Jump to content
kud u maglu Simoviću

Sergej Serž Trifunović - neočekivana sila koja se iznenada pojavljuje...

Recommended Posts

Mil@n
11 minutes ago, pbg12345 said:

a ko ih je poredio?

ja sam pisao o tome da mi se cini da ce sergej traziti glasace najvise medju onima koji su glasali za belog

ako pokusa da se uklopi u kalup srpskog politicara ugasio je u startu

41 minutes ago, pbg12345 said:

neko pomenu belog i meni deluje da ako sergej ima ikakav kapacitet to je takav

dakle potpuna sprdacina, iskrenost, narodski jezik, populizam

da za njega glasaju ljudi "kojima je dosta politicara"

Morgana je u pravu, nemaju dodirnih tačaka. Sergej nije nikakva sprdačina već je čovek mrtav ozbiljan, i dok se politički aktivirao verovatno ima i političke ambicije. Koliko će  ga držati sve to ne znamo, ali razlike između njega i belog su suštinske osim što će negde da im se poklopi biračko telo.

SNARC

Jebem ti gluve telefone i PPP

Ja sam pomenuo Belog..u ovom kontekstu 

Serz treba da u lepsi papir upakuje ono sto je naceo Beli iz Mladenovca. Ujediniti energiju onih koji su protivu zvalavka a ne vide sebe ni iza Djilasa niti iza Dzeremaje..a ne dao Bog, iza Boska. 

Nadam se da to moze i nadam se da ce uspeti. 

Filozof manijak
1 minute ago, pbg12345 said:

....

i tu vidim priliku za opoziciju da se obrati miletu, odnosno da dopre do njega

Ali kako misliš da opozicija dopre do miletatm ?

Tabananjem od vrata do vrata, organizovanjem skupova i mitinga na kojim dobije batine? Kroz strogo kontrolisane medije?

Možda grešim, ali mislim da nisi svestan kojim presijama su izloženi ljudi van Beograda i N. Sada

kud u maglu Simoviću

naravno da su stranka. ko čestiti espeo

beli i sergej su neuporedivi po dosta osnova, ali imaju i crta koje ih spajaju. ono što je beli glumio na prošlim izborima sergej bi trebao da odigra na sledećim. naravno, ukoliko ga bude držao fokus do tada

pbg12345
26 minutes ago, hazard said:

Istorijski minimum je bio 2014. 2016. SNS+ je izgubio 39 poslanika, SPS+ 4. Ovako kako smo krenuli, na sledećim izborima bi SzS osvojio oko 25% glasova*. Što je bolje od 15-20% koje bi imali bez protesta, ali je svejedno đoka. PItanje je da li bi bilo koja druga opoziciona lista mogla da pređe cenzus. To bi izgledalo na prvi pogled impresivnije nego 2016., kada je opozicija bila raštrkana na nekoliko lista koje nisu prelazile oko 6%, ali realno ne bi ugrozilo SNSovu vlast.

* - pod uslovom da se izbori održavaju pod istim uslvoma kao do sada pod Vučićem i da na te izbore SzS uopšte izađe

ako se gleda kroz broj poslanika u pravu si

broj glasova sns-sps je maltene isti 2014 i 2016, sa tim sto je zbog povratka seselja 2016 srs znacajno skocio

sta je ostalo od tih izbora 2016 od opozicije?

djb - maltene ugasen

dss/dveri - dss maltene ugasen

ds - na aparatima, statisticka greska

sds/ldp/lsv - sds maltene ugasen, ovi i nisu opozicija

dakle "kapital" koji ima opozicija sa tih izbora jesu poslanici dveri koji su neprihvatljivi za vecinu opozicionih biraca i ajde eventualno ds

u tom smislu smatram da je zaista minimum

4 minutes ago, Mil@n said:

Morgana je u pravu, nemaju dodirnih tačaka. Sergej nije nikakva sprdačina već je čovek mrtav ozbiljan, i dok se politički aktivirao verovatno ima i političke ambicije. Koliko će  ga držati sve to ne znamo, ali razlike između njega i belog su suštinske osim što će negde da im se poklopi biračko telo.

