Jump to content
IGNORED

Chernobyl - HBO (2019)


eumeswil

Recommended Posts

2 hours ago, Caligula said:

 

@Budja nigde nisam napisao traktat o opasnosti od nuklearne energije jer se opasnost podrazumeva.

 

Briljiraš večeraš, majstore. 

 

Aj još jedan krug o Fukušimi-Hirošimi zbog koje se podrazumeva opasnost od nuklearne energije?

Link to comment

Ljudmila je ozracena kao i svi u Pripjatu. Kada se osoba ozraci najpre stradaju celije koje se najbrze dele. Beba koja se u njoj razvijala bila je ta slaba tacka jer njene celije su upravo te koje su se najbrze delile i meni je to objasnjenje zasto je beba stradala. 

To da je ona upila zracenje od majke pa je tako spasila majku mi je besmislica. Zena je imala gomilu slogova, upala je u nekakav fosfolipidni status, sve je samo nije zdrava. I ona nije jedina koja je prezivela. Preziveli su mnogi koji nisu bili trudni u tom trenutku. 

Link to comment
16 hours ago, Caligula said:

@Peter Fan    aman kakva evakuacija za pola sata? Rekao sam da je vojska mogla da obezbedi prevoz iz Pripjata pola sata posle naredbe, a sama evakuacija bi trajala (kao sto je trajala) minimum tri sata.

 

Problem je sto je zapoceta DAN I PO KASNIJE.

 

Na osnovu čega tvrdiš ovo boldovano? Filmova katastrofe u kojima često tako biva? Ili imaš neki konkretan primer iz stvarnog života u kojem su stotine vojnih autobusa i drugih vozila bile uparkirane na mestu evakuacije pola sata po izdavanju naredbe? 

Link to comment
5 hours ago, Redoran said:

 

Na osnovu čega tvrdiš ovo boldovano? Filmova katastrofe u kojima često tako biva? Ili imaš neki konkretan primer iz stvarnog života u kojem su stotine vojnih autobusa i drugih vozila bile uparkirane na mestu evakuacije pola sata po izdavanju naredbe? 

 

Ne znam jesi li bio u vojsci™ ja sam recimo bio u Ohridu na specijalnoj obuci pa granicar kod Bitolja - u četiri meseca obuke imali smo nekoliko uzbuna, na primer u dva ujutru ustaješ, oblaciš se i za petnaest minuta si pod punom ratnom opremom kod kamiona. Svaki kamion ima radio vezu. U maloj Makedoniji kasarna od koliko se secam par hiljada vojnika. Koliko je takvih po Ukrajini?

 

U ovom slucaju (evakuacija) su potrebni samo vozaci kamiona i nekoliko vojnika za pomoc pri ukrcavanju civila u kamion. Dakle ako su u pripravnosti (a to sam napisao - posle naredbe) kamioni su spremni da u narednih pola sata predju minimum cetrdeset kilometara. U sat i po recimo 120 kilometara. I tako dalje. Takodje, u okolini elektrane je jutro posle bilo vojske i opreme. Evakuacija (i to je jedini smisao mog posta o evakuaciji) je naredjena tek narednog dana, autobusi su bili u Pripjatu u 11 prepodne, 30 sati posle eksplozije. Trajala je oko 4 sata. Evakuacija je zahtevala prevoz, recimo jednog coveka logistike na deset civila i kako smo videli zvucnik.

 

Pre toga je (po podacima koji se mogu naci jbg, nemam uvid u KGBove spise jbg) prethodni dan bio vrlo redovan u Pripjatu. Zasto je bio redovan jebem li ga, ako znas voleo bih da mi objasnis.

 

edit: pokusaj da zamislis da si zaduzen za logistiku oko evakuacije grada velicine recimo jednog Paracina, pri tom imas mocnu armiju i dosta tehnike na raspolaganju. Koliko je potrebno vremena da organizujes tu evakuaciju posle naredbe iz Moskve?

 

Umesto toga, stizu gradski busevi sa po par vojnika, posle citavih dan i po.

 

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
12 minutes ago, Meazza said:

Znaci ipak je bitno sta se stvarno desilo. Pwn.

 

Pa nije brt nego ste vi zapeli sa propagandom i nekim pljuvanjem po SSSR idi citaj topik od pocetka. Niko "stvarnost" nije pominjao dok na topik nisu dosle picajzle koje seriju nisu jebeno ni pogledale.

 

Zato smo i upali u vorteks gde objasnjavamo da se sajla vidi i da Legasov koristi ispravnu pepeljaru.

Link to comment

Sto se tice propagande, anti-propagande i sl.  zanimljivo iz jumanji posta

 

Quote
Quote

Šta se desilo u Černobilu, bila je tajna za ovog scenaristu i producenta. Počeo je da čita, da nalazi sovjetske knjige, da razgovara sa naučnicima, sa preživelima. Ističe da mnogi nisu hteli ili smeli da govore. Bio je u Kijevu i Pripjatu, posetio Černobil u pokušaju da opiše tragediju. Motiv?

“Hteo sam da zapadna publika vidi herojstvo sovjetskih građana, nikad to nismo gledali. Videli smo kritiku na račun sovjetskog rukovodstva. Međutim, mi nikad nismo videli priču iz ugla sovjetskog građanina i kakav je bio njihov život i istina o njihovim životima. I ne ono što se uobičajeno veruje, kako stoje u redu i čekaju toalet papir. Ne! To im se pripisuje u šali. Istina je da su to sjajni ljudi, koji u sebi nose decenije stradanja i siromaštva, ali i dalje žele da urade šta treba da se uradi”, ističe jedan od autora Černobila.

 

 

Link to comment

A kako su tačno prikazani?

 

Sublimirani u liku Emily Watson?

 

Karikirani u liku kurčevitog debelog rudara?

 

Parodirani u liku babe muzare koja neće da se evakuiše zbog Holodomora?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...