Jump to content
kud u maglu Simoviću

Sergej Serž Trifunović - neočekivana sila koja se iznenada pojavljuje...

Recommended Posts

ragasto

BWA

Preko plota pružio se lanac, oj Ličanko ljubi te Bosanac.

Uh, naviru mi emocije...

Moram ovo poslušati pred spavanje, da se malo relaksiram, imao sam naporan dan.

3opge

jel moze becarac?

"aj popela se baba na banderu

aj cese picu o trofaznu zicu..."

Партибрејкер
10 hours ago, ToniAdams said:

ok, mimo toga sto je dokazano glup ko kurac, sad je i dokazano vreca govana.

normalna moderacija bi ovo prebacila juzno.

Pa ono, sve bi moglo južno realno.

dragance
6 hours ago, napadaj said:

104151713_692587704925905_81658653722584

🤣 :smiley_hail:

Caligula

Jebote kolika frka na mrezama oko obicne zajebancije.

Nema nama spasa, u Srbiji pametnih nema, samo glupi ali na dva nacina

• +1 2

BWA

Pedeset se leta krilo..

napadaj

jel moze becarac?

"aj popela se baba na banderu
aj cese picu o trofaznu zicu..."

• Wub 2

levi
12 hours ago, Apollo Creed said:

Jel bila i Ninočka?:evilsmile:

pa Ninočka ne izbija iz kafane

harper
2 minutes ago, Caligula said:

Jebote kolika frka na mrezama oko obicne zajebancije.

Nema nama spasa, u Srbiji pametnih nema, samo glupi ali na dva nacina

Ako hoces da iznerviras pola foruma samo napisi da se mera demokraticnosti u politici jednog drustva meri ne po sposobnosti da saslusas misljenje slicno svom vec upravo ono koje je bitno drugacije od tvog. A to je tvrdnja bukvalno na nivou aksiomatske, o njoj se u nauci odavno vise i ne raspravlja ozbiljno. Nekako se zapatilo u poslednje vreme, ne samo ovde, da se tudje misljenje ima klasifikovati na prihvatljivo i neprihvatljivo u zavisnosti od toga kakvim kriterijumima se osoba koja ih klasifikuje koristi. S obzirom da danas svaka neobrazovana budala ima neki svoj kriterijum i ne libi se da ga javno iznese, iako iza njega ne stoji nista osim cuvenog "prava na misljenje", ne cudi to sto je koncept javne debate, takodje jedan od ugaonih kamena demokratije, prakticno u izumiranju. Nasa sposobnost da apsorbujemo drugacije iz godine u godinu dramaticno opada i sve vise i vise se suzava prostor razlicitosti misljenja koji se tolerise.

E, zato je danas Srbijanka Turajlic, pretpostavljam na svoje veliko iznenadjenje, na ovom forumu pevala cetnicke i veselila se uz fasisticke pesme, iako je predlozak u formi video snimka na osnovu kojeg su se te tvrdnje iznosile pokazao nesto sasvim drugo. No, koga briga za predlozak, to je tamo neki dosadni fizicki dokaz a dok Hilandar kukavno gradjanstvo gori necemo se valjda baviti fizickim dokazima. Vazno je da se zauzme stav, pa makar bilo oko necega sto se uopste nije ni dogodilo.

Imao sam slucaj svojevremeno da sam se nasao u osnovnoj skoli za albanske ucenike na jugu Srbije gde su nastavnici za grupu u kojoj sam bio napravili neki program da nas ugoste. U delu tog programa je bio recital koji slavi Veliku Albaniju, obukli su decu u simbole po jednog grada iz Albanije, Kosova, Srbije, Makedonije i Crne Gore i ta deca su onako ponosno i uzbudjeno recitovala stihove koje nisam u potpunosti razumeo jer ne baratam vise dovoljno dobro albanskim jezikom ali je kontekst bio jasan. Moj jedini komentar lokalnim politicarima i nastavnicima nakon tog programa, zajedljiv i ostar, ticao se manipulacije decom i tragedije u koju ih svesno guraju. Ni u jednom jedinom trenutku se nisam osetio povredjeno, ugrozeno ili imao poriv da ustanem i napustim salu, iako me je taj velikoalbanski nacionalizam u kombinaciji sa velikosrpskim licno mnogo kostao. Deca k'o deca, nisu ni shvatala implikacije onoga sto su izgovarala, a nastavnici i politicari k'o nastavnici i politicari, delovali su u okviru svoje pseudopoliticke patologije koja je na Balkanu sine qua non politickog zivota. Mogu do sutra da nabrajam zasto je sve to sto se desilo i na koliko nacina pogresno ali uvek biram da to uradim u civilizovanom i argumentovanom razgovoru, jer moje odsustvo iz nekog konteksta nece uciniti da taj kontekst nestane. On bi svakako nestao za mene ali ja tu pojedinacno uopste nisam bitan. Osoba koja sebe dozivljava kao politicko bice u demokratskom okruzenju duzna je da diskutuje sa stavovima koje smatra neispravnim i nekorisnim. Najlakse je izvuci se u samoljublje i nastupati iz tih "moralnih" visina ali je takodje i beskorisno. Obican covek bi se zaprepastio koliko ljudske dobrote, prijateljstva i postovanja sam doziveo u drugim situacijama od tih istih ljudi koji su pripremali taj program jer obican covek ne razume koliko drugi obican covek moze da bude kompleksno bice.

I ne znam zasto sam sve ovo napisao na ovom forumu jer jedino sto cu da dobijem kao feedback je to da cu da dobijem po picki brljivoj ali neka stoji. Desilo se, ako nista.

• +1 9

Caligula
Posted (edited)

Ovo sa Srbijankom i reakcijama mi je lakmus nase propasti.

Ona mi je tu cak i simpaticna. Mi smo otisli u kurac.

Edited by Caligula

ToniAdams

pa to. jebene komuljare.

Caligula

Ja sam komuljara, pravi levicar, najveci.

Pa mi ne smeta. Jaka stvar, rekla u Sergejev telefon za strica. Ajde da napravimo rupu na nebo

• +1 1

pasha

Zar "Zivu vatru" nije instrumentalno pokrao i cuveni pjesnik Tompson ali uz svoje zavijanje? Doduse on je obradjivao i partizanske tipa,

Inace Serhej se mora modernizovati,

ZerrorR

@harper

Zato si prestao da čitaš posle drugog pasusa na moj post pre neki dan... 

45 minutes ago, harper said:

Osoba koja sebe dozivljava kao politicko bice u demokratskom okruzenju duzna je da diskutuje sa stavovima koje smatra neispravnim i nekorisnim.