Jump to content
IGNORED

Teroristički napad na Novom Zelandu


dragance

Recommended Posts

10 minutes ago, Bujodrag said:

 

 

E, ako tako misliš onda ću ti vrlo biranim rečima, jer te volim, reći da si

 

glupača!

 

toliko o tvojoj civilizovanosti :laugh:

 

I rest my case. 

 

zamisljam samo da ti se da pistolj pa da vidimo kako bi reagovao kada bi te neko iznervirao....

 

mozes ti da siris ovde ’ljubav’ koliko hoces ali sagovornice ti nisi ljubav. nisi bio, niti ces biti. jednostavno nisi. imas klicu loseg u sebi i to izbija izmedju redova a ponekad i vrlo jasno. 

Edited by mustang
Link to comment
  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mustang

    14

  • Tsai

    13

  • ToniAdams

    10

  • dragance

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

When there's a will, ... 

 

U isto vreme, moji USA drugari skviče kako bi zabrana poluautomatskih pušaka ugrozila njihova hobistička prava, ne hajući za pravo mog deteta da ne bude pokošeno u školi...

Link to comment

nije to meni najjasnije, da ne bude zabune, oruzje bih dozvolio da poseduje samo vojska i murija, i najstroze bih kaznjavao prekrsaje.

opet, u svajcarskoj, koja je u samom sveckom vrhu sto se tice utoka po glavi stanovnika, gotovo da nema svinjarija.

kapiram da je razlog obavezna vojna sluzba. i visok standard, naravno.

Link to comment
Quote

Mathias carefully puts away his pistol and shakes his head firmly when I ask him if he feels safer having a gun at home, explaining that even if he had ammunition, he would not be allowed to use it against an intruder.

"The gun is not given to me to protect me or my family," he says. "I have been given this gun by my country to serve my country - and for me it is an honour to take care of it. I think it is a good thing for the state to give this responsibility to people."

https://www.bbc.com/news/magazine-21379912

 

I jos jedno dobro poredjenje NZ-USA situacije: https://www.bbc.com/news/world-us-canada-41489552

Link to comment

 

8 minutes ago, ToniAdams said:

stvarno? nisam znao to. pa sta rade sa oruzjem?

Cuvaju za rat valjda. Ako se dobro secam neke price sa jednim Svajcarcem ima dosta oruzja ali ima neko pravilo vezano za municiju.

Link to comment

Do pre nekih 10ak godina su mogli i municuju da nose. Zaključanu u sefu sa puškom, naravno.

 

Ukoliko se ne varam, Slovenci imaju prilično liberalan zakon o oružju (mislim da je moguće čak i posedovanje automatskog oružja), pa opet nisu neko gun violence strašilo od države. Češka takođe, čak su u nekom tinjajućem sporu sa EU oko prilično slobodnih zakona o posedovanju i nošenju, a ako me sećanje ne vara, gradonačelnik ili tako neki zvaničnik jednog grada skoro je pozvao građanje da nose oružje (mislim da je CCW dozvoljen) i tako pozitivno utiču na bezbednost svog okruženja. :D Kako god, potpuno ukidanje naoružanja za civilstvo mi nepogrešivo smrdi na diktaturu.

Edited by zorglub
Link to comment
52 minutes ago, Joe D said:

kako se civilstvo moze naoruzanjem odbraniti od diktature? 

 

Lakše nego bez, pretpostavljam. Jedan svetli primer.

Edited by zorglub
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...