Jump to content
radisa

Građanski protesti u Srbiji 2018

КОЛИКО ЧЕСТО ИДЕТЕ НА ПРОТЕСТЕ   

133 members have voted

1. 1. Стварно, колико

• Био/ била скоро на свим
      22
    • Био/ била на већини
      28
    • Понекад идем
      44
    • Не идем никада
      47
  2. 2. 2. Исто питање за људе ван Србије или оне који из неких разлога не могу да иду

• Ишао/ ишла бих стално
      19
    • Ишао/ ишла бих повремено
      11
    • Не бих ишао/ишла
      11
    • Питање се не односи на мене - одговорио сам под 1
      99

Recommended Posts

Leia
22 minutes ago, Filozof manijak said:

Aleksandra Obrenovića, npr ... :fantom:

Mislim, zašto se zaustaviti samo na poslednjih 20 god.

Pa to ja tebe pitam, koga smo drugog ikada smenjivali s vlasti na izborima, a i to uslovno receno, osim Milosevica i debila Tadica?

Time Crisis

Situacija nije ni blizu kao za vreme Miloševića, nije poredivo uopšte. Tadićeva vlada se potrefila s početkom globalne ekonomske krize, inače bi verovatno i tako bangavi pobedili 2012.

Leia
3 minutes ago, Time Crisis said:

Situacija nije ni blizu kao za vreme Miloševića, nije poredivo uopšte. Tadićeva vlada se potrefila s početkom globalne ekonomske krize, inače bi verovatno i tako bangavi pobedili 2012.

A uvek ce neko spreciti pristojnity u casnim namerama, ako nije Mile tu je globalna kriza...

Filozof manijak
7 minutes ago, Leia said:

Pa to ja tebe pitam, koga smo drugog ikada smenjivali s vlasti na izborima, a i to uslovno receno, osim Milosevica i debila Tadica?

Koštunicu, uslovno rečeno.

A ja tebe pitam, jel i dalje treba da se vlast smenjuje van izbora?

@Time Crisis

+ 1

Mene već smara to apstrahovanje ostalih bitnih činilaca kad se govori o promeni vlasti za vreme Slobe, pa čak i Tadića

Leia
Just now, Filozof manijak said:

A ja tebe pitam, jel i dalje treba da se vlast smenjuje van izbora?

A da ja vas nesto pitam :D

Po svemu sudeci SzS bojkotuje sledece izbore, mozda imaju neki cunning plan...

Filozof manijak
Just now, Leia said:

A da ja vas nesto pitam :D

Touche :D

Time Crisis

Meni lično je veći doom što imam bukvalno 0% poverenja da bi opozicija posle smene Vučića radila taj posao bitno drugačije. Isto to, samo sad malo mi.

Leia
20 minutes ago, Time Crisis said:

Meni lično je veći doom što imam bukvalno 0% poverenja da bi opozicija posle smene Vučića radila taj posao bitno drugačije. Isto to, samo sad malo mi.

3, 2, 1...  

namenski
25 minutes ago, Time Crisis said:

Kako? :ohmy:

Ma kakvi, gde bi oni...

Nece ni da pridju upravnim odborima i pozicijama direktora u javnim preduzecima, a i tamo gde budu morali, prednost ce naravno da ima strukatm...

Na svako iole odgovorno radno mesto bice postavljen po 1 skandinavac, eno, puna ih je Srbija, Mile ce da ode u invalidsku penziju po osnovu utvrdjene neuracunljivosti

Pre ce na nove izbore, nego sto ce stranacki da zaposle ikoga, transparentnost im je drugo ime, javne nabavke ima da budu javne, a ne ono 'ja tebi, ti meni...', do ce tabloid koji se samo usudi da napise nesto lose o (tadasnjoj opoziciji) u roku od odmah da ide pod led, kaligula ce da pravi naslovne strane nina i ostalih nezavisnih medija...

