Jump to content
kud u maglu Simoviću

Sergej Serž Trifunović - neočekivana sila koja se iznenada pojavljuje...

Recommended Posts

kud u maglu Simoviću

...a da li će da reši, i šta, će da vidimo

fascinantna energija. samo u kom pravcu usmerena veliko je pitanje, kao i koliