Jump to content
IGNORED

Chernobyl - HBO (2019)


eumeswil

Recommended Posts

jebotoN

nego jel bio u pravu pavle savic? ili se priklonio zvanicnoj prici? neki je pricao da se ne jede zelena salata tad. jebiga kad mi je omiljena za razliku od divca vlade.

a jel moze preko salate da se dobije ehinokokus? 

jooj to imala moja tetka cetka & 40 abortusa! a inace bila najbolja tetka koju sam imao. ona jadna nije znala sta je kontracepcija. dobrica jedna bila. kad je ona umrla nista nije ostalo. digo sam ruke od te familije

i sad kad gostujes na tv a nisi u prime time onda ne treba kravatatata

Edited by bradilko
Link to comment
2 minutes ago, Jeremija said:

Tog proleća nisam jeo ništa sa pijace...

 

 

Inače, što se tiče salate, pošto i ja volim, staviš malo u soda bikarbonu, posle ispereš i to je to.

secam se te sode bikarbone kacam dolazio u titograd kao mali da su svi imali sodu i zlicu kao da su na eroinu hahhaa. moja pokojna familija nikad nije doruckovala, pila se kafa na hektolitre i gutala se soda bikarbona i fosfalugel haha. mnogo godina kasnije se pojavio ranisan. e to je vec bilo radim sta ocu, pijem, zderem i popijem carobni ranisan i izlecen sam. magicna tableta hahaha ee kakvi su bili starci..

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 21.3.2019. at 11:50, Arkadija said:

Moja strina je kupila tog maja, Gajgerov brojač. Njena deca nisu jela tog proleća, a i leta, ništa zeleno. 

 

 

Где је нашла Гајгеров бројач у продаји?:blink:

Link to comment

Verovatno otišla u lokalnu prodavnicu Savremene Administracije. Oni su u to vreme prodavali razne takve korisne i praktične stvari.

 

 

Sećam se i ja tog vremena. I tad sam lunjao po Kalvariji i okolini a keva mi je, posle neke kiše,  rekla da ne jedem bagrenje i ostale bobice koje sam voleo da zobam kojekuda, naročito na padinama Laudanovog šanca koji su svi zvali Ciganske Rupe. Tu Černobilj nije ni bio potreban. :ohmy:

A ja sam baš voleo da se smucam i spuštam tuda. I da izazivam sopstvene roditelje i sopstveni bicikl, Pony ROG (je l' se tako beše zvala ponika?). 

 

Upamtio sam to upozorenje i neki oreol straha i tek  kasnije skapirao o čemu se radilo. 

Tog leta sam se prisetio i kad sam igrao S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl   :happy: 

 

 

Link to comment
12 hours ago, porucnik vasic said:

Где је нашла Гајгеров бројач у продаји?:blink:

U radnji nekoj. Možda je bio vojni otpad, ili je stric to "maznuo" sa neke vojne vežbe. Imali su oni svakojakih čuda koja bi se danas zvala gedžeti. 

Koliko se sećam izgledao je isto kao u filmovima. 

Link to comment
On 31.3.2019. at 4:11, Arkadija said:

U radnji nekoj. Možda je bio vojni otpad, ili je stric to "maznuo" sa neke vojne vežbe. Imali su oni svakojakih čuda koja bi se danas zvala gedžeti. 

Koliko se sećam izgledao je isto kao u filmovima. 

Таква радња није постојала. Биће да им је неко испод тезге донео уређај из локалне јединице АБХ заштите.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...