Jump to content
IGNORED

Letnje gume


Dankan Ajdaho

Recommended Posts

Imam dobro iskustvo sa Sava Intensom UHP u malo vecoj dimenziji, odnos cena/kvalitet vise nego zadovoljavajuci. Hvalili su ljudi Tigar u zadnje vreme, ali za iste pare pre bih uzeo Sava.

Link to comment

I ja imam savu intensu, tj uzeo dve nove prošle godine, sada ću još dve, ne znam još šta ću. Kao nešto bi možda bolje, al kontam da realno nema veze, meni iskreno sve te priče ova guma je onakva ona onakva su sviranje kurcu i mislim da će mi radi posao skoro svaka... Zimi druga priča zbog bezbednosti i sl. 

Link to comment

Letnje Hankook za 3 godine presao skoro 28000 km, zimske Barum presao za 3 zime oko 14000km...odlicne i jedne i druge.  U pitanju su 16 inca gume, to je neka srednja klasa. Za tu Savu sam cuo da su odlicne, drugar ima Lassa gume na Insigniji...

Link to comment
  • 5 months later...
7 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

šta je preporuka za all season pneumatike?

Ne znam za koju namenu ti trebaju, dali za zadovoljenje zakonske norme i ustedu cimanja oko sezonske zamene, ili za mogucnost potrebe da se zimi ozbiljno vozis po vecitom snegu i ledu.

Po mom iskustvu, sto se tice All Season guma, bice da vazi ono staro: svako da radi svoj posao, sto ce reci, zimske gume su zimske gume i nema polovicnih alternativa.

Sto se u praksi svodi na ono 'koliko para , toliko muzike'.

Ipak, najbolja iskustva sam imao sa Michelin Crossclimate: doduse i auto je malo specifican, a i podrucje - CG, primorje, gde zima bas i nije zima, osim ako se uputis u unutrasnjost gde je znalo da bude problema, umerenih doduse.

pa i pored toga san morao da gajim ozbijljne terenske gume, ali to vazi i za leto i za zimu.

Sto se tice 'obicnih' putnickih auta, cak i poput, recimo velikog Pezoa, stavljao sam sta nadjem, od Klebera do Michelina, sa sve Barumom, razliku nisam primetio ama bas nikakvu.

Osim u ceni, naravno :)

 

 

A na sve to - Jugo je 1 car :D, utrcis u radnju, kupis prvo sto ti padne pod ruku i vozis se.

 

Link to comment

Ako ti budzet nije problem onda Michelin crossclimate, proverena guma i stvarno je all seson.Od ovih jeftinih nema nista vredno preporuke jer su to uglavnom ciste M+S gume sto se tice sastava samo im je dezen miks sa nekom letnjom gumom.Mada Tigar ke sad izbacio novu all season gumu, koja je reciklirani dezen Miselinovog CC, ali opet sveza je na trzistu pa se jos ne zna kakva je, ali bar ima provereni Miselinov dezen.I naravno ne kupis Tigar nego jeftiniju verziju za izvoz Rikken. 

Edited by SDSG
Link to comment
30 minutes ago, namenski said:

 

isključivo za gradsku vožnju

smara ono menjanje, vulkanizeri, zakazivanje...

 

a i tih par dana kada padne sneg, pitanje je da li se i zadrži duže od pola dana. verujem da će takve gume vršiti posao po bg bljuzgi

Link to comment

Ja imam all season Petlas, turske. 

Bile su dobre, sad već prednje nisu ok za zimu i moram da ih menjam.

Isto su me savetovali kao namenski, da all season za Srbiju i naše uslove gde temp u toku godine može da varira od -20 do +40.

Sad za ovu zimu kupujem nove zimske a ovih neka za leto. 

Link to comment
10 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

šta je preporuka za all season pneumatike?

Linglong ili Toyo.:plz:

 

Ja već duže stavljam ili Yokohama ili Bridgestone, nekako su mi se uvek dobro pokazale.

Link to comment
On 2.9.2019. at 1:20, kud u maglu Simoviću said:

šta je preporuka za all season pneumatike?

 

 

69661094_2419026224975441_53406591180865

 

Zavisi koju dimenziju trazis...  kemoimpex ima solidnu ponudu

Edited by Milosh76
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...