Jump to content
IGNORED

MLB 2019


freakns

Recommended Posts

On 14.1.2020. at 9:33, teacher said:

Astros investigation --> link

 

1) Hinch i Lunchow suspendovani bez plate jednu godinu --> sat vremena kasnije Crane ih je otpustio obojicu

2) Astrosi su ostali bez pikova 1. i 2. runde 2020 i 2021.

3) Astrosi moraju da plate 5 milki (maksimalna kazna po MLB pravilima)

4) Cora će sačekati istragu o bostonskim lopovima, pa će onda biti Hinchovan

5) niko od igrača, uključujući i Beltrana koji je imenovan u izveštaju kao jedan od organizatora, nije kažnjen

 

Mojih 5c:

 

- Igrači nisu kažnjeni jer MLB nije hteo da se svađa sa MLBPA pre početka pregovora o novom kolektivnom ugovoru

- kazna je preblaga. deluje mi smešno da igrači i Cora sami organizuju postavljanje monitora, kamere a da to niko ne zna

- kazna je morala da uključi i international signing money, da ga postavi na -10 miliona, pa da onda nemaju pravo da potpišu nikog 2 godine u international draftu

- kazna je morala da uključi i oduzimanje (jedine) titule

- Beltran je morao da bude kažnjen

- ceo analytics team je morao da bude raspušten, jer moja pretpostavka je da su oni to zamesili. takođe, ako se znaju imena trenera i GM-ova, onda bi bilo zgodno znati ko je odgovoran i za postupke analytics teamova. u prevodu, treba jebati mamu nabeđenim nerdovima.

- red soksi će biti drastično kažnjeni iako njihov greh nije ni pola ovog što su uradili astrosi

 

jiv0urq749b41.jpg?width=500&auto=webp&s=

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Digla se neka kuka i motika protiv Hjustona da su varali jer su koristili tehnologiju tokom meceva. 

 

Posto sam vrsni nepoznavalac bejzbola, nemam neki stav o svemu, samo mi je malo smesno jer se u ovom sportu na tehnologiju gleda kao na sotonu, a u onom drugom imas citave IT sektore, milijardu kamera i konstantu radio vezu trenera, analiticara i igraca na terenu. 

Link to comment

Tumacili su znakove koje picer dobija, kako bi znali koji pic sledi i verovatnu lokaciju istog. Udaraci su informisani uz pomoc zvucne signalizacije sa njihove klupe (udaranje u kante, ako se dobro secam). Uvedeno je pregledanje snimka, celendzi i u MLB. Po meni odlicna stvar, posto se sprecavaju grube greske. U MLB se koristi analitika dosta, u tekucoj deceniji. Trendovi picera, udaraca, odbrane, do najsitnijih detalja. Houston je jedan od prvih timova koji je to poceo da forsira.

Edited by Miljenko
Link to comment

Kao neko ko igra bejzbol i dan danas, na tom nivou kada znaš šta dolazi mnogo je lakše da odreagujes i napraviš rezultat. Dakle razumem bes svih drugih ekipa iz mlb. 

 

Ovako sa amaterske tačke gledišta, ko god može da pocepa HR na fastball od 97+mph taj ga je i zaslužio. 

 

Ipak ne bih bio u koži Altuveu i ostalima.. 

Link to comment

A tek sledi cesljanje Red Soxa... Isuse.  

 

Ne verujem da ce neki igrac biti suspendovan ili da ce oduzimati titule. MLPA je verovatno najjaci sindikat u USA, ne u sportu - uopste. Treneri i GMovi ce leteti, vec jesu u Houstonu i Bostonu ali igrace niko nece dirati. Najveca kazna ce biti zvizdanje na tribinama i dosta igraca ce popiti fastball u telo.  

 

edit: btw, kradja signala je apsolutno deo baseballa. Samo bez tehnologije, nego sa 2nd base.... 

Edited by mandingo
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Izgleda da ce MLB biti jedina liga, gde ce dosta igraca odbiti da igra zbog tekuce epidemije. Fudbaleri recimo ne verujem da mogu da odbiju da igraju, ako nisu direktno ugrozeni.

Toliko sam ocekivao start sezone, a sada je pitanje na sta ce to liciti.:dry:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...