Jump to content
IGNORED

Chernobyl - HBO (2019)


eumeswil

Recommended Posts

4 hours ago, Jumanji said:

Dobro, al mene zanima sta je govorio tada strinin Gajgerov...?

A sta li bi danas rekao emoji848.png

 

 

 

 

Tada je govorio "žakopavanje, šinko". :D  Coktao je čim se uključi, nad zelenom salatom i spanaćem je divljao (lično čula i videla).

Danas ne bih znala, nismo u velikoj ljubavi sa strinom, a ni sa stricem.

Edited by Arkadija
Link to comment
  • 1 month later...

pogledaj obavezno. odlično urađeno, svi elementi. sad, u fiziku se ič ne razumem, moguće da ima i lupanja gluposti. al moguće posledice su delovale zastrašujuće

 

čak i crno/belo predstavljanje komunističkih funkcionera ne bode toliko oči. klasična postavka good vs. bad boys

Link to comment
26 minutes ago, mustang said:

mene strah da se ne potresem

 

secam se kako dokumentarca o Cernobilju i kako su slali ljude u sigurnu smrt govoreci im da ce ih oprema zastiti, a oprema bila chemical resistant a ne radiation

preskacem

Link to comment

uh, sunce ti,

koliko je ovo surovo, a realno 

šta će tek biti u sledeće 3 epizode?

 

ocena posle druge epizode nije pala, i dalje 9,5  što govori kakva je serija  :thumbsup:

 

Link to comment
8 hours ago, Escalade said:

 

secam se kako dokumentarca o Cernobilju i kako su slali ljude u sigurnu smrt govoreci im da ce ih oprema zastiti, a oprema bila chemical resistant a ne radiation

preskacem

Prema wikiju (sva imena u seriji su prava)  1 je 2016. bio živ, a drugi je umro 20 godina posle nesreće od srca. Što ne umanjuje činjenicu da su oni dobrovoljno pošli na taj zadatak misleći da će umreti. S obzirom na to kakvu su katastrofu sprečili, njihovo delo je sam vrh ljudskih dostignuća. 

Imena su Aleksej Ananenko, Valeri Bezpalov i Boris Baranov.

Link to comment
7 hours ago, J-♣ said:

uh, sunce ti,

koliko je ovo surovo, a realno 

šta će tek biti u sledeće 3 epizode?

 

ocena posle druge epizode nije pala, i dalje 9,5  što govori kakva je serija  :thumbsup:

 

Čišćenje krova, ojačavanje dna i pravljenje sarkofaga. Sve titanski poduhvati.

Link to comment

Ja bio u vojci. Gurali nam zelenu salatu svaki dan.

 

Ali su nam zato zabranili da se sunčamo goli po krovovima.

 

p.s. Baš ste me napal_li, gledam seriju za vikend.

Link to comment
51 minutes ago, čekmeže said:

Prema wikiju (sva imena u seriji su prava)  1 je 2016. bio živ, a drugi je umro 20 godina posle nesreće od srca. Što ne umanjuje činjenicu da su oni dobrovoljno pošli na taj zadatak misleći da će umreti. S obzirom na to kakvu su katastrofu sprečili, njihovo delo je sam vrh ljudskih dostignuća. 

Imena su Aleksej Ananenko, Valeri Bezpalov i Boris Baranov.

kakvi heroji

:Hail:

 

 

@April

izašle su tek dve epizode. utorkom je premijera

 

@namenski

po scenaristima, znali su gde idu. posredno, ali su znali. dramatizacija događaja, da izgleda zanimljivije tv plebsu

:fantom:

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
14 minutes ago, Arkadija said:

Čišćenje krova, ojačavanje dna i pravljenje sarkofaga. Sve titanski poduhvati.

 

Da, to im sledi, jer se tako i događalo. Sarkofagom zaustavili pa baš u izvornom značenju nesagledivu katastrofu (neverovatno koliko je ta reč devastirana kod nas, a značenje joj otupljeno).

 

Ne napisah precizno, glavna impresija mi je koliko birokratija može da zakoči struku, nauku, svakog voljnog i posvećenog da bespoštedno pomogne.

Link to comment
4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

@namenski

po scenaristima, znali su gde idu. posredno, ali su znali. dramatizacija događaja, da izgleda zanimljivije tv plebsu

:fantom:

Znali su neposredno, jasno i glasno, uostalom niko nije blesav, na stranu dramatizacije.

Seriju ne gledam, postao sam alergican na zapadnetm pokusaje tumacenja dogadjaja u CCCP/Rusiji posle jednog ogavnog filma o snajperima.

A sto se tv plebsa tice, koga zanima moze da potrazi ondasnje zlurade komentare raznih Gardijana i NYT-ova o sovjetskim 'biorobotima' koje nemilice trose...

Obaska sto sinoc bas na forumu procitah aber da fali dobrovoljaca za borbu protiv poplava...

Zakoni trzista valjda... :fantom:

 

Cernobil-Spomenik.jpg

Link to comment
10 minutes ago, J-♣ said:

Ne napisah precizno, glavna impresija mi je koliko birokratija može da zakoči struku, nauku, svakog voljnog i posvećenog da bespoštedno pomogne.

'Oce to sa birokratijama, narocito ako su nepodobne.

Nije to kao u Japanu, gde je prva reakcija vlade, nekoliko dana posle katastrofe, bila: odlučno tražimo od Tokijske elektroenergetske kompanije da brzo deluje, inace izjava vrlo bitnog ondasnjeg glavnog sekretara kabineta, gospodina po imenu Jukio Edano...

Da bi se cela stvar sto se birokratije tice zavrsila tako sto je Tokyo Electric Power Co, poznatiji kao Fukushima TEPCO, kao svaka drustveno odgovorna kompanijaobnarodovao kvartalni gubitak od oko 3.5 milijardi US$ slucajno dan posle nacionalizacije kojim je elektrana postala vlasnistvo japanskih poreskih obveznika obaveznih da spreme kesa u iznosu od oko 12 milijardi US$...

Sa sve upadljivim cutanjem o Fukusimi cije nimalo naivne posledice, merljive sa cernobilskim, ni izdaleka nisu talambasane okolo.

Da se tv plebs ne potrese, a i filmovi poput Kineskog sindroma nisu vise in, sada se prave patriotskitm filmovi o snajperistima...

:fantom:

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...