Jump to content
IGNORED

MLB 2019


freakns

Recommended Posts

Ova sezona ima solidan broj specificnosti. 60 utakmica umesto 162 u regularnom delu; DH u obe konferencije; playoff od 16 timova. Kada je o formatu doigravanja, ulaze po 2 tima iz divizije, plus dve ekipe sa preostalim najboljim ucinkom u konferenciji.

Prva runda se sastoji od 3 meca, na terenu bolje plasirane ekipe. Posto je sezona kratka, moze se desiti da u playoffu vidimo i neke mediokritetne ekipe.:D

 

Sto se tice rangiranja timova, to je vec individualno, no da nasvrljam nesto, u kratkim crtama.

 

AL East

 

NY Yankees su uz Dodgerse najveci favoriti za titulu. Ofanzivno verovatno najopasniji lineup. Cole je pojacao rotaciju i vec sinoc pokazao da vredi svake pare. Bullpen je uvek manja ili vec enigma, plus ce closer Chapman pauzirati izvesno vreme zbog pozitivnog testa.

Boston je oslabljen nakon sto je Betts pojacao Dodgerse, no njihova postava i dalje izgleda sasvim pristojno, a na ruku im ide i ovaj prosireni format doigravanja. Bullpen im statisticki i ne deluje tako lose, dok je rotacija smehotresno losa za neke moje standarde, no bar ce biti zabavni i dudu dao tim za overe.

A sada nesto skroz drugacije, Tampa. Ako bi se trazio bejzbol sinonim za onaj cuveni italijanski katanaco, to bi bila ova ekipa. Odlicna rotacija od keca do petice i dobar bullpen. Napad je mediokritetan, ali je zato odbrana na nivou. Sa skracenom rotacijom Morton/Snell/Glasnow, mogli bi predstavljati veliki problem, ma kakve udarace imao protivnik. Medju najboljim timova trenutno.

Toronto ima par zanimljivih mladih igraca, Bo Bichette, Cavan Biggio, Vladimir Guerrero Jr. su sinovi poznatih/legendarnih MLB igraca i jedan su od spektakularnijih timova za gledanje. Ryu je pojacao rotaciju, koja bi se mogla pokazati sasvim korektnom. Bullpen mi deluje upitno, mada je Giles iskusan na closeru. Uz solidan start bi mozda i mogli do playoffa. Ako ekipa ostane na okupu, mogli bi biti kandidati za vrh za par sezona.

Baltimore je u fazi renoviranja ekipe. Rotacija i leneup su poprilicno nepredvidljivi.

 

AL Central

 

Minnesota deluje kao tim potkovan na svim pozicijama. Rotacija nema slabog clana, bullpen je odlican. Na sve to dolazi i jedna od najopasnijih ofanzivnih kombinacija, koja je i prosle sezone okretala meceve u zavrsnim ininzima. Jos jedan atraktivan tim za gledanje.

Cleveland i dalje ima pristojan tim. Rotacija i bullpen su im i dalje veoma dobri (Kluber je otisao, no Clevinger i Bieber su fino krenuli), plus imaju odlicnog closera. Njihov lineup mi se ne dopada previse, posto nisu preterano efikasni, no sigurno nisu tim za potcenjivanje.

Chicago White Sox su wild card tim, da tako kazem. Imaju odlicnu 1-2 kombinaciju u rotaciji i na prvi pogled fin bullpen (Gio Gonzalez u bullpenu, ha), te Alex Colome na closeru. Ofanzivni deo je nepredvidljiv, uz potencijal da bude opasno dobar. U ovom sezonskom formatu bi mogli predstavljati iznenadjenje.

Kansas mi ne deluje kao ekipa koja ima previse sanse ove sezone. Puno igraca je trenutno out, plus rotacija i lineup ne deluju upecatljivo.

