Jump to content
Sign in to follow this  
radisa

Građanski protesti u Srbiji 2018

КОЛИКО ЧЕСТО ИДЕТЕ НА ПРОТЕСТЕ   

134 members have voted

1. 1. Стварно, колико

• Био/ била скоро на свим
      22
    • Био/ била на већини
      28
    • Понекад идем
      44
    • Не идем никада
      48
  2. 2. 2. Исто питање за људе ван Србије или оне који из неких разлога не могу да иду

• Ишао/ ишла бих стално
      19
    • Ишао/ ишла бих повремено
      11
    • Не бих ишао/ишла
      11
    • Питање се не односи на мене - одговорио сам под 1
      100

Recommended Posts

Filozof manijak

Kowalski zaključao topic :hail:

hazard
2 hours ago, Time Crisis said:

Meni lično je veći doom što imam bukvalno 0% poverenja da bi opozicija posle smene Vučića radila taj posao bitno drugačije. Isto to, samo sad malo mi.

Jedino što je bitno je da opozicija, kao i kada je ranije bila na vlasti, dopusti da bude smenjena kada izgubi izbore...i da dozvoli da uopšte mogu da se dese izbori koje će izgubiti. Sve ostalo nažalost u ovom trenutku nije bitno.

namenski

Opet gradjanin kriv zato sto se ne odaziva cak ni na pozive na lokalnu akciju za koju je, po definiciji vise zainteresovan nego za visoku politiku.

Kao da na lokalu nije,nu malo, lokalno, bilo svega i svacega.

A da nikome na pamet ne padne da bi u edukaciju gradjana, politicku, gradjansku, trebalo da spada i aktivacija, budjenje tog istog gradjanina, njegovo upoznavanje sa sopstvenim pravima i mocima kojima raspolaze, a sto sve spada u pominjani terenski rad, dugorocan, programski.

Umesto neprestanog pokusavanja da se demokratizacija kao proces svede na brojanje glasova, broj poslanickih mesta, a rezultati izbora na priliku da se dodje do odgovarajuceg komada kolaca, a sve ponavljajuci otrcane fraze od kojih je cak i Miletu muka.

hazard
2 hours ago, Leia said:

Pa to ja tebe pitam, koga smo drugog ikada smenjivali s vlasti na izborima, a i to uslovno receno, osim Milosevica i debila Tadica?

Koštunicu i Živkovića :fantom:

hazard
1 hour ago, Filozof manijak said:

Što se mene tiče, neka se okreće vrteška, pa će se u nekoj n-toj iteraciji pojaviti ekipica koliko toliko sposobna za obnašanje vlasti bez prevelikog lopovluka.

MOžda sam i glupi idealista, ali sve je bolje od ovih skakavaca koji proždiru državu kao da je njihova prćija već koliko,...8 godina?

@namenski

Suština

Caligula
19 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Stalno ta prica o terenskom radu koji sigurno daje rezultate, ali kao niko nece da zavrne rukave i zato opozicija lose prolazi na izborima. I da ostavimo po strani nesposobne  stranke i lidere koji su vec bili na vlasti, pa im prosecni gradjanin ne veruje. Zasto taj prosecni gradjanin nije prethodnih godina zdusno podrzao aktivnosti lokalnih pokreta? Oni su upravo i nastali na talasu "svi su vas (i nas) drugi izdali". Zato sto zabole prosecnog gradjanina za njihove aktivnosti. Zato je za neke od njih i cenzus na lokalu nepremostiva prepreka, ako predju cenzus to je ogroman uspeh, ali i plafon u ovom trenutku.

Imas hrabrog Aleksandra Obradovica, trebalo bi celo Valjevo da se digne na noge da ga podrzi, ali Valjevo spava. Nema ko da pozove? Ne, moze da zove Lokalni front, moze SZS, okupice se 100-ak ljudi max, ostali se prave ludi. Sramotno ponasanje Valjevaca. Sramotno ponasanje ljudi u Lucanima. Rados Milovanovic je upravo po njihovoj meri, zato je i direktor vec 40 godina. Sramotna podrska Jutki, Simonovicu... Vecina ljudi jednostavno ne zeli promene..

Kao sto je nedavno lepo sumirano:

1 hour ago, Filozof manijak said:

Što se mene tiče, neka se okreće vrteška, pa će se u nekoj n-toj iteraciji pojaviti ekipica koliko toliko sposobna za obnašanje vlasti bez prevelikog lopovluka.

MOžda sam i glupi idealista, ali sve je bolje od ovih skakavaca koji proždiru državu kao da je njihova prćija već koliko,...8 godina?

@namenski

Da ne zakljucavamo topik ali da zatvorimo ovim sustinskim poustvima 1 chapter.

Frank Pembleton
3 minutes ago, namenski said:

Opet gradjanin kriv zato sto se ne odaziva cak ni na pozive na lokalnu akciju za koju je, po definiciji vise zainteresovan nego za visoku politiku.

