Jump to content
IGNORED

Chernobyl - HBO (2019)


eumeswil

Recommended Posts

9 hours ago, zmanic said:

Prvog maja u JNA ukinuta zelena salata i preslo se na konzervirane zahihe povrca i mleko u prahu.
Posle par dana pocelo se sa zamenom radne uniforme, izdavanjem cizama, kosulja i kabanica iz RR magacina.
Na strazarskim mestima u Bg. i okolini, postavljeni su dozimetri i otpocelo se sa redovnim kontrolama ABHO sluzbi.?.?.?..?.

 

Ma ne

 

Nama u Puli zabranili da se sunčamo i to je to. Salata stizala uredno, a uniforme nam ne bi dali taman da smo gasili reaktor.

Link to comment
3 hours ago, April said:

 

Ma ne

 

Nama u Puli zabranili da se sunčamo i to je to. Salata stizala uredno, a uniforme nam ne bi dali taman da smo gasili reaktor.

Hebiga, svakome prema zaslugama - bio komunuzam :) :):)

Link to comment

90-sekundaši razbijaju

 

a ovi mučenici što ubijaju kučiće, hoće li da naiđu na nešto bitno, ili su tu samo da popune vreme i da izazovu emocije kod američke publike? kakva banalizacija ozbiljne priče. kao da su pustili reklame u sred epizode

Link to comment

Mene zvuk vozi opasno.

 

Dakle estetika jebe kevu. Zvuk, lokacije, kostim, inteligentna rezija. Opasna serija. Zao mi je stose zavrsava sledece nedelje.

Link to comment

Pojačava se nivo sprdnje na račun Sovjeta. Ono kad njemačko vozilo krene a Legasov samo kaže Nemci, ne verujem da je kod njih postojala opčinjenost nemačkom tehnikom?

U našoj verziji Bata Stojković bi rekao Di beste, di beste.

Link to comment
2 minutes ago, čekmeže said:

Pojačava se nivo sprdnje na račun Sovjeta. Ono kad njemačko vozilo krene a Legasov samo kaže Nemci, ne verujem da je kod njih postojala opčinjenost nemačkom tehnikom?

U našoj verziji Bata Stojković bi rekao Di beste, di beste.

To je nista u odnosu na savremene komentare, treba samo potraziti ondasnju uglednu zapadnu stampu: da su Sovjeti prvi izmislili i primenili биороботе, misli se na likvidatore, itd, itd...

Link to comment

Sestra moje ujne je 25.5.1986. rodila sina, njeno prvo dete. Nisam bas siguran koliko su se u mesec dana pred porodjaj pridrzavali mera predostroznosti i koliko su zaista bili svesni opasnosti koja ih okruzuje, pre svega 1. Maj je imao tradiciju proslava na otvorenom. 

To dete je imalo brdo zdravstvenih problema. Ne znam koliko je jadnicak vezao nedelja van bolnickog lecenja. 

Umro je sa nepunih 5 godina. Lekari su ocenili da se takav slucaj zaista retko vidja i slozili se da je eksplozija u Cernobilju definitivno imala uticaj na njegovu sudbinu. 

 

Zaista zelim da njegovi roditelji ne dodju u kontakt sa ovom serijom. Znam da se nikada nisu oporavili od toga. 

Link to comment

Pisao sam na prvoj strani da se izbegavalo povrće i slično sa pijace, ali (koliko se ja sećam) normalno se išlo u školu, slavio 1. Maj...

 

 

Da li je to baš od toga?

Link to comment

Pa niko ne moze da potpise da je bas od toga. Ali je koincidencija neverovatna. Nisu bile u pitanju kafanske pretpostavke, nego ozbiljni lekari sa BG klinika koji su povezali ishod i potencijalni uzrok. 

 

Odgledah ove cetiri epizode u dva dana i sve vreme sam osecao ozbiljnu nelagodu. 

Link to comment
4 minutes ago, SNARC said:

Pa niko ne moze da potpise da je bas od toga. Ali je koincidencija neverovatna. Nisu bile u pitanju kafanske pretpostavke, nego ozbiljni lekari sa BG klinika koji su povezali ishod i potencijalni uzrok. 

 

Odgledah ove cetiri epizode u dva dana i sve vreme sam osecao ozbiljnu nelagodu. 

 

 

E, pa to je onda druga stvar.

 

 

Pitam, jer u ono vreme nije bilo baš nikakvih upozorenja da je opasno, da se ne izlazi, i slično, a taj maj je inače bio baš dosta kišan. Izgleda da neke stvari čovek bolje da ne zna...

Link to comment
6 minutes ago, levi said:

bilo je upozorenja, ne mogu da procenim koliko ozbiljnih, ali znam  da su nas opominjali da se ne igramo mnogo po travi

 

Nemoj da zezaš, ja se sećam da sam u to vreme nabavio od švercera neko teksas odelce i Nike, i mislim da sam non stop bio napolju (da bih izmedju ostalog pokazao to što sam nabavio). Stvarno neke stvari bolje ne znati...  :isuse:

Edited by Jeremija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...