Jump to content
radisa

Građanski protesti u Srbiji 2018

КОЛИКО ЧЕСТО ИДЕТЕ НА ПРОТЕСТЕ   

131 members have voted

1. 1. Стварно, колико

• Био/ била скоро на свим
      22
    • Био/ била на већини
      28
    • Понекад идем
      43
    • Не идем никада
      46
  2. 2. 2. Исто питање за људе ван Србије или оне који из неких разлога не могу да иду

• Ишао/ ишла бих стално
      19
    • Ишао/ ишла бих повремено
      11
    • Не бих ишао/ишла
      11
    • Питање се не односи на мене - одговорио сам под 1
      97

Recommended Posts

urkozamanje
41 minutes ago, SNARC said:

Ti ako odvec nisi u SNS-u, cenim da nije kasno da sad pristupis.
Sjajan i pozitivan pristup problematici, ubedljivije od tri Krla i dva DJV zajedno.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Nije, ona je ljuti opozicionar. Prosli put se bas zajebala sto nije poslusala tatu i glasala za seselja. Ovako je samo bacila glas na razjedinjenu opoziciju. 

MilenaS
13 minutes ago, urkozamanje said:

Nije, ona je ljuti opozicionar. Prosli put se bas zajebala sto nije poslusala tatu i glasala za seselja. Ovako je samo bacila glas na razjedinjenu opoziciju. 

Netačno!!! moji su SRS samo otac, SNS, majka, DS tetka i teča, Ne davimo BGD brat...

Građanski protest za poskupljenje, da litar goriva bude 500 RSD

mraki

Naleteo sad na vesti, malo žešća histerija...

Da ne znam kako i inače od manjih stvari prave dramu, pomislio bih da ih je ovo ozbiljno uplašilo.

Haralampije

samo letimican pregled YT pokazuje da protesta ima mnogo vise nego sto veliki mediji objavljuju

Pontijak

gradjanski protesti 2018 - 4 strane

sinan sakic kao drustveni fenomen - 64 strane

djordje geprat
8 minutes ago, Pontijak said:

gde  li će taj topik završiti? na južnoj pruzi?

Edited by djordje geprat

Pontijak
1 minute ago, djordje geprat said:

gde  li će taj topik završiti? na južnoj pruzi?

nece se nikad zavrsiti dok je foruma, samo ce menjati ime i povode kao sto se na prugama smenjuju nazivi zeleznickih stanica :D

Tvrdica

грађани и малограђани, којих има више? Проста математика!

Lezilebovich
14 minutes ago, Pontijak said:

hvala ti na veličanstvenom doprinosu temi !!!

elem ,možemo i ove male proteste da pobrojimo 

Počeo je štrajk radnika Elektrodistribucije koji tvrde da godinama rade putem ugovora o privremenim i povremenim poslovima, dok neki rade preko lizing agencija.

Kako kažu radnici razlog za štrajk je smanjenje plata sa 45.000 na 33.000 dinara koje im je ponudjeno u aneksu ugovora od prvog juna. Radnici zahtevaju da dobiju ugovore o radu za stalno i vraćanje plata na 45.000 dinara.

34984826_1953674948276239_35603016681615

Pontijak
15 minutes ago, Tvrdica said:

грађани и малограђани, којих има више? Проста математика!

ne znam bas na sta si mislio :) a sto se tice ovih protesta, pratim par dana vesti o tome a kako nisam posednik automobila ne mogu da se uzivim u stanja svesti koja motivisu ljude da protestuju na ovaj nacin iako mi je jasno da je u danasnjem svetu mnogima automobil nuzno sredstvo kao sto mi je jasno da poskupljenje benzina ima za posledicu poskupljenje svega sto ima veze sa transportom i proizvodnjom hrane itd jer ipak i traktori idu na naftne derivate. na sta se ovo izaci nisam pametan. rezim ako je pametan nece sprovoditi represiju i cekace da se protest spontano ugasi kao i oni protesti u bg pre dve godine. postoji i mogucnost pritisaka gradjana na drzavu koja odredjuje akcize a to je bojkot kupovine benzina ali to je utopija a i tesko da bi se ista postiglo na prvu loptu jer bi drzava povecala akcize na druge proizvode koji se masovno kupuju da bi nadoknadila manjak prihoda od akciza, ruski NIS se ne bi potresao jer bi derivate plasirao na druga trzista.

sve u svemu ovaj tip protesta je, da budem u duhu teme, duga voznja i nece biti rezultata posle recimo nedelju dana protesta

@Lezilebovich  hvala za ovu vest, nisam ni znao za strajk radnika elektrodistribucije :)

ono sto mi je pozitivno u ovom protestu i ovom strajku je sto su motivi socijalna i egzistencijalna pitanja, nema tzv. visoke politike, nacije, etnosa i slicnih sranja kojima politicke elite zaludjuju i manipulisu ovom nacijom vec oko tri decenije

Edited by Pontijak

Frank Pembleton

Možda svi ti protesti imaju hiljadu mana, ali je svakako bolje da ih ima. Da ljudi malo "vežbaju" prosto ne vidim plus u tome da je bolje da nema nego da ih ima...
Ne kažem da je neko rekao da ne treba da budu ovi protesti, no na mrežama ima svakakvih budalaština.
Ima teorija da se ovako "tupi oštrica" . Koja oštrica ?

...shiit has hit the fan....

herzika

naslov u telegrafu -Paprene kazne za sve koji blokiraju saobraćaj zbog cena goriva: Demonstrante čeka pakao. 

e sad treba neko da izruci 5 tona sodera na gazeli ili da uleti raspalim tamicem u fontanu na slaviji

evo kako se pravilno protestuje 

Edited by herzika

djordje geprat

ovo sa EDB. pitao sam se kada će da popizde. odavno znam da se priličan broj zapošljava preko ugovora, agencija, privremeno na više godina. prosto je. agencija dobija proviziju. 

kada sam prelazio na rad u dispečerski centar bila je predviđena psihofizička provera (stres, smenski rad, rad pod naponom....) pre neku godinu došli su mi dispečeri u zgradu da intervenišu. momak radi preko studentske zadruge. pitam ga za uslove rada. ispriča mi, ja ostah bez reči. moja bivša firma je sada go kurac pun podobnih.

Miralem
29 minutes ago, Lezilebovich said:

hvala ti na veličanstvenom doprinosu temi !!!

elem ,možemo i ove male proteste da pobrojimo 

garant ih je podbunio prangija. putem 1 zapaljivog tvita.