Imas hrabrog Aleksandra Obradovica, trebalo bi celo Valjevo da se digne na noge da ga podrzi, ali Valjevo spava. Nema ko da pozove? Ne, moze da zove Lokalni front, moze SZS, okupice se 100-ak ljudi max, ostali se prave ludi. Sramotno ponasanje Valjevaca. Sramotno ponasanje ljudi u Lucanima. Rados Milovanovic je upravo po njihovoj meri, zato je i direktor vec 40 godina. Sramotna podrska Jutki, Simonovicu... Vecina ljudi jednostavno ne zeli promene..

Da se jedan poveliki broj ljudi jednostavno ponaša sramotno i da nemaju obraza niti čestitosti, to stoji. Da ima mnogo onih kojima sadašnje stanje odgovara, to isto stoji.

No mislim da nije samo do toga. Ljudi se ponašaju drugačije na različitim društvenim skalama (nije isti odnos prema porodici, široj familiji, prijateljima, kolegama, komšijama, totalnim strancima, itd.). I to je normalno. No pitanje je zašto i kako se neko ponaša na određenoj skali. Kod nas su ljudi na toj najvećoj društvenoj skali, naročito na nivou politike, potpuno isključeni i skroz nepoverljivi. Imaš ljude koji verovatno ne znaju bilo šta o Obradoviću ili tek su čuli njegovo ime i militantno ne žele ništa da saznaju - to su oni ,,ne pratim politiku, ne gledam vesti, neću ni da čujem ništa o tome, neće niko meni da soli pamet" tipovi. Ti su se isključili iz šireg društva zbog razočarenja u isto i jednostavno ne žele da se uključe. Može se reći ,,idioti" u izvornom smislu te reči. Onda imaš one koji su čuli celu priču ali su a priori sumnjičavi o svemu - ,,ko zna čega tu ima, ima on neku računicu, ništa se ne dešava slučajno, ko zna ko ga plaća i za koga on radi" tipovi. Njih je život naučio da je sve vezano za neke veće i ,,skuplje" teme neka muljavina, prevara, borba nekih nečasnih likova oko para i moći. Onda imaš treću grupu koja u suštini simpatiše sa Obradovićem i sličnima ali koja je odavno zaključila da je promena nemoguća, da je sve to badava i da se ne vredi cimati, da je to samo džabe utrošen trud. Sistem je truo, vlast je zla ali bilo kakva borba je uzaludna jer je tako uvek bilo i tako će uvek biti.

Mislim da se suviše olako zaključuje kako SNS predstavlja većinsku Srbiju ili kako većini u Srbiji trenutni sistem odgovara tj. kako većina ne želi promene. Mislim da to nije tačno, naročito ovo poslednje. Nije stvar u tome da većina ne želi promene - stvar je u tome da većina ne veruje da je to nekih promena moguće doći. Prečesto se zaboravlja da je Srbija zemlja matorih, uglavnom poraženih, i rezigniranih ljudi iz koje mladi ljudi sa ambicijom uglavnom odlaze.

Партибрејкер
23 minutes ago, ragasto said:

Uključujući i 2000.?

:whistle:

Da, uključujući i 2000. 

zlobimir je tada dobio 1,8 M glasova + toma blizu 300 k.

To je manje-više isti broj glasova koliko i sada imaju snage zla. Sva moja rodbina koja je redovno glasala za SPS/SRS tokom 90-ih je i tada bez izuzetka zaokružila Zlobimira (kasnije, pa sve do danas naravno SRS/Tomu/SNS/ParaPsiho-a).

Koštunica je dobio te izbore zahvaljujući ogromnoj izlaznosti.

Glasovi mladih koji nisu blejali kao ovi sada, Otpor, ogromna energija koja je uložena u kampanji i naravno pomoć sa zapada su presudili. Toga svega fali danas. 

ragasto
1 minute ago, Партибрејкер said:

Da, uključujući i 2000. 

zlobimir je tada dobio 1,8 M glasova + toma blizu 300 k.

To je manje-više isti broj glasova koliko i sada imaju snage zla. Sva moja rodbina koja je redovno glasala za SPS/SRS tokom 90-ih je i tada bez izuzetka zaokružila Zlobimira (kasnije, pa sve do danas naravno SRS/Tomu/SNS/ParaPsiho-a).

Koštunica je dobio te izbore zahvaljujući ogromnoj izlaznosti.

Glasovi mladih koji nisu blejali kao ovi sada, Otpor, ogromna energija koja je uložena u kampanji i naravno pomoć sa zapada su presudili. Toga svega fali danas. 

Dobili su toliko, no nije bilo dovoljno. Toga su bili i oni svesni i zato su i pokrenuli ceo cirkus pa je Mile zbunjeno i podanički bagerima razjebao policijska kola po magistralama i malo zapalio televiziju i skupštinu. 

Kad pomenu Otpor koga više nema, čini mi se da se jedna od kampanja malo posle izbora zvala "Mnogo ste isti". Otkud to, majku mu...?

