Jump to content
kud u maglu Simoviću

Sergej Serž Trifunović - neočekivana sila koja se iznenada pojavljuje...

Recommended Posts

namenski
5 hours ago, levi said:

neko je rekao, možda čak i ja :sleep: da izbor Sergeja znači odustajanje od politike, predsednik samo potvrđuje ono što se od njega očekivalo. nije bitno što se pokret zove slobodnih građana, bitni su putevi i pruge. putevi i pruge oslobađaju

A neko, ovde takodje, da izbor vucica predstavlja povratak politike u politiku. :sleep:

Vi se lepo dogovorite.

A citati Trifunovicevu trapavu izjavu da su 'pruge i putevi potrebni i levici i desnici' kao poziv na uspostavljanje drzave u kojoj 'vozovi stizu na vreme'  je - nista licno, naravno, samo se nadovezujem na tvoj post - uobicajeni lov na vestice politickih slepaca koji uspesno love fasiste, marksiste i ostale saradnike okupatora, dok im ispod radara prolaze - sa sve ocinskim pogledom - raznorazni Jankovici.

Nemam ama bas nikakvog razloga da navijamtm za Trifunovica - sta vise, ono sto o njemu znam, i privatno i javno, kaze da se radi o jednom od tipicnih izdanaka 90-ih, i ljudski i profesionalno - ali izjava o levici, desnici i njihovom zajednickom interesu se danas moze i treba da cita jedino i ako se ne dokaze suprotno, da je trenutni interes i levice i desnice - Srbija u kojoj je konacno i na jedvite jade uvedena kakva takva demokratija sa sve pripadajucim pravilima igre koja se postuju.

Drugim recima, nije vreme za ideoloske podele i prebrojavanja: Srbija bije bitku - mislim na tekuce proteste - i to vrlo neizvesnu, za demokratiju.

Konacno i posle skoro 30 godina mlacenja prazne slame na tu temu i gomile propustenih vozova.

Dobiti tu bitku, znacice sansu da se u Srbiji konacno profilisu i uspostave i autenticna i vremenima primerena i desnica i levica, a iznad svega sansu da se izmedju njih bira.

Na izborima.

Ako je ne dobije, ako vucic i sve ono sto on predstavlja izadju kao pobednici, bice ponajmanje vazno ko je levo, a ko desno: svi ce biti u istom kurcu.

harper
39 minutes ago, namenski said:

Drugim recima, nije vreme za ideoloske podele i prebrojavanja...

Izvini ali hocemo se prebrojavati kad je aboliranje nacistickog placenika u pitanju. Jebi ga, ja nemam mnogo crvenih linija ali abolicija nacistickih glavoseca i njihovo uporedjivanje sa bilo kim je s mog stanovista jednostavno nedopustivo. Kapiram ja da poenta nije bila u provlacenju Ljotica kao "jednog od, nije bitno, svi su oni isti" ali po mom misljenju je za Sergeja jos gore ako nije skapirao zasto je bas njega morao da zaobidje u ovom nabrajanju. Mislim, jebem mu mater, nisu svi isti, ako pocnemo od toga necemo zavrsiti na dobrom mestu.

namenski
Just now, harper said:

Izvini ali hocemo se prebrojavati kad je aboliranje nacistickog placenika u pitanju. Jebi ga, ja nemam mnogo crvenih linija ali abolicija nacistickih glavoseca i njihovo uporedjivanje sa bilo kim je s mog stanovista jednostavno nedopustivo. Kapiram ja da poenta nije bila u provlacenju Ljotica kao "jednog od, nije bitno, svi su oni isti" ali po mom misljenju je za Sergeja jos gore ako nije skapirao zasto je bas njega morao da zaobidje u ovom nabrajanju. Mislim, jebem mu mater, nisu svi isti, ako pocnemo od toga necemo zavrsiti na dobrom mestu.

Stoji, a tesko da si ti - ne budi mi zamereno - gadljiviji na Mitu od mene :D 

Jednostavno, pokusavam da objasnim da cela stvar oko protesta ima smisla jedino ako okupi sto siri dijapaznon politickih usmerenja prisutnih na takozvanoj srpskoj politickoj sceni - naravno uz prihvatanje elementarnih principa funkcionisanja parlamentarne demokratije kojoj - a to je, drzim, neupitno - svi ili barem ogromna vecina tezimo.

Nesto drugo me muci: Srbija i njena politicka scena su bukvalno spale na likove poput Trifunovica.

Koji lupeta, sluzi se frazama iz 90-ih, bez da je iole politicki svestan sta one zaista znace i kako ih cita ogromna vecina onih koji nisu elementarno politicki slepi i kod kojih 1 Ljotic ne moze da prodje ni kao zezanje, druge idiotizme da ne pominjem.

