Jump to content
kud u maglu Simoviću

Sergej Serž Trifunović - neočekivana sila koja se iznenada pojavljuje...

Recommended Posts

chandra
47 minutes ago, mjone said:

a jel postoje “hrvatski Srbi” ili “bosanski Srbi” ?

Ove sintagme se masovno koriste u Srbiji a sigurno ne znace to sto si ti u svojoj glavi izveo

Kako ti uopste od “srpski Hrvati” stignes do “Srbi katolici” pitanje je (posto se eksplicitno pise HRVATI)

Bez ikakvog konteksta “srpski Jevreji” oznacava Jevreje koji su rodjeni i zive u Srbiji ( cak i ne mora da su rodjeni)

Bolje razmisli zasto uopste dolazis do totalno promasenih zakljucaka i pokusavas da nadjes losu nameru gde je nema

Nomenklature su zajebane otkad smo se ukotvili u nacionalne drzave i definisali nacije religijama. Tvoja poenta stoji (doduse iz nekog razloga nema "srpskih hrvata"), iako je sa jevrejima malo drugacije. Sto se same teme tice, ja sam drzavljanin Srbije, a ne deklarisem se kao etnicki srbin niti se odredjujem religijom, pa imam nesto drugaciju perspektivu i osetljiviji sam na prideve i na to kad mi se politicari, kao glasacu, obracaju sa "braco i sestre". 

Jel mozemo sad da se vratimo na pravi problem - a to je Sergejovo stetno lupetanje? 

Evo, recimo, par pitanja za one manje osetljive:

1) Zasto Sergej uopste ima potrebu da brani Dveri? Da li je problem s Dverima samo Ljotic kojeg uzgred i ne pominju, ili citava konzervativno patrijarhalno-pravoslavna platforma (PPP) koju taj pokret ima? 

2) Ako pozivamo na ujedinjenje srba (ocila urezana na zastavu i sl), da li to onda ukljucuje i one koji drze Vucicevu sliku na zidu ili samo Ljoticevu? A Dacicevu? A Milosevicevu? I Putinovu? Mislim, lepo je da znamo za sta se borimo. I da setamo zajedno do Slavije, pa svako na svoju stranu, ali to tako nece funkcionisati osim ako se ne anihilira jedno dva miliona gradjana Srbije. 

3) Od ovih sto imaju razumevanja za Sergeja, moze li neko da mi objasni sta znaci da je "Draza manje akcijao"? Ziv nisam da cujem koliko su Karadzic ili Mladic, ili Legija ili Arkan akcijali. (Za Legiju smo vec utvrdili da je bolji od Orica jer nikad nije ubijao srbe (osim Djindjica i jos tuceta neke "brace i sestara"), pa to valjda znaci da je manje akcijao.)

slepa živana
6 minutes ago, Leia said:

Nije! Smejem se jer je glupo

jesi me prijavila moderaciji?

Heaviside
4 minutes ago, chandra said:

2) Ako pozivamo na ujedinjenje srba (ocila urezana na zastavu i sl), da li to onda ukljucuje i one koji drze Vucicevu sliku na zidu ili samo Ljoticevu? A Dacicevu? A Milosevicevu? I Putinovu? Mislim, lepo je da znamo za sta se borimo. I da setamo zajedno do Slavije, pa svako na svoju stranu, ali to tako nece funkcionisati osim ako se ne anihilira jedno dva miliona gradjana Srbije. 

nisam od manje osetljivih ali znam odgovor :D

nije OK da drzis Vucicevu i Dacivevu sliku, za Slobu nisam siguran, verovatno ni to nije ok, sve ostalo moe. mislim, to je izjavio prvobitno, posle se izvinio sam sebi a meni bilo nepristojno da prisluskujem njegov unutrasnji dijalog tako da nisam siguran kako stvari trenutno stoje.

Leia
6 minutes ago, slepa živana said:

jesi me prijavila moderaciji?

Zasto bih? Moderacija ne deli warnove za glupost, a jos ako je i smesna sta fali da se malo zabavimo

Time Crisis
16 minutes ago, chandra said:

3) Od ovih sto imaju razumevanja za Sergeja, moze li neko da mi objasni sta znaci da je "Draza manje akcijao"?

Znači da se nešto nalupao. Ali i dalje značajan napredak u odnosu na npr. dojučerašnjeg predsednika države-četničkog vojvodu. Baby steps. :fantom:

Edited by Time Crisis

chandra
7 minutes ago, Heaviside said:

nisam od manje osetljivih ali znam odgovor :D

nije OK da drzis Vucicevu i Dacivevu sliku, za Slobu nisam siguran, verovatno ni to nije ok, sve ostalo moe. mislim, to je izjavio prvobitno, posle se izvinio sam sebi a meni bilo nepristojno da prisluskujem njegov unutrasnji dijalog tako da nisam siguran kako stvari trenutno stoje.

