Jump to content
IGNORED

MLB 2019


freakns

Recommended Posts

On 30.7.2019. at 13:19, freakns said:

Pete Rose tesko da je top batter. super je njegov avg od 300 i preko 4000 hitova, ali covek u karijeri ima HR koliko ih Bonds imao po sezoni :D aj da si rekao Stan Musial, Micky Mantle ili Ted Williams pa jos nekako, ali di Pete Rose ili Ty Cobb... mislim, ima odlicnih belaca daleko vise nego crnaca, ali ovaj sam vrh? ko god da stavlja top 5 all time, imao bi na listi Rutha, Aarona, Bondsa i Willy Maysa

Pa majku mu ne merimo samo ko ima veći (HR) nego ko udara loptu. :)

 

Bonds će da ide zauvek sa asteriskom kao i Megvajer. 

 

Imao sam priliku da se susretnem sa bejzbol steroidasima u evropi i tek tad sam shvatio koja je to razlika u svemu. (da se ogradom, ne znači da ako si se bocno da ces udariti 70hr i dalje treba znanje i tehnika, etc..) ali

 

Ja bih mozda i Ichira mogao negde nekako da ubacim u razmišljanje kao i Mikija (njega mi zao sto ne napisah odma) 

Link to comment
8 hours ago, Miljenko said:

Castellanos sigurno igra RF. Nije bio toliko los defanzivno ove sezone. AVG mu je dobar, dok power nikada nije bio upitan. Ocekujem da se probudi u dosta boljoj ekipi i krene da skuplja RBI. Kakav vam je bullpen trebace vam dosta poena za pokrice.:evil:

ne znam kako power nije bio upitan, covek je jednom lupio 25HR(Cubsi ove sezone imaju 5 igraca koji su on track za 30+ HR). AVG od 275 jeste OK, ali nista vise od toga.

da me ne shvatis pogresno, nije Castellanos los igrac, ali nam ne resava bukvalno nista. dolazi u RF gde je Heyward koji ove sezone lupa 280 uz 15HR i ima vise walkova od Castellanosa i 5x je osvojio gold glove... ako Heyward ima day off, menja ga Bryant dok je Bote na 3B.

ono sto vrtim u glavi, sto bi imalo nekog smisla eventualno je: Heyward day off, Castellanos ode u RF, Bryant na 3B a Bote pokrije rupu zvanu 2B... to je jedino sto mi pada na pamet. ocigledno je da Maddon hoce da pokrije rupe kada imas 3 coveka sa avg ispod 250. jer kada pogledas normalan lineup protiv desnjaka, Schwarber, Almora, 2B i pitcher, svi lupaju ispod 250. i dzabe ti onda sto su Javi, Bryant, Rizzo, Contreras i Heyward svi preko 280, prva cetvorica i preko 20HR... 

pogledao sam sada. najvise runova imaju Red Soxi, pa Yankeesi, cetvrti su Dodgersi. sva tri tima imaju 3 coveka sa po 20+HR(jedan je Torres, jebem ti i Epstaina i Chapmana i Yankeese... nikada im necu oprostiti Torresa). treci na listi su Twinsi sa cetiri coveka od 20+HR... mi smo 14ti po broju runova. imamo 5 ljudi sa 20HR. trojicu sa OPS preko 900, kao i Red Soxi. Yankeesi nemaju nijednog, Twinisi i Dodgersi dvojicu...

neverovatno je da pola tima igra bolje nego bilo koja polovina u MLB... ali druga polovina je na nivou Tigersa,  Marlinsa i Oriolesa

Link to comment

ocistili smo Brewerse, jopet smo prvi u diviziji :s_w:

 

jos dva meseca regularnog dela i 50 tekmi su ostali, neki kratki osvrt.

