Jump to content
radisa

Građanski protesti u Srbiji 2018

КОЛИКО ЧЕСТО ИДЕТЕ НА ПРОТЕСТЕ   

89 members have voted

1. 1. Стварно, колико

• Био/ била скоро на свим
      16
    • Био/ била на већини
      23
    • Понекад идем
      25
    • Не идем никада
      30
  2. 2. 2. Исто питање за људе ван Србије или оне који из неких разлога не могу да иду

• Ишао/ ишла бих стално
      14
    • Ишао/ ишла бих повремено
      6
    • Не бих ишао/ишла
      6
    • Питање се не односи на мене - одговорио сам под 1
      68

Recommended Posts

chandra
2 minutes ago, Willow said:

Pa valjda Anasonovićki i grupi mladih debila oko nje.

Moze neko objasnjenje? Za ovu Ananasonovicku sam cuo, nemam pojma ko su ti oko nje? Iz koje su price?

I zasto je blokada RTS problem? Blokada kao blokada ili to sto je RTS? 

Meni deluje da je ta vrsta blokada neki dobar vid radikalizacije protesta. Recimo blokada skupstine u vreme zasedanja bi bila svrsishodnija. 

slepa živana
On 14.3.2019. at 10:57, Filozof manijak said:

Korax u sridu, što bi se reklo.

Karikatura govori više od hiljadu reči :fantom:

ja ne razume? kao nije jedinstven?

21 minutes ago, chandra said:

Meni deluje da je ta vrsta blokada neki dobar vid radikalizacije protesta.

ni ovo ne razume. u kom smislu je to blokada? šta se blokira tih sat vremena dok ljudi stoje?

morgana

Ta blokada podsjeca na tiranski scenario - tamo demonstranti opkole instituciju, npr skupstinu, za vrijeme zasijedanja. No, ovo sto Anasonovic i ko god je jos u njenom odboru planira, nema veze s mozgom jer (srecom, pretpostavljam) ne podrazumijeva prijetnju koja potpuno eksplicitno postoji u albanskoj situaciji gdje se na protestima vec ulazilo u zgrade drzavnih institucija.

Vodjstvo protesta mi se ni najmanje ne svidja, potpuno je bezidejno.

ragasto
2 hours ago, chandra said:

Moze neko objasnjenje? Za ovu Ananasonovicku sam cuo, nemam pojma ko su ti oko nje? Iz koje su price?

Meni deluje da je ta vrsta blokada neki dobar vid radikalizacije protesta. Recimo blokada skupstine u vreme zasedanja bi bila svrsishodnija. 

To bi već bilo nešto:thumbsup: 

Blokada RTSa je naravno glupost (što ne znači da ću zbog toga odustati od odlaska na protest), kao i svaka buduća ideja koja će se svoditi na neku nazovi građansku neposlušnost posle radnog vremena. Ne znači da im u međuvremenu neće pasti na pamet nešto pametnije od ovoga, ali nisam preveliki optimista. 

Taihoskopija
3 hours ago, slepa živana said:

ni ovo ne razume. u kom smislu je to blokada? šta se blokira tih sat vremena dok ljudi stoje?

Dva sata! :v Kao posebna pretnja je što su produžili sa sat vremena na dva (pa planiraju i to da povećavaju vremenom alol). I to je plan, koliko sam razumela, samo da stojimo :isuse: i to razdvojeni na grupe, jedan deo Aberdareva, drugi ovamo i duvamo u pištaljke.

Nepovlačenje. Nepredaja. Inat! :zeka:

slepa živana
2 minutes ago, Taihoskopija said:

Dva sata! :v Kao posebna pretnja je što su produžili sa sat vremena na dva (pa planiraju i to da povećavaju vremenom alol). I to je plan, koliko sam razumela, samo da stojimo :isuse: i to razdvojeni na grupe, jedan deo Aberdareva, drugi ovamo i duvamo u pištaljke.

Nepovlačenje. Nepredaja. Inat! :zeka:

razumem to u simboličnom smislu, ali da li to ima nekakvog efekta ili je simbolična blokada?

Taihoskopija

Pa ja ga ne vidim, eventualno da iznerviraju radnike RTS-a koji bi da izađu iz zgrade. Čini mi se da organizatori Bgd protesta generalno i ne jure neki poseban smisao i da su bolno bez ideja i planova. 

Goranz
5 minutes ago, slepa živana said:

razumem to u simboličnom smislu, ali da li to ima nekakvog efekta ili je simbolična blokada?

Povećan priliv novca maserima, fizioterapeutima, ortopedima itd, ergo veći GDP. 

Locust

Marinika na protestu u Pančevu: ''SNS nije stranka koja se bavi kriminalom. SNS je kriminalna organizacija koja se registrovala kao stranka'' :heart:

pasha

Frank Pembleton
4 hours ago, chandra said:

Besmisleno je... 

Ništa se zapravo neće opstruirati, a ako je simbolično, bezveze je da traje 2 sata...

Isto je i da su rekli 1 ili 4 sata...

Učinak nula...

Može da se stalno prođe i zastane ispred PTC ali ovo je debilizam...

Jbga ja ne znam čime se ta Ananosović i drugari bave, da li su "zauzeti" , ali ako ne mogu da osmisle ništa pametnije...

pasha

D1uKUx2W0AAkT_j.jpg

D1uDLzDW0AEZv93.jpg

pasha

Velika Plana

D1t1AW0WwAUAXkz.jpg

BlackGeorge
1 hour ago, slepa živana said:

ma simbolična blokada. evo mojih snimaka konkretno šta se radi na toj blokadi rts-a. čitanje "dnevnika" pa onda malo sindikalci, pa ljudi koji su pod pritiscima u svojim preduzećima itd. sve ovo može na početku protesta od 18h.

mislim da je ova šatro blokada baš glupost. red bi bio da ta anasonovićka ili ko god je već tamo ustupe vođenje protesta nekome drugom.. ali pitanje je kome? da ne bude posle prozivke "eee ovi su sa dverima, ne, ne ipak sa sergejom, đilasom, neee ipak sa ndbg, ili pak sa marks 23, engels 34, roza luksemburg 45, itd..." pa da bude sve baš kao sa coraxove karikature.

mnogo nesloge, slaba organizacija a preeeeeviiišeee sujete.