Posle ersatz politicara poput na primer Jankovica ili Radulovica spali smo na 1 Trifunovica i to, bojim se - vise od svega - pokazuje strmoglavost pada, toliku da se pitam po nekad ko bi uopste mogao da bude i na sta da lici - sledeci.

I bice da odslikava poslednjosttm sanse koju tekuci protesti imaju, onaj cuveni zadnji voz kada smo se vec vozova dohvatili.

InvisibleLight
50 minutes ago, harper said:

+1

tek sad procitala, putem obracanja jevrejske opstine

kakav imbecil, meni isto ovo crvena linija, i onda levi samit srbije smetala, a ovkve kreature pretenduju na bavljenje politikom

posto se bojkotuju eventualni izbori nadam se da ce se kad tad da se pojavi neka opoziciona opcija koojoj ovakva izjava nece biti ni na kraj pameti, trenutno ne mogu da se setim ni jedne

Edited by InvisibleLight

chandra

Ma nenadjebivo. I to jos izjavi u Kragujevcu. Definicija politickog kamikaze. Samo sto su kamikaze makar jurisale na protivnicke brodove, a ovaj se trudi sopstveni da potopi. 

ToniAdams

Jel moguće da nemaju nekog ko je malo manje glup ko kurac da ponešto iole smisleno osmisli?

InvisibleLight

Pa eto, rekoh da bolje da je odabran onaj Olenek il kako se vec zvase drugi kandidat

Leia
6 minutes ago, ToniAdams said:

Jel moguće da nemaju nekog ko je malo manje glup ko kurac da ponešto iole smisleno osmisli?

Stvarno, samo malo, ne mora puno

Sammael

Čeda je zakleti antifašista. A tek onaj njegov, kako se zvaše, što je išao da se bije s desničarima...

radisa

Ja se bojim da ću, kako je krenulo, imati jako veliki problem na sledećim izborima...

namenski
1 hour ago, InvisibleLight said:

Pa eto, rekoh da bolje da je odabran onaj Olenek il kako se vec zvase drugi kandidat

Nemoj, molim te, pogresno da me shvatis: to naprosto ne ide tako.

Demokratija nije u 'eh da je izabran po meni bolji kandidat'.

Imali su izbore, stranacke, nadmudrio ih je - ili sta se vec dogadjalo - Trifunovic, na izbore nije - koliko znam - bilo bitnih primedbi, ali je bilo nesto drugo: ekipa kojoj se izabrani Trifunovic nije svidjao, u roku od odmah je napustila stranku u najgorem mogucem maniru, onom 'e sada vise necu da se igram' i najavila osnivanje nove stranke, vise po njihovom ukusu.

Nista unutarstranacka demokratija, nista demokratska sredstva koja im stoje na raspolaganju, nista - u krajnjem slucaju - ni mogucnost, a bojim se i obaveza da kao istaknuti stranacki prvaci uticu na ovog idiota, koriguju ga, jednom recju - bave se politikom.

Bojim se da je takvo shvatanje politike dobrim delom i doprinelo skoro pa beznadeznoj si politickoj tuaciji u kojoj se nasla Srbija: demokratija je demokratija samo ako je po mojojtm meri...

Heaviside

A sta tek reci za samog Jankovica...

Uvredio se i sklonio se da ne smeta  :isuse:

Ovi su barem izgubili na stranackim izborima a i Sergej je realno sramotan lik za takvu funkciju. 

hazard
1 hour ago, radisa said:

Ja se bojim da ću, kako je krenulo, imati jako veliki problem na sledećim izborima...

:naughty:

Spoiler

Dy-Eq9mWwAU61If.jpg&key=323679714f0b3b68

Jeremija

Pokret slobodnih građana

Sergej Trifunović, predsednik

Poštovani gospodine Trifunoviću,

Obraćamo Vam se u ime onih koji više nemaju glas, onih čiji smo preostali potomci. Obraćamo Vam se u ime 11.000 beogradskih Jevreja koji su uz pomoć propagadne mašinerije nacističkog kolaboracioniste Dimitrija Ljotića i šefa kvislinške vlade koju je predvodio njegov rođak Milan Nedić stradali u logorima i na stratištima širom Beograda. Obraćamo se i želimo da Vam pomognemo da možda saznate neke aspekte istorije Srbije sa kojim očigledno niste upoznati imajući u vidu Vašu izjavu „I levičaru i desničaru je stalo da ima pruge, puteve, pravosuđe koje funkcioniše, prosvetu koja funkcioniše. A sada, da li kući drži sliku Draže Mihajlovića, Dimitrija Ljotića ili Broza ili ne znam Koče Popovića, to je potpuno nebitna stvar“.