 

AL East

Yankeesi su su ispovredjivaniji, to su bolji :s najbolji skor u ligi(sa Dodgersima), 8 tekmi ispred Tampe, oni su 95% u playoffu. a tamo, trebace im zdravi Severino i Betances

Tampa je iznenadjenje sezone za mene. pitching im je ocekivano odlican. Chirinos i Morton su sjajni a ako se Gllasnow vrne, mogu biti relevantni cak i u eventuallnom playoffu

Boston je izgubio 8 u nizu, wtf :o i dalje mislim da ce se docepati playoffa, ali ovo nije dobar znak. Porcello, Sale i Price su se raspali, i Bostonu ce trebati cudo da ponovi proslu sezonu, jer mozda se jedan od ovih opameti, alil sv trojica sigurno nece

 

AL Central

Minny je mozda i vece iznenadjenje od Tampe za sada, ali daleko su od pllayoffa iako vode u svojoj diviziji, jer Cleveland se uozbiljio, primakli su se samo na 3 tekme, a Tampa, Boston i Oakland sigurno nece odustati od wild carda. ocekujem da ih Cleveland prestigne do kraja, jer ipak imaju bolji pitching i vise iskustva

 

AL West

Houston je najbolji tim u ligi, non question about that. i uzece diviziju. a onda u playoffu su i dalje no1 favoriti sa Verlanderom, Coleom, Mileyem i dodatimim Greinkeom. gtfo

Oakland ce vija wild card, kao i prosle godine. kako uspevaju ne znam, pogotovo jer Khris Davis ima down year, ai uspevaju. ipak,  van wild carda nece

 

generalno, Yankees i Astros ce se pobiju ko ce u WS

 

NL East

Atlanta ocekivano prva. neocekivano ovako ubedljivo prva. ocekujem da zadrze prvu poziciju, ali nemaju oni pitching za playoff.

Philla igra vruce hladno, i uprkos najavama pred pocetak sezone, nisu bas odusevili. guraju ih Segura i Kingery, Realmuto dobar ali nije out of this world, a na Harpera su bacili pare. ako se dovuku doo playoffa, dao bih im vece sanse nego Atlanti, jer Nola i Arietta mogu dobro da poguraju

Washington slicno kao Phili, mada su oni posle uzasnog starta podigli nivo. kaao i Philla, borice se za WC, a tamo, ako udju, kao i Philla, mogu da iznenade sa Strasburgom i Scherzerom(koji ce da preskoci jos poneki start, ali bice tu uskoro)

 

NL Central

Najgora divizija u baseballu. Mi smo blagi favoriti, ako nas bullpen ne upropasti. ali sta cemo u playoffu sa ovakvim bullpenom? pa da se uzdamo u Lestera, Darvisha, Hendricksa i Hamelsa. a bome i Q moze da pripomogne. samo bullpen moze da nas kosta i playoffa...

Govna su i dalje govna, i iako su najgori tim u ligi, opet su blizu playoffa. da bog da se ugasili

Milwaukee je u bunaru. Yelich je lud, ali ostatak tima igra ispod ocekivanja, a i pitching nije bas za hvalu. cak i njihov bullpen, na celu sa Haderom nije sjajan ove godine

 

NL West

Najdosadnija divizija. ne samo da su Dodgersi najbolji, vec sada i igraju tako. move on, nothing to see here...

 

generalno, Dodgersi bi trebali lagano do WS. ne vidim ko moze da ih ugrozi. mozda Phila ili Cubsi ako im se poklope sve zvezde, ali i jedni i drugi bolje da misle kako da dodju do playoffa trenutno...

 

na kraju, Astros vs Dodgers u WS. tako bi trebalo. ali ja se i dallje nadam da ce neki 2B od 15 koliko smo pokupili nauciti da igra baseball, da nam bullpen nece biti najgori u ligi i da ce se ponovi 2016. :D

Link to comment
23 hours ago, teacher said:

Toronto će narednih godina biti dominantna ekipa, Bichette, Biggio, Guerrero, Hernandez, ludilo. 

znam da je Guerrero Vladov sin... nemoj mi reci da su i Biggio i Bichette sinovi Craiga Biggioa i Dante Bichettea? :o

Link to comment
22 minutes ago, freakns said:

znam da je Guerrero Vladov sin... nemoj mi reci da su i Biggio i Bichette sinovi Craiga Biggioa i Dante Bichettea? :o

Jesu. Zanimljiv tim u nastajanju.:happy:

Link to comment
On 14.8.2019. at 16:13, theanswer said:

Kabsi sinoc upropastili 14 Kintaninih strajkautova za 6 ininga

nocas Darvishovih 7 inninga, 0 runnova, 10K... bullpen lagano upropastio 5-0 :(

 

lagano najgori bullpen u ligi... ali lagano

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...