17 minutes ago, pbg12345 said:

a ko ih je poredio?

ja sam pisao o tome da mi se cini da ce sergej traziti glasace najvise medju onima koji su glasali za belog

ako pokusa da se uklopi u kalup srpskog politicara ugasio je u startu

4 minutes ago, Apollo Creed said:

Jel PSG uopšte stranka...ili ni oni nisu uspeli da se registruju poput moćnog Raduloa?

ne, nisu

objasnio jankara svojevremeno da je bolje da su pokret, da je to 1 platforma na koju ce se onda lepiti druge stranke, pokreti itd

2 minutes ago, Filozof manijak said:

Ali kako misliš da opozicija dopre do miletatm ?

Tabananjem od vrata do vrata, organizovanjem skupova i mitinga na kojim dobije batine? Kroz strogo kontrolisane medije?

Možda grešim, ali mislim da nisi svestan kojim presijama su izloženi ljudi van Beograda i N. Sada

svestan sam itekako, ziveo sam u tim sredinama

napisao sam kako, a to sto sam ja napisao i sto meni pada na pamet svakako nisu jedini nacini

sta je tvoj predlog? da cekaju da vucic oslobodi medije pa da krenu u ofanzivu?

Frank Pembleton

Da ima mozga u ovoj staaaroj  opoziciji oni bi zaista pozdravili ovo sa Seržom.

Da imaju mozga, iskoriste njega kao gromobran, a oni koriste vreme za rad na terenu ...No to se zasigurno neće desiti, brzo će oni njega oce biti kao veće zlo od AV...

pbg12345
10 minutes ago, SNARC said:

Jebem ti gluve telefone i PPP

Ja sam pomenuo Belog..u ovom kontekstu 

Serz treba da u lepsi papir upakuje ono sto je naceo Beli iz Mladenovca. Ujediniti energiju onih koji su protivu zvalavka a ne vide sebe ni iza Djilasa niti iza Dzeremaje..a ne dao Bog, iza Boska. 

Nadam se da to moze i nadam se da ce uspeti. 

izvinjavam se na pometnji

shvatio sam da se postovi odnose na moje pominjanje ove dvojice

ali ja sam i tvoj post shvatio kao poredjenje potencijalnog glasackog tela, a ne belog i sergeja

7 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

naravno da su stranka. ko čestiti espeo

beli i sergej su neuporedivi po dosta osnova, ali imaju i crta koje ih spajaju. ono što je beli glumio na prošlim izborima sergej bi trebao da odigra na sledećim. naravno, ukoliko ga bude držao fokus do tada

ama nisu stranka

spo naravno da jeste

SNARC

Ne na tebe nego na to kako se jedna recenica izvuce iz konteksta i onda krene da se pimpla sa tim, ne samo na ovoj temi. 

Valjda niko Belog ne dozivljava ozbiljno na ovom forumu..ni sam Beli sebe nije shvatao ozbiljno. 

Ne verujem ni da Sergej sebe vidi kao lidera stranke zagrejanog da bude predsednik ili premijer..vec samo koristi priliku preko koje ce moci da potprcava bilmeze i van tvitera. 

Edited by SNARC

hazard
6 minutes ago, pbg12345 said:

ako se gleda kroz broj poslanika u pravu si

broj glasova sns-sps je maltene isti 2014 i 2016, sa tim sto je zbog povratka seselja 2016 srs znacajno skocio

sta je ostalo od tih izbora 2016 od opozicije?

djb - maltene ugasen

dss/dveri - dss maltene ugasen

ds - na aparatima, statisticka greska

sds/ldp/lsv - sds maltene ugasen, ovi i nisu opozicija

dakle "kapital" koji ima opozicija sa tih izbora jesu poslanici dveri koji su neprihvatljivi za vecinu opozicionih biraca i ajde eventualno ds

u tom smislu smatram da je zaista minimum

Za SNS je između 2014. i 2016. procenat neznatno niži, a broj glasova zapravo nešto viši zbog veće izlaznosti (ako ti rezultati uopšte imaju veze s mozgom...)...ispada da je SRS najviše uzeo SPSu, ali možda i ne kada se uzme u obzir preletanje PUPSa i SPS koalicije u SNS koaliciju između tih izbora...ko će ga znati.