Gospodine Trifunoviću, logori u Beogradu formalno nisu bili pod direktnom upravom Nedićeve vlade, ali je njegova policija sakupljala i hapsila Jevreje, njegov aparat je sproveo nacističke rasističke zakone (Nirnberške zakone). Domaći izdajnici okupljeni oko marionetske vlade su omogućili da se u Berlin već u avgustu 1942. godine pošalje nota kako je „Srbija Judenfrei“. Dimitrije Ljotić je tesno sarađivao sa Geringom, organizovao je najveću antisemitsku izložbu u ovom delu Evrope, bio je antisemita i klerofašista kome su se divili Hitlerovi najbliži saradnici.

Njihov šef kvislinške beogradske policije Dragi Jovanović je bio politički intimus Hajnriha Himlera. Da pojasnimo ono što je sasvim očigledno – Ljotić, Nedić i Jovanović nisu bili samo partneri Nacista, oni su bili Nacisti po svim parametrima (Jovanović je redovno prisustvovao Ninberškom kongresu NSDAP poznatije i kao Nacistička partija). Možda niste znali: Čovek koji je osmislio NDH je bio i idejni tvorac Nedićeve Srbije – SS general Edmund Vesenmajer je dobio zadatak od Hitlera da na ruševinama Kraljevine Jugoslavije stvori dve nacističkoj Nemačkoj prijateljske države.

Opasan presedan je „normalizacija“ nacista i njihovih saradnika. Još opasnija je uravnilovka koju pokušavate, to gnusno stavljanje u isti koš onih koji su se borili protiv fašizma i onih koji su pomagali okupatoru u pravljenju Srbije „Judenfrei“ državom.

Jevrejska opštini Beograd ima oko 3000 članova, to su ljudi raznih političkih preferenci i nalaze se i na levoj i na desnoj strani političkog spektra. Ali, oko jedne stvari nema diskusije: svi koji su sarađivali sa okupatorom, svi koji su naše pretke slali u smrt su oni protiv kojih ćemo se oglasiti juče, danas i zauvek. „Normalizacija“ Dimitrija Ljotića dovodi do relativizacije zločina kvislinga a samim tim se postavlja pitanje da li je bitno ko je i kako Nemcima priveo onih 11.000 Jevreja u Beogradu… Solidarišemo se i sa građanima Kragujevca, potomcima onih koji su stradali u kragujevačkom masakru, streljanju osnovaca koje je bilo potpomognuto od strane članova ljotićevog Srpskog dobrovoljačkog korpusa. Solidarišemo se sa velikim brojem Roma koji su ubijeni u logorima na teritoriji Beograda, ali i sa logorašima, srpskim antifašistima, pravim rodoljubima koji su se borili za oslobođenje države i na kraju u tom ratu izvojevali i veliku pobedu.

Da li mislite da treba da bude „nebitno“ da li u nekoj nemačkoj kući na zidu okačena fotografija kancelara Vilija Branta ili firera Adolfa Hitlera? Kako se osećate ako uđete u neki dom u Hrvatskoj, a tamo je, na primer, slika Ante Pavelića? Je l to isto kao da ste videli portet Ive Lole Ribara? Razumete li razliku i da li Vas se tiče?

Mi razumemo i znamo: nikada neće biti svejedno da li je neko žrtva, heroj ili zločinac.

Tužilac Gideon Hausner je u svom prvom obraćanju sudijama države Izrael na suđenju Adolfu Ajhmanu rekao da ne stoji sam, već  da je sa njim šest miliona onih koji nemaju glasa i koji ne mogu da kažu „Optužujem“. Njihov je pepeo razasut po brdima oko Aušvica, šumama Poljske…, nastavio je Hausner ovu čuvenu uvodnu reč.

Mi govorimo u ime Jevreja Beograda čije su kosti na Sajmištu i dušegupkama. Tamo su ih poslali nacisti ali i Nedić, Ljotić ali i njihove bliske vojne i policijske jedinice.

Želimo najbolje zemlji u kojoj živimo kao nacionalna i verska manjina, ali ponavljamo: ako Srbija ne zna odakle dolazi, ako ne ceni svoju antifašističku prošlost, svoje borce i heroje onda Srbija neće imati gde da ide tim putevima koje pominjete u svojoj izjavi.

https://jobeograd.org/2019/02/11/otvoreno-pismo-predsedniku-pokreta-slobodnih-gradjana-srgeju-trifunovicu/

Caligula

Jebiga, izgleda da u politici moras da pazis na recnik :fantom:

Slusao sam taj govor, smisao je bio skroz artisticki i razbarusen, kakva crna rehabilitacija Ljotica. A opet, zaustavi to laprdalo jebote, razmisli pre nego sto izgovoris glupost.