Detroit je takodje u rebuilding fazi, koja ce verovatno potrajati. Kada se setim ko je sve bio u ekipi, u skorije vreme, iznerviram se startu. Dovoljno je reci Verlander i Scherzer, ali uz uzasan bullpen. Trenutno deluju slabasno. Metiljava rotacija i standardno nepouzdan bullpen. C. J. Cron i Cshoop su pojacali postavu, mada je glavni igrac i dalje Miguel Cabrera.

 

AL West

 

Zahvaljujuci epidemiji i nedostatku publike, Astrosi ce i ove sezone biti ozbiljni kandidati za vrh. Tu mislim na poznatu aferu oko kradje signala, narocito u sampionskoj sezoni. Cole je napustio tim, no Verlander-Greinke tandem moze uplasiti bilo koji lineup, a ni ostatak picerskog korpusa nije los. Ofanzivno su i dalje teski za kontrolu i tim sposoban da produkuje kada je to neophodno; jedan od boljih napada.

Jos jedna ekipa kojoj na papiru odgovara skracena sezona su Angelsi. Godinama imaju problema sa pitchingom i ni sada nije drugacije. Sve se svodi na to da li ce Ohtani ostati zdrav i kao picer i kao igrac. Bullpen ima potencijala, dok za Roblesa na poziciji closera i dalje nisam ubedjen. Napadacki deo deluje ubitacno, a da li ce uspeti da pokrije nedostatke picinga, ostaje da se vidi.

Oakland uvek pronalazi nacin da ostane konkurentan. Rotacija im i sada izgleda ozbiljno, a ni bullpen ne zaostaje previse. Hendricks je imao previse upropastenih zatvaranja u prethodnoj sezoni 25/32, no jos je rano da dam konacni sud. Postava je nezgodna i ima tendenciju da zatrpa protivnika. Jos jedan realan playoff kandidat.

Texas ima prilicno dobru rotaciju, nepouzdan bullpen i stadion koji pogoduje udaracima, zestoka kombinacija. Lineup je korektan, nista spektakularno, pri cemu je Gallo uvek uzivancija za gledanje.

Seattle deluje kao najslabiji tim u diviziji, bez ikakve sumnje. Rotacija nije prestara (svi su ispod 30 godina, te tu ima proistora za napredak). Bullpen ne izgleda upecatljivo, kao ni lineup. Imaju par mladih igraca, koji ce sigurno dobiti sansu, pa mozda neko od njih ponese tim. Tesko da imaju realne sanse za doigravanje.

 

NL East

 

Sampioni iz Washingtona su otvorili sezonu porazom, no verujem da su i dalje prezadovoljni proslosezonskom titulom, nakon serije razocaravajucih kampanja, gde su uvek bili kandidati za vrh (plus je prvi deo sezone bio slab). Rotacija im je i dalje vrhunska, Scherzer/Strasburg/Corbin, pa i Anibal Sanchez mogu odvesti tim daleko. Bullpen bi mogao biti bolji, no kada starteri ne zakazu, to i nije toliko bitno. U napadu nedostaje star power. Prvo je otisao Harper pred proslu sezonu, a sada i Rendon u Angelse. Upitna produkcija, posebno protiv top picera.

Philadelphia ima fin triling u rotaciji (Nola/Wheeler/Arrieta), dok oko bullpena nisam nacisto. Njihova postava na papiru deluje kao jedna od onih gde je problem napraviti out, nevezano ko udara. Jos jedna zanimljiva ekipa za gledanje.

Atlanta deluje kao fino popunjena ekipa. Ne bih mogao ukazati na neku preteranu manu. Rotacija je sasvim dobra, a isto se moze reci i za bullpen. Ronald Acuna Jr. je jedan od najspektakularnijih igraca u ligi, a i lineup u celini je ok. Tvrd orah za bilo kog protivnika.

NY Metsi imaju zanimljivu rotaciju, mada je Syndergaard out do kraja sezone. Bullpen vec ima 3-4 povredjena igra, pa je pitanje kako ce zakrpiti isti. Postava je sposobna da izlupa enorman broh HR, mada ako trazite visok avg. moracete isti potraziti na drugom mestu. Jos jedan nepredvidljiv tim, koji nije bez sanse za doigravanje.