Pa to. Meni je jako zasmetala da budalastina o ocilu i ujedinjavanju bez obzira na ideoloske razlike i mimo poredjenja s jevrejima (o cemu sam rekao sta mislim). Pritom, jos se najmanje radi o ideoloskim razlikama.

chandra
8 minutes ago, Time Crisis said:

Znači da se nešto nalupao. Ali i dalje značajan napredak u odnosu na npr. dojučerašnjeg predsednika države-četničkog vojvodu. Baby steps. :fantom:

U cemu je poenta poredjenja sa grobarem? Mislim, to je bas spsutanje precke na pod. A sto se nalupetavanje tice, nije nesto nalupetao vec je ratne zlocine i cetnicka klanja pod komandom Mihajlovica nazvao "akcijanjem". Kao ono "Sta ste radili za vikend?" "Malo smo akcijali po Sandzaku." 

Ja ne sumnjam da je on privatno cool decko (well, sumnjam na osnovu onoga sto sam uzivo video od njega, iako ga neki ljudi koji ga bolje poznaju cene), ali ta vrsta lupetanja je karta u jednom pravcu kada se bavis politikom. 

Budja
7 hours ago, aram said:

@Budja

mrzi me, guglaj Jews stick together i dobićeš dosta odgovora...

Samo sloga Srbina spasava.

Time Crisis
1 minute ago, chandra said:

U cemu je poenta poredjenja sa grobarem? Mislim, to je bas spsutanje precke na pod. A sto se nalupetavanje tice, nije nesto nalupetao vec je ratne zlocine i cetnicka klanja pod komandom Mihajlovica nazvao "akcijanjem". Kao ono "Sta ste radili za vikend?" "Malo smo akcijali po Sandzaku."

U čemu je poenta? Pa to je naša realnost. Mislim kad čitaš novine zadnjih 20-ak godina, traženje Držinog groba je otprilike nešto kao traženje Svetog grala, Na vlasti su nam četničke vojvode i njihovi serdari i sad je ne znam kakav skandal što je Sergej nešto lupio, o čemu verovatno ne zna mnogo više od prosečnog čitaoca novina, a i inače je neko ko puno ne razmišlja? Da, prečka je na podu.

chandra
6 minutes ago, Time Crisis said:

U čemu je poenta? Pa to je naša realnost. Mislim kad čitaš novine zadnjih 20-ak godina, traženje Držinog groba je otprilike nešto kao traženje Svetog grala, Na vlasti su nam četničke vojvode i njihovi serdari i sad je ne znam kakav skandal što je Sergej nešto lupio, o čemu verovatno ne zna mnogo više od prosečnog čitaoca novina, a i inače je neko ko puno ne razmišlja? Da, prečka je na podu.

Dobro ako je tako. Mislim, sto se onda cimamo uopste?

Caligula
14 minutes ago, chandra said:

U cemu je poenta poredjenja sa grobarem?

Chandro, u tome je sva poenta.

namenski
4 minutes ago, Time Crisis said:

Da, prečka je na podu.

Jeste.

Sa 1 Jankovica, koji je bio go kurac, doslo se na 1 Trifunovica koji je takodje go kurac, ali su mu jezik i ponasanje, ako nista drugo, kudikamo razumljiviji i onima koji slusaju vucica: u odnosu na kastriranost 1 Jankovica, to je danas kakav-takav dobitak.

Srbija danas naprosto nema nista bolje da ponudi, jedini kriterijum koji je trenutno na snazi je: biti protiv vucica i svega sto on predstavlja.

Ako se to ne sredi, a zadnji je cas, za par godina nece imati sta da se sredjuje: ideolosko cistunstvo je danas nedopustiv, чандрирањеtm iz bezbedne daljine takodje.

Ako je Srbija kao drustvo progutala rehabilitaciju 1 Draze i 1 Kalabica, progutace i da cetnici Drazine pristalice setaju protiv vucica, bas kao sto ce da proguta i 1 Boska Obradovica sve dok taj, takav kakav je, drma kavez.

Ako se te zabe ne progutaju, dzaba sve, za gutanje ce ostati samo govna.

Time Crisis
2 minutes ago, chandra said:

Ako uzmemo da je Toma ne znam, 20/100, a Mendela ili Gandi ili već neko sličan 95/100, pretpostavlja da ima i nešto između ili očekujemo da ćemo odmah da dobijemo džekpot?

Heaviside
5 minutes ago, Caligula said:

Chandro, u tome je sva poenta.

Pa ajde onda da zatvaramo topik ako je to sva poenta. Nema sta vise da se diskutuje, bolji je od grobara i to je to.

Edited by Heaviside

namenski
4 minutes ago, chandra said:

Ti se, momak, koliko znam, cimas samo na forumu.

Kada su protesti i situacija u Srbiji u pitanju, ja takodje.

'Ajde 'oladi malo, ima ovde ljudi koji se em setaju, em su zagrizli i zagrizeni kudikamo konkretnije i nebezbednije i od mene i od tebe... 

Jednom recju, prestani da im popujes i komesarises, sa sve na parove razbrojs svrstavanjem u fasiste i ostale komuniste.