Jump to content
IGNORED

Venecuela


Gandalf

Recommended Posts

15 hours ago, Venom said:

 

Mozda se ljudi u Srbiji danas bore protiv diktature, pa im ti isti oslobodioci guraju klipove u tockove i to ih prosto iritira?

Znači mi se u srbiji borimo protiv diktatora, ali umesto da priželjkujemo da se barem narod venecuele oslobodi svog diktatora nama je draže da on ostane, jer bi tako na neki potpuno iracionalni način napakostili zlim neprincipijelnim amerikancima (za koje inače ne znam na osnovu čega zaključuješ da guraju klipove jer da nema njihovog N1 ovde bi i bukvalno zavladao potpuni mrkli elektronski medijski mrak).

 

Drugim rečima, mi smo u stanju da baš uvek i svugda relativizujemo situaciju koja je u ovom slučaju najbukvalnije i najjednostavnije crno-bela.

Edited by Nikola77
Link to comment
5 hours ago, Nikola77 said:

Znači mi se u srbiji borimo protiv diktatora, ali umesto da priželjkujemo da se barem narod venecuele oslobodi svog diktatora nama je draže da on ostane, jer bi tako na neki potpuno iracionalni način napakostili zlim neprincipijelnim amerikancima (za koje inače ne znam na osnovu čega zaključuješ da guraju klipove jer da nema njihovog N1 ovde bi i bukvalno zavladao potpuni mrkli elektronski medijski mrak).

 

Drugim rečima, mi smo u stanju da baš uvek i svugda relativizujemo situaciju koja je u ovom slučaju najbukvalnije i najjednostavnije crno-bela.

 

Mozes da interpretiras moj post na razne nacine, sa raznim kljucnim recima poput iracionalno i napakostiti, ali to nije ono sto sam napisao. Mogu da pozelim bolji zivot narodu Venecuele, ali ovde se malo radi o njima, jer da se radi o oslobadjanju naroda od diktatora, onda se ne bi podrzavali diktatori sirom sveta, zar ne? Podrzavam diktatora A, B i C, ali D mora da leti. Zasto? Pa zato sto je diktator. Sve vrlo logicno.

 

Ja sam na prosloj strani ostavio link na clanak/video ny timesa u kojem zakljucuju da su oni kamioni na granici nesrecno zapaljeni od strane onih koji su ih i dovezli, ali je taj dogadjaj svejedno posluzio za dodatno skandalizovanje javnosti i proizvodnje podrske svrgavanju diktatora. Da li je to isti metod kao i wmd u iraku za koje znamo da su bili laz i ako da, da li smo idioti ako opet progutamo istu manipulaciju? Ili je wmd laz bila ok posto je i Sadam bio diktator?

Link to comment

 

Washington Post

https://www.washingtonpost.com/world/national-security/venezuelas-opposition-put-together-a-serious-plan-for-now-it-appears-to-have-failed/2019/05/01/7df68fe0-6c19-11e9-be3a-33217240a539_story.html?noredirect=on&utm_term=.4c224e8d1064

 

 

Trampara kao garant mira.

 

Quote

Trump has shown little willingness to plunge into Venezuela, according to current and former aides, although he has already imposed sanctions on Cuba — which the administration has accused of controlling the Venezuelan military — and threatened more. Russia, the White House said in a statement late Wednesday, “must leave” Venezuela “and renounce their support of the Maduro regime.”

The president has occasionally mused to others that Bolton wants to get him into wars. Two advisers who have discussed Venezuela with him said Trump often brings up Florida politics, and his golf club in Doral, when talking about the subject. Both said Trump was unlikely to authorize any sort of long-term military action there.

 

 

Inace, ohrabrujuce u celim ovim dogadjajima je sto izgleda zaista postoje kanali komunikacije izmedju diktatora i opozicije, ali i SAD i Rusije.

Link to comment
On 2.5.2019. at 1:09, Nikola77 said:

Znači mi se u srbiji borimo protiv diktatora, ali umesto da priželjkujemo da se barem narod venecuele oslobodi svog diktatora nama je draže da on ostane, jer bi tako na neki potpuno iracionalni način napakostili zlim neprincipijelnim amerikancima (za koje inače ne znam na osnovu čega zaključuješ da guraju klipove jer da nema njihovog N1 ovde bi i bukvalno zavladao potpuni mrkli elektronski medijski mrak).

 

Drugim rečima, mi smo u stanju da baš uvek i svugda relativizujemo situaciju koja je u ovom slučaju najbukvalnije i najjednostavnije crno-bela.