Miami ima nekoliko zanimljivih igraca, bullpen deluje solidno na prvi pogled, no treba tu jos dosta vremena, kako bi se napravila konkurentna ekipa.

 

NL Central

 

Cubsi i dalje imaju dobru rotaciju, Davish/Hendricks/Lester bi fino legli vecini timova. Bullpen je tradicionalno nepouzdan, a elitni closer (Kimbrel 0-4, 6.53 ERA, 1.60 WHIP, 13/16 u save situacijama) je imao najlosiju sezonu u karijeri. Postava je i dalje opasna, a posto se DH primenjuje i u NL, Schwarber ce moci da ne igra odbranu, te ce defanzivni deo biti kvalitetniji. Ne bi bilo preterano iznenadjenje ako budu imali dobru sezonu.

Milwaukee ima rotaciju koja mi se ne cini previse ubedljivom i to ce im verovatno biti osnovni problem. Bullpen je zato maestralan, na celu sa vrhunskim closerom Haderom. Sto se tice napadackih opcija, jedna od neprijatnijih postava za suceljavanje, na celu sa Yelichom (44 HR, 97 RBI, .329 avg, 1.100 OPS). Jos jedan dobar tim, kome ce rotacija najverovatnije doci glave.

St. Louis ima talentovanu rotaciju, spoj mladosti i iskustva, od koje se ocekuje da bude nosilac tima. I u bullpenu ima zanimljivih igraca, te i tu ne ocekujem vece probleme. Od ofanzivnog dela sam ocekivao dosta vise prethodne sezone. Goldschmidt je imao produkciju oko svog nivoa, ali uz slabiji avg (34 HR, 97 RBI, .260 avg). Uz nesto konstantniji hiting (visi avg.), mogli bi biti izuzetno opasni.

Cardinalsi lice na prilicno ozbiljan tim, pred start sezone. Odlicna rotacija, plus solidan bullpen. Lineup je pojacan. Castellanos je sabio zavrsnicu sezone u Cubsima i jedan je od mojih omiljenih igraca (samo je zavrsio u pogresnoj ekipi). Moustakas je takodje je takodje power hiter, te ce biti zanimljivo videti postavu sa tri igraca koji mogu zveknuti oko 40 HR. za pojacanje iz Japana cemo jos videti (Akiyama). Konkurentna ekipa.

Za kraj dolaze moji nesretnici iz Pittsburgha. Rotacija je skrpljena, posto su Archer i Taillon vec zavrsili sezonu, dok je Brault  upitan za povratak. Bullpen mi ne uliva poverenje, no tu covek uvek moze da se prevari. Postava ima par talentovanih igraca, Newman, Reynolds, Bell, su dobar fit za vecinu timova. Da li je to dovoljno za ulazak u playoff, tesko.

 

NL West

 

Pocinjemo sa Dodgersima, verovatno najboljim timom po imenima u konferenciji. Mookie Betts je i onako jak lineup ucinio jacim. Rotacija je nesto slabija u odnosu na neke prethodne sezone, no bullpen je i dalje odlican (Kershaw je zavrsio na listi povredjenih, eto komplikacija). Postava ima ubitacnu kombinaciju power i brzina i bice tesko spreciti poentiranje tokom celog meca.

Colorado lici na colorado na koji smo navikli, mada je rotacija dosta bolja u odnosu na neke ranije sezone. Bullpen im je uvek bio katastrofalan, videcemo sta sledi u tekucoj sezoni. Power hiting postava je pravo uzivanje za gledanje, posebno kada igraju na Coors Fieldu (Story/Arenado dinamik duo). Odlican tim za pluseve, tu nema zbora.