Ovo tvoje rezonovanje ,,šta je ostalo od tih izbora" mi nije baš jasno...izbori su jedan događaj u vremenu, tu se gleda rezultat pa se upoređuje...šta je bilo posle je stvar političke dinamike koja u ovom konkretnom slučaju nije imala mnogo veze s tim izborima (npr. DJB je propao zbog grešaka vezanim za predsedničke, DS jer nije hteo s Đilasom na gradske i sl.). SzS može da uzme na sledećim izborima 30%, ostane u opoziciji i onda do narednih izbora da se pocepa na 16 frakcija, oćemo onda i to da proglasimo za istorijski minimum ili šta već.

Ja mislim da je 2014. ključna godina u smislu izbora, prvo je DS razbijen na dve jednake frakcije (tada) i otišao je ispod 20% tj. čak i ispod 15%. To je bila neka psihološka granica, mislim da posle nisu verovali da mogu ozbiljnije da ugroze Vučića, a na tim izborima se nije isprofilisala nikakva alternativa unutar opozicije (kao 2016. DJB) što je opozicione birače moglo samo dodatno da baci u bedak...naročito kada je s druge strane SNS postao prva stranka od 2000. koja je uzela preko 40% glasova (i to malo preko 48%, skoro pola glasova) i apsolutnu većinu u skupštini (koju nijedna stranka nije imala još od SPSa u prvoj polovini 90ih, a jedina druga lista - ne stranka - koja je to uspela je bila DOSova 2000.).

2016. je bila blago unapređenje s tračkom nade u odnosu na sve to

JozoMujica
29 minutes ago, Filozof manijak said:

Koliko znam, jedina presija kojoj su bili izlozeni organizatori protesta iz Kragujevca je dosla bas od strane Sergeja koji je digao dreku i coveka potpuno besmisleno optuzio da je SNS-ovac.

Manje vise ih sve znam i vidim da pored organizacije protesta normalno zive svoje zivote i rade svoje poslove, ne deluju zaplaseno...

A sto se tice toga da su politicari fizicki ugrozeni, sta znam, i rudari su, i policajci, i vatrogasci... za manje beneficije.

Jebi ga, takvo je vreme, ovo samo silom moze da se srusi, mora se biti spreman na sve.

Ili cekati da ga mentori puste niz vodu.

Inace ovako moze da se seta do u beskraj. Svi srecni, svi #poceloje!, ali nista se ne pomera.

Edited by JozoMujica

pbg12345

^^^^ama beli je pre svega izmisljen lik za potrebe politicke kampanje

samim tim suludo je porediti ga direktno sa trifunovicem

ono sto se ne slazem da je razlika u tome sto je beli db retard iz mladenovca

jer kao prvo na predsednickim izborima vecina glasaca nije belog videla tako, kao sto ni sad vecina glasaca sergeja ne dozivljava tako

zapravo ljudi koji su kreirali belog to i nisu

to sto se sam luka kasnije ofirao kao takav je druga prica

a na kraju nemamo nikakve garancije da ni sergej na kraju nece zaigrati za vucica

pored vlasti i staaaare opozicije (nebitno u jednoj ili vise kolona) na svakim izborima imamo i trecu opciju

na predsednickim to je bio projekat beli

na beogradskim sapic 

da li ce sergej/psg zauzeti tu poziciju na nekim sledecim izborima videcemo

zapravo i sapicevo glasacko telo se po mom misljenju soldino poklapa sa glasacima belog

dakle isto neko ko nije po profesiji politicar, sa populistickim idejama i donekle atipcnim pristupom za srpske politicke prilike (mada on jeste u solidnoj meri uskocio u ulogu politicara)

razlika je u tome sto su i beli i sapic bili podjednako distancirani i od vlasti i od opozicije

trifunovic je za sad jasno okrenut protiv vlasti, tek treba da vidimo njegov odnos prema opoziciji, pre svega prema szs kao necemu sto se trenutno definise kao najjaca opoziciona opcija

theanswer

a što bi beli bio projekat db-a pre izbora? nema nikakve logike

gone fishing
6 minutes ago, hazard said:

Za SNS je između 2014. i 2016. procenat neznatno niži, a broj glasova zapravo nešto viši zbog veće izlaznosti (ako ti rezultati uopšte imaju veze s mozgom...)...ispada da je SRS najviše uzeo SPSu, ali možda i ne kada se uzme u obzir preletanje PUPSa i SPS koalicije u SNS koaliciju između tih izbora...ko će ga znati.