Aman bre Nikodije, pa nije u pitanju podrska diktatorima, sumnjam da je iko ovde tome sklon, nije u pitanju ni napakostiti Amerikancima - to oni jos ponajbolje rade sami sebi - nije u pitanju ni Rusija ni Amerika, rekao sam ti vec: u pitanju je svesno devastirani sistem mukotrpno gradjene i s teskom mukom odrzavane kolektivne bezbednosti, kakav-takav, mislim na UN, i u pitanju je svet koji je svesno i sa namerom doveden u situaciju da je teza rec i vise se slusaju 1 Merkelka, 1 Makron, 1 Tramp, itd, itd, nego jedna, na primer, Rezolucija SB UN, pa bila ona i ona zavedena pod brojem 1244...

I da ce to, sve skupa, koliko nas na Planeti ima, da kosta onoliko, a da ce racun, kao i obicno da plate takozvani mali, obicni ljudi.

 

A da sistem 'bijem te za tvoje dobro' ili donosenje demokratije bombama i intervencijama sa strane nikom dobra doneo nije, valjda ne moram da te ubedjujem.

Link to comment
41 minutes ago, namenski said:

Aman bre Nikodije, pa nije u pitanju podrska diktatorima, sumnjam da je iko ovde tome sklon, nije u pitanju ni napakostiti Amerikancima - to oni jos ponajbolje rade sami sebi - nije u pitanju ni Rusija ni Amerika...

:lolol:

Link to comment
1 hour ago, Gandalf said:

:lolol:

OK, nisam mislio na tebe, ti si uvek na pravojtm strani, boli te kurac, uzivaj...

 

BTW, 'ajde se na pocetak vezbaj - recimo - malo na Kini, tamo su uslovi za demonstraciju demokratsko-liberalnog idealizma i pravovernosti poput tvoje idealni: jednopartijski sistem, glavni i odgovorni sa dozivotnim mandatom, ljudska prava vise nego upitna...

Pa mi javi...

Link to comment

Nema potrebe, Madurov rezim je odavno presao tacku bez povratka, samo je pitanje vremena i (nadam se sto manjem broju) zrtava. Ostaje ti da se nasladjujes "cvrstom rukom" dok traje... 

Edited by Tsai
Link to comment
On 4.5.2019. at 15:01, Tsai said:

Nema potrebe, Madurov rezim je odavno presao tacku bez povratka, samo je pitanje vremena i (nadam se sto manjem broju) zrtava. Ostaje ti da se nasladjujes "cvrstom rukom" dok traje... 

Рекоше тако и за Асада ономад.

Link to comment
2 minutes ago, porucnik vasic said:

Рекоше тако и за Асада ономад.

 

Uopste nije isto i nema smisla porediti.

Asad ima znacajnu plemensku unutrasnju podrsku + Iran + Rusija, za koje je Sirija vazna.

Maduro niti ima neku plemensku podrsku, (oni obicni koji ga jos uvek podrzavaju ce izgubiti vlast, ali ne i zivote), Kuba ima sta da izgubi ali nije Iran, a  Rusi, svojim trolovanjem, sta god da izvuku to je cista korist, jer, realno, sta njima znaci jedna Venecuela?

 

 

 

Puc u utorak, po clanku El Pais-a, nije uspeo jer se L. Lopez polakomio da bude glavna faca, a Guaido ispao glup. Hteo Lopez da na iznenadjenje uhvati nespremen i vlast i opozicione kolege koje sa vlascu pregovaraju. Navodno, ne svidja mu se koliko se grancija daje cavistima u slucaju predaje vlasti. Moguce da su i neki moroni u americkoj administraciji minirali pregovore.

 

Evo clanka ovde

https://elpais.com/internacional/2019/05/04/america/1556992291_342063.html

Link to comment

A, ok.

 

Pocetak kraja...

Kraj poceka...

Tacka bez povratka...

Pasce pre ili kasnije...

 

i slicne tvrdnje koje ne znace am bas nista bilo da je rec o Vucicu ili Maduru.

Link to comment

Kontam da ako se ovo nastavi, Maduro zvanicno zatrazi pomoc Rusije i ovi se ukopaju u nekoj bazi za vijeka. To bi odvratilo sve komsije od nekih intervencionih pobuda na teritoriji Venecuele, neodlucni domaci bi se priklonili Maduru, a ni Amerima ne bi bilo svejedno. Sve to, jel, ukoliko dodje do nekog vojnog resenja problema urusavanja demokratije. Kina sigurno ne bi se upustala u nesto slicno, ali moze prijetnje slicnim koristiti u redovnim razmiricama sa kaubojima. Taj scenario + Kuba je vec druga prica i ogroman problem amerima pred vratima - koji takodje moraju rijesiti.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...