Bumgarner, dugogodisnji clan San Francisca je pojacao Arizonu. Rotacija im deluje ok, bullpen korektno. Power nikada nije nedostajao kod njih, tim pre sto Chase Field pogoduje udaracima. Starling Marte je Piratese zamenio Diamondbacksima; puno ukradenih baza je imao uvek, a tokom poslednje dve sezone mu se i power popravio. Nepredvidljiv tim.

San Diego je uvek imao dobru rotaciju i ni sada nije drugacije. Bullpen im je odlican, uz jednog od najboljih closera prosle sezone(Yates 41/44 u save situacijama). Sada im ne fali ni power, posto su tu Machado, Hosmer, Fernando Tatis Jr., a cini se da i Myers nalazi svoj HR touch. Jos jedan tim koji ne mozes uhvatiti ni za glavu, ni za rep.

San Francisco ima rotaciju koja je prilicna enigma (Cueto je bio veoma dobar juce). Bullpen mi ne deluje ubedljivo, a Watson tek treba da se dokaze kao closer. Lineup im je uvek bio metiljav, no i takvi su uzeli tri titule (2010, 2012 i 2014.). I Royalsi iz 2015. su igrali small ball, no ovo je to na visem nivou. Ne dajem im previse sanse ove godine.

 

Pomenuo sam par novih pravila, a tu je pokusaj ubrzanja igre, tako sto se svaki picer mora suociti sa najmanje 3 udaraca. Na taj nacin se sprecava menjanje picera kao na traci i ceste pauze. Istovremeno, ako neko iz bullpena nema svoj dan, velika je verovatnoca, da ce izazvati kolaps.

 

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Vidim da ce biti tesko odigrati sezonu u predvidjenom roku. Cekanje negativnog testa za odredjenog igraca, tumbanje sastava. Na kraju ce igrati AA timovi, kako je krenulo.

Link to comment

Odmah su odložili večeras i njihovu utakmicu ali i utakmicu Filisa protiv Jenkisa. Teško će ovo ići, treba putovati, dok dobiješ rezultat možeš zaraziti gomilu ljudi. Samo je bubble rešenje a i to ćemo da vidimo kako će da protekne

Edited by theanswer
Link to comment

Philadelphia usrala sezonu tek sto je pocela, pozarazavali celi Miami... a sta drugo ocekivati od njih, seronje na kvadrat.

 

cekam da krene NBA, nemos vise iscekati jbt. ko 2 i 2 ce onaj Embiid ili Simmons da se poseru po sezoni

Link to comment

Nema sta, MLB je pravo uzivanje gledati.:happy: Sinoc odgledah ceo mec Oakland-Colorado, zatim malo Texas, pa Pittsburgh i onda Minnesota-St. Louis. Inace Twinsi deluju ubitacno na prvi pogled, napad moze nagruvati gomilu poena, mada ni picing ne zaostaje. Bryant je napravio prvi triple play Cubsa, u poslednje 23 godine, no ni nakon desetak gledanja snimka, nisam siguran da je ispravno presudjeno. Pravilo za produzetke je zanimljivo, taman da se izbegnu predugacki mecevi.

Link to comment
On 28.7.2020. at 21:45, Grandilof said:

Da, da... Mi sve uvek useremo. :D

 

E sad ozbiljno, kod nas nema zarazenih ovo sto se testiralo, testiraju ih opet danas, pa budemo videli...

 

Igrača nema, ali imaju 2 u clubhouseu

Link to comment

Da, sa novim testiranjem videh, potrajace pauza jos sto se tice mojih. Kazu da su se Marlinsi zarazili dok su igraci svrljali po Atlanti dok su gostovali Bravesima...

Link to comment

Da. Jedini sport gde mi spori ritam sezone ne smeta. Uvek ima toliko zanimljivih stvari za pogledati, da je tesko odluciti se sta ispratiti. Obicno se zavrsi tako sto kombinujem 3-4 meca.:D

Moji Piratesi ocekivano losi, dok Tigersi igraju dobro (mada mi izbijaju novac na kladionici).:rolleyes:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...