Kao da na lokalu nije,nu malo, lokalno, bilo svega i svacega.

A da nikome na pamet ne padne da bi u edukaciju gradjana, politicku, gradjansku, trebalo da spada i aktivacija, budjenje tog istog gradjanina, njegovo upoznavanje sa sopstvenim pravima i mocima kojima raspolaze, a sto sve spada u pominjani terenski rad, dugorocan, programski.

Umesto neprestanog pokusavanja da se demokratizacija kao proces svede na brojanje glasova, broj poslanickih mesta, a rezultati izbora na priliku da se dodje do odgovarajuceg komada kolaca, a sve ponavljajuci otrcane fraze od kojih je cak i Miletu muka.

Nije sve crno-belo, ali veruj govorim iz iskustva, gradjanina strasno zabole da se cima...

Govorim iz iskustva,.Naravno jbga ne treba odustati, ali dijapazon "miletovih izgovora" je spektakularan...

ragasto
2 hours ago, Time Crisis said:

Meni lično je veći doom što imam bukvalno 0% poverenja da bi opozicija posle smene Vučića radila taj posao bitno drugačije. Isto to, samo sad malo mi.

:ohmy::ohmy::ohmy:

Ubaciće te Corax u karikaturu.

namenski
4 minutes ago, Frank Pembleton said:

Nije sve crno-belo, ali veruj govorim iz iskustva, gradjanina strasno zabole da se cima...

Govorim iz iskustva,.Naravno jbga ne treba odustati, ali dijapazon "miletovih izgovora" je spektakularan...

A kako da ne bude spektakularan, kada je sve sto je video, sto mu je prikazano od demokratije i visestranacja bilo to da je parlament mesto za dobro zajebavanjem i sa jeftinim restoranom, da su politicke partije bolji zavod za zaposljavanje od svakog pravog zavoda za zaposlavanje, da je politika delatnost u kojoj se para stice i vrti brze nego u svakom zakonitom, a bogami i nezakonitom poslu...

Time Crisis
15 minutes ago, hazard said:

Jedino što je bitno je da opozicija, kao i kada je ranije bila na vlasti, dopusti da bude smenjena kada izgubi izbore...i da dozvoli da uopšte mogu da se dese izbori koje će izgubiti. Sve ostalo nažalost u ovom trenutku nije bitno.

Slažem se, ali razumem i one kojima je dopi****o da posle 30 godina još uvek igraju zonsku ligu demokratije

3 minutes ago, ragasto said:

:ohmy::ohmy::ohmy:

Ubaciće te Corax u karikaturu.

Imaću i ja svojih 5 minuta slave :lolol:

Caligula
12 minutes ago, namenski said:

A kako da ne bude spektakularan, kada je sve sto je video, sto mu je prikazano od demokratije i visestranacja

video on moj kurac

bira najgore opcije od ponudjenih vec tri decenije, nepogresivo

ragasto
6 minutes ago, Caligula said:

video on moj kurac

bira najgore opcije od ponudjenih vec tri decenije, nepogresivo

Uključujući i 2000.?

:whistle:

hazard
20 minutes ago, Time Crisis said:

Slažem se, ali razumem i one kojima je dopi****o da posle 30 godina još uvek igraju zonsku ligu demokratije

Razumem da nekome dopizdi ali to je u suštini infantilno ponašanje. Mada kod nas često ljudi i imaju skroz infantilan odnos prema državi i politici - ili u maniru nekog esktremnog kolektivizima očekuju da im država/političari reše sve probleme, ili u maniru nekog ekstremnog individualizma dižu potpuno ruke od toga i postaju potpuno apatični i nezainteresovani za bilo kakvo delovanje u široj zajednici.

Time Crisis
8 minutes ago, hazard said:

Razumem da nekome dopizdi ali to je u suštini infantilno ponašanje. Mada kod nas često ljudi i imaju skroz infantilan odnos prema državi i politici - ili u maniru nekog esktremnog kolektivizima očekuju da im država/političari reše sve probleme, ili u maniru nekog ekstremnog individualizma dižu potpuno ruke od toga i postaju potpuno apatični i nezainteresovani za bilo kakvo delovanje u široj zajednici.

Pa nije baš infantilno, da život traje 500-1000 godina onda se slažem, ali tih 30 godina, to je već pola nečijeg života.

Frank Pembleton
41 minutes ago, namenski said:

A kako da ne bude spektakularan, kada je sve sto je video, sto mu je prikazano od demokratije i visestranacja bilo to da je parlament mesto za dobro zajebavanjem i sa jeftinim restoranom, da su politicke partije bolji zavod za zaposljavanje od svakog pravog zavoda za zaposlavanje, da je politika delatnost u kojoj se para stice i vrti brze nego u svakom zakonitom, a bogami i nezakonitom poslu...

Pricam o "lokalnim" stvarima mani se tih floskula iz "visoke politike"...Dakle lokal direktna steta, uticaj i to je malo i nista...