I onda ce tako srecno da zive 1000 godina.... :fantom:

gospa buba

a koja nam je shansa da to saznamo, osim da se lichno uverimo? ono, nije ni da je ta opcija uopshte na stolu, jer nijw, ali ja bih volela da vidim i to.

da li bismo npr gordanu chomic kao npr predsednicu vlade, shro da ne, ili npr cele srbije, shto da ne, pustili da bash dugo maznjava pare sa rodbinom i kumovima? ili ne? da li bismo je pustili tachno ovoliko? ili vishe, jer bi imala opake poluge moci? ili ne, jer ne bi imala? hihi.gif

sent from bubamoto

Time Crisis

Već smo se lično uverili dobrim delom, Tadić je smislio upravljanje državom iz kabineta , Đilas upravljanje medijima preko reklama, Dinkić je onda bio što je Mali danas itd. Neko kao Gordana Čomić bi u najboljem slučaju bio predsednik skupštine, a neke prave poluge moći ne bi ni videla.

namenski
7 minutes ago, gospa buba said:

a koja nam je shansa da to saznamo, osim da se lichno uverimo? ono, nije ni da je ta opcija uopshte na stolu, jer nijw, ali ja bih volela da vidim i to.

Si ti mozda cula za onu 'da se samo Mile budala 2x na isti kamen...'

Nista licno, naravno. :D

adam
12 hours ago, Caligula said:

Elegantno preskaces da ovi prvi prave ratove, dele narod na patriote i izdajnike, za jednog srbina streljaju sto muslimana, ubijaju Curuvije i Ibanovice i Stambolice i Dade Vujasinovic, prete, ne dozvoljavaju slobodne izbore i vec sta sve ne. Pa su ipak drazi Miletu.

Sto se gadjenja i vredjanja tice cude me tvoje opaske, mnogo ga je vise (ponovo) sa radikalske strane, ali Mile voli da se valja u blatu, da voda opanke po dvoristu dok mu turcin siluje zenu, da od svoje sirotinje cutke i ponizno daje 200 000 000 miliona eura vucicu za neku shupu iz koje emituje Kopernikus, da govori "Slobo mi te volimo", da ljubi televizor sa kojeg mu vucic prezrivo porucuje da su SVI DRUGI BOLJI OD NJEGA (bese se Turcinu uvlacio onomad i zahvaljivao sto nas je pokorio i naucio necemu?).

Ne, treba Djindjic da se uvlaci u dupe majmunima koji su glasali za Milosevica i ratove 10 godina, da im se ulaguje i umiljava ... jok more, objasnjavao im je bas kako treba, kao deci, kroz alegorije i lekcije o Drzavi koje moze da shvati i mali Perica. Ako je to nipodastavanje onda jebiga, bolje je 100x od vucicevog "populizma".

nista ja ne preskacem. ni djindjic ni milosevic ne ulaze u ovu pricu.

mile se umio, dozvao pameti i uredno u nekoliko navrata glasao za tadica i ds ali je iz nekog volsebnog razloga odjednom i iz cista mira okrenuo curak naopako i postao taj tvoj ponizni mile koji se valja u blatu.  

a nasi heroji sede po raznim upravnim odborima, kancelarijama za kreativno lapanje drzavnog novca i kaficima i krckaju tesko zaradjenu kintu pitajuci se sta su to oni pogresno uradili. malo se kao aktiviraju od izbora do izbora pa kad puknu ne mogu da se nacude sto ih mile nije glasao.

opet ponavljam, najmanje 5 godina ozbiljnog, mukotrpnog, svakodnevnog rada na terenu ako se sutra pocne. sve ostalo je sviranje kurcu.  

Filozof manijak

Što se mene tiče, neka se okreće vrteška, pa će se u nekoj n-toj iteraciji pojaviti ekipica koliko toliko sposobna za obnašanje vlasti bez prevelikog lopovluka.

MOžda sam i glupi idealista, ali sve je bolje od ovih skakavaca koji proždiru državu kao da je njihova prćija već koliko,...8 godina?

@namenski

Caligula
10 minutes ago, adam said:

mile se umio, dozvao pameti i uredno u nekoliko navrata glasao za tadica i ds ali je iz nekog volsebnog razloga odjednom i iz cista mira okrenuo curak naopako i postao taj tvoj ponizni mile koji se valja u blatu. 

Pa jeste, kada je Tadic otisao u populizam i milovao krave, pa je onda druga Srbija zgadjena crtala pimpeke umesto da glasa.

Srbija je slozen organizam, tu je MIle ali tu su i ostale grupe ove bolestine od drzave.

Meni je neverovatno da se provlaci teza kako je Mile kaznio zute zato sto su mu ukrali CD iz auta ali ne kaznjava balavog i ekipu koji skidaju tockove i vade motor.

Edited by Caligula