Ovo tvoje rezonovanje ,,šta je ostalo od tih izbora" mi nije baš jasno...izbori su jedan događaj u vremenu, tu se gleda rezultat pa se upoređuje...šta je bilo posle je stvar političke dinamike koja u ovom konkretnom slučaju nije imala mnogo veze s tim izborima (npr. DJB je propao zbog grešaka vezanim za predsedničke, DS jer nije hteo s Đilasom na gradske i sl.). SzS može da uzme na sledećim izborima 30%, ostane u opoziciji i onda do narednih izbora da se pocepa na 16 frakcija, oćemo onda i to da proglasimo za istorijski minimum ili šta već.

Ja mislim da je 2014. ključna godina u smislu izbora, prvo je DS razbijen na dve jednake frakcije (tada) i otišao je ispod 20% tj. čak i ispod 15%. To je bila neka psihološka granica, mislim da posle nisu verovali da mogu ozbiljnije da ugroze Vučića, a na tim izborima se nije isprofilisala nikakva alternativa unutar opozicije (kao 2016. DJB) što je opozicione birače moglo samo dodatno da baci u bedak...naročito kada je s druge strane SNS postao prva stranka od 2000. koja je uzela preko 40% glasova (i to malo preko 48%, skoro pola glasova) i apsolutnu većinu u skupštini (koju nijedna stranka nije imala još od SPSa u prvoj polovini 90ih, a jedina druga lista - ne stranka - koja je to uspela je bila DOSova 2000.).

2014 su toliko pali jer su izgubili birače koji su glasali za botu it straha da ne dođe toma i izazove nove ratove ili makar sankcije, tu je ta do tada vladajuća ds + lsv itd izgubila pola miliona birača i sa 25-30% pala na oko 18%

- većina tih birača sada apstinira ili izađe i nacrta čika glišu

pbg12345
10 minutes ago, hazard said:

glavna poenta je da je opozicija osvojila manje glasova 2016

prebrojavao sam glasove vlasti, jer je daleko jednostavnije

"sta je ostalo od opozicije koja je usla u skupstinu 2016" je dodatak u smislu posledica tog minimuma i nastavak raspada, cini mi se da je ta tacka (minimuma, potpune propasti -kako god) iza nas i da je vec neko vreme u toku "konsolidovanje"

unazad svega tri godine su nestale dve najvece stranke dos-a koje su bile na vlasti u periodu 2000-12, zatim se pojavila i u rekordnom roku nestala nova politicka opcija, te jos i brze pojavio i nestao "novi lider opozicije"

u medjuvremenu je i covek koji je dva puta biran za predsednika potpuno politicki marginolizovan

lsv kao znacajna opcija, makar u pokrajini - nestala

takodje i ldp koji je 10ak godina parlamentarna stranka prakticno nepostoji

na stranu sto su poslednji presli na tamnu stranu

dakle to je potpuni sumrak "demokratskih opcija", vrhunac toga svega je bio u periodu 2016-2017

hazard
9 minutes ago, gone fishing said:

2014 su toliko pali jer su izgubili birače koji su glasali za botu it straha da ne dođe toma i izazove nove ratove ili makar sankcije, tu je ta do tada vladajuća ds + lsv itd izgubila pola miliona birača i sa 25-30% pala na oko 18%

- većina tih birača sada apstinira ili izađe i nacrta čika glišu

Slažem se, ali svakako podela nije pomogla...i zajebao sam se, ja sam nešto umislio da su Đilas i Tadić imali 2014. po oko 10%, a u stvari su imali po 5-6, tj. sve zajedno oko 11-12%, dakle uzmimo sve što sam napisao o psihološkoj granici i pomnožimo takoreći sa dva :D