Jump to content
kud u maglu Simoviću

Sergej Serž Trifunović - neočekivana sila koja se iznenada pojavljuje...

Recommended Posts

copkillah
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

+1

potpuno atipični protivnik

Pa to, veliki negativac u njihovim očima, relativno univerzalno popularan (i to na širem prostoru od Srbije, been there, seen that), ne glumi pristojnity... Videćemo kako će da reaguju, biće zabavno :)

Venom

namenski
45 minutes ago, MiddleClass said:

Te '96 koja se ovih dana često zaziva su iza transparenta „Beograd je svijet" stupali ljudi koji su znali za koga su glasali i za koga će nadalje glasati, ubijeđeni da se bubnjevima i pištaljkama ide u bolje sjutra. Danas u to nisu sigurni i mnogi tabanaju ulicama manje nošeni optimizmom, a više željom da u ujutru ogledalu ne ugledaju kukavicu koja je sjedela kod kuće.

U tome je nevolja prostog sabiranja na ulicama. Ima izvjesne epike u tome što se ruske zastave vijore pored zastava duginih boja, ali ta konstelacija koja podražava (ili koju podražava) sklepani Savez za Srbiju vodi u ćorsokak opšteg mjesta o većem i manjem zlu – daj da svi zajedno skinemo ove pa ćemo da vidimo za dalje. To neće biti dovoljno.

Može biti da mi se klinačka sjećanja miješaju sa naknadnim interpretacijama, ali djeluje mi da sve pobrojano vodi ključnoj razlici između protesta devedesetih i danas: tada je masa bila spremna da, ako treba, pregazi kordon. Danas se čuva od gaženja travke i insistira na nakaradno pojmljenoj pristojnosti – samo da ne damo povoda Informeru da napiše da smo rušitelji. Kao da takvima povodi trebaju.

Šetati se može dugo, ali ne može vječno. Pred demonstracijama je nekoliko raskrsnica bez signalizacije – niko ne može sa sigurnošću da zna kuda valja skrenuti. Mora li organizovana opozicija da izađe na binu i kaže glasajte za nas zbog toga i toga? Da li treba radikalizovati protest? Kako probiti medijsku blokadu i probuditi uspavane? Odgovori izvjesno nisu isti kao devedesetih jer, je li, ovo nisu devedesete.

A kordona na ulicama i nema. Vučić zna za taj jadac.

https://www.vijesti.me/svijet/balkan/varljivi-duh-devedesetih

OK su ovi uradci, na tragu su prepoznavanja problema pred kojima se nalazi Srbija koja ima sa jedne strane samo Pozicijutm bez opozicije.

Willow
2 hours ago, SNARC said:

Serz treba da u lepsi papir upakuje ono sto je naceo Beli iz Mladenovca. Ujediniti energiju onih koji su protivu zvalavka a ne vide sebe ni iza Djilasa niti iza Dzeremaje..a ne dao Bog, iza Boska. 

Nadam se da to moze i nadam se da ce uspeti. 

+1. Bez obzira na hejterska mišljenja, na tviteru fino hendluje tabloide i SNS bagru. Jbg, kada se tabloidi i orci ostrve na nekog u meri u kojoj su se ostrvili na Seržinja, ono što on radi je sasvim legitimno i ljudski - uzvraća istom merom. Realno, polivaju ga kofama govana, pa što ne bi i on njih. Ne znam kakav vokabular ljudi očekuju od njegu - možda neku uvijenu spiku a la Nebojša Krstić... Mislim,  lako je biti prezriv i kritičan sa buljom ušuškanom u toplu fotelju, kad te niko ne aka i ne ugrožava ti razum/integritet. Bilo bi super kad bi ovo zlo moglo da se iskoreni akademskim rečnikom i lepim manirima, međutim, to će malo teže da ide. Mislim da način komunikacije sa političkim neprijateljima koji fura Seržinjo nije svojstven političarima, ali jeste običnim ljudima koji su više skloni emotivnim reakcijama u interakciji sa zlom. Zato su njegove šanse veće nego, recimo, šanse nekog od opozicionih lidera.Sve u svemu, želim mu puno sreće, muda je pokazao da ima. 

Mil@n

Mene zanima hoće li Serž sad da se emancipuje u smislu rečnika i javnih nastupa? Ako ne, biće zanimljivo videti kako na to reaguje građanska Srbija koja očajnički želi nekog novog "jer su svi isti" a u smislu osvojenih glasova... Za stranku je praktično genijalan potez, ostaviće ih u životu, a verovatno i više od toga, učiniti mnogo relevantnijim nego do sada sa imenom koje će, moguće, privući još sličnih njemu. 