Neka bude da je strana pomoć presudila. Nema toga danas, jebi ga gospodo, moraćete sami; ne samo to, Švabo i Ingliz još i pomažu vlastima. Znači, neka se krene redom: ovde pomenuti lokalni šerifi koji su kičma Vučićevog režima (uvek je u pitanju lokal, koliko god ljudi mislili da se stvari rešavaju u Beogradu) su prvi na koje treba udariti. Jednom kada skrljaš nekog ko 40 godina drma gradom i postavlja generacije ljudi na funkcije ili im sjebe živote mnogo gore nego u Beogradu, ohrabrićeš ljude i daćeš im do znanja da nešto može da se uradi. Aktuelno je suđenje Jutki, to ne bi smelo da se ispusti.

namenski
26 minutes ago, Frank Pembleton said:

Kao oni dole u Rakiti?Oni su bezimeniji od ovih u BG?

Odlicno :) 

Nastavicemo kada budes mogao da mi nabrojis jos jedno 10-ak Rakita.

Ili kada neka Rakita bude dovoljan okidac, detonator.

Mada nesto nisam siguran ni da ce na kraju Rakitanci da pobede, a ni koliko je njihova akcija imala odjeka.

Time Crisis
1 minute ago, ragasto said:

Neka bude da je strana pomoć presudila.

To je još verovatno i najmanje bitan deo, što neko pomenu studenti su tad kidali, a danas jedva da postoje, plus samo godinu dana od spektakularno izgubljenog svetog rata (čestitam vam pobedu), mislim da to ni kod najtvrdokornijeg krila nije prošlo.

zorglub
3 hours ago, adam said:

mile se umio, dozvao pameti i uredno u nekoliko navrata glasao za tadica i ds ali je iz nekog volsebnog razloga odjednom i iz cista mira okrenuo curak naopako i postao taj tvoj ponizni mile koji se valja u blatu.  

Ko ti je to rekao? Nikad nije glasao ni za šta osim najgrđeg izbora, samo se u tom trenutku vremena primirio, šćućurio plašljiv kako jeste, pa kad je video kako je meka i popustljiva vlast, ponovo nastavio po tradiciji. Sad je Miletu potaman. I to je ok, demokratija.

Jimmy Kowalski
1 hour ago, hazard said:

Da se jedan poveliki broj ljudi jednostavno ponaša sramotno i da nemaju obraza niti čestitosti, to stoji. Da ima mnogo onih kojima sadašnje stanje odgovara, to isto stoji.

No mislim da nije samo do toga. Ljudi se ponašaju drugačije na različitim društvenim skalama (nije isti odnos prema porodici, široj familiji, prijateljima, kolegama, komšijama, totalnim strancima, itd.). I to je normalno. No pitanje je zašto i kako se neko ponaša na određenoj skali. Kod nas su ljudi na toj najvećoj društvenoj skali, naročito na nivou politike, potpuno isključeni i skroz nepoverljivi. Imaš ljude koji verovatno ne znaju bilo šta o Obradoviću ili tek su čuli njegovo ime i militantno ne žele ništa da saznaju - to su oni ,,ne pratim politiku, ne gledam vesti, neću ni da čujem ništa o tome, neće niko meni da soli pamet" tipovi. Ti su se isključili iz šireg društva zbog razočarenja u isto i jednostavno ne žele da se uključe. Može se reći ,,idioti" u izvornom smislu te reči. Onda imaš one koji su čuli celu priču ali su a priori sumnjičavi o svemu - ,,ko zna čega tu ima, ima on neku računicu, ništa se ne dešava slučajno, ko zna ko ga plaća i za koga on radi" tipovi. Njih je život naučio da je sve vezano za neke veće i ,,skuplje" teme neka muljavina, prevara, borba nekih nečasnih likova oko para i moći. Onda imaš treću grupu koja u suštini simpatiše sa Obradovićem i sličnima ali koja je odavno zaključila da je promena nemoguća, da je sve to badava i da se ne vredi cimati, da je to samo džabe utrošen trud. Sistem je truo, vlast je zla ali bilo kakva borba je uzaludna jer je tako uvek bilo i tako će uvek biti.

Mislim da se suviše olako zaključuje kako SNS predstavlja većinsku Srbiju ili kako većini u Srbiji trenutni sistem odgovara tj. kako većina ne želi promene. Mislim da to nije tačno, naročito ovo poslednje. Nije stvar u tome da većina ne želi promene - stvar je u tome da većina ne veruje da je to nekih promena moguće doći. Prečesto se zaboravlja da je Srbija zemlja matorih, uglavnom poraženih, i rezigniranih ljudi iz koje mladi ljudi sa ambicijom uglavnom odlaze.

U nacelu se slazem sa klasifikacijom. Medjutim, ti koji deklarativno zele promene, a ne cine nista da do njih dodje (svejedno koji se razlozi navode), ne mogu se smatrati protivnicima Vucica i ovog sistema..

Frank Pembleton
1 hour ago, namenski said:

Odlicno :) 

Nastavicemo kada budes mogao da mi nabrojis jos jedno 10-ak Rakita.

Ili kada neka Rakita bude dovoljan okidac, detonator.

Mada nesto nisam siguran ni da ce na kraju Rakitanci da pobede, a ni koliko je njihova akcija imala odjeka.

Necemo nastaviti.