Ako ništa drugo, biće ovo sve zanimljivo pratiti...

InvisibleLight

cirkus komendija magarac ko gledi

sretno psg-u u novoj, antipristojnity alternaciji

Edited by InvisibleLight

Heaviside

@Mil@n

Nije valjda lud da sada postane "pristojan". Nenasedanje na pristojnity prevaru i dimenzije muda su mu zapravo najjaci aduti. Ako se odrekne toga u startu je izgubio, a ni ne deluje da je uopste u stanju da se na duge staze kontrolise pa makar to i zeleo.

Meni je Serz simpa i pozitivan lik, ali ovo je realno sprdnja. Al ajde, bice makar zabavno.

Edited by Heaviside

gone fishing

ako ništa bar će biti zabavna predizborna kampanja, điki, džeremaja, boškić&co su se kurvinjski sakrili iza ovog pajaca svesni novog izbornog poraza, a kada za 3 godine bude realan izgled za smenu vlasti laktaće se međusobno ko će preuzeti lidersku ulogu :D

Edited by gone fishing

Mil@n
3 minutes ago, Heaviside said:

@Mil@n

Nije valjda lud da sada postane "pristojan". Nenasedanje na pristojnity prevaru i dimenzije muda su mu zapravo najjaci aduti. Ako se odrekne toga u startu je izgubio, a ni ne deluje da je uopste u stanju da se na duge staze kontrolise pa makar to i zeleo.

Meni je Serz simpa i pozitivan lik, ali ovo je realno sprdnja. Al ajde, bice makar zabavno.

Pa da, i ja se nadam da se neće upristojiti jer me baš zanima kako će biračko telo reagovati na nekog ko ima totalno drugačiji pristup od svih aktuelnih političara pri tom nije politički kompromitovan za sada u smislu da nije bio na vlasti i na pozicijama moći. 

Inače, uopšte ne mislim da je sprdnja, i da može sa još par imena i uz pristojan program sastavljen od ničeg specijalnog već opštih mesta, dogurati do nekog solidnog procenta glasova lagano. 

levi

pa rekao je odmah na inauguracionom govoru da sada kada govori u ime pokreta neće moći da lupeta kao do sada, u svoje ime

Filozof manijak
8 minutes ago, gone fishing said:

ako ništa bar će biti zabavna predizborna kampanja, điki, džeremaja, boškić&co su se kurvinjski sakrili iza ovog pajaca svesni novog izbornog poraza, a kada za 3 godine bude realan izgled za smenu vlasti laktaće se međusobno ko će preuzeti lidersku ulogu :D

A na kojim to izborima?

Edited by Filozof manijak

radisa
9 minutes ago, Mil@n said:

nije politički kompromitovan

Ali su napravili da je pokrao™ neke pare...

Interesantno kako to ljudima uđe u uši, i ne vredi što nema smisla, što je neistina i 100 puta demantovano... Lopov™ ide sa lopovima™... To će biti nova mantra...

Heaviside
9 minutes ago, Mil@n said:

Pa da, i ja se nadam da se neće upristojiti jer me baš zanima kako će biračko telo reagovati na nekog ko ima totalno drugačiji pristup od svih aktuelnih političara pri tom nije politički kompromitovan za sada u smislu da nije bio na vlasti i na pozicijama moći. 

Inače, uopšte ne mislim da je sprdnja, i da može sa još par imena i uz pristojan program sastavljen od ničeg specijalnog već opštih mesta, dogurati do nekog solidnog procenta glasova lagano. 

Sprdnja je u smislu da nema pojma o administraciji, ekonomiji i takvim sitnicama. 

A kako ce proci na izborima je nemoguce predvideti. On ni sam ne zna gde ce biti i sta ce raditi u vreme nekih sledecih izbora. 

gone fishing
9 minutes ago, Filozof manijak said:

A na kojim to izborima?

predsedničkim + parlamentarnim 2022 :happy:

Filozof manijak
1 minute ago, gone fishing said:

predsedničkim + parlamentarnim 2022 :happy:

ja mislio da ciljaš na ove što dolaze parlamentarne, na kojima ni sveto trojstvo Gandi-Linkoln-Bono Vox ne bi uzelo više od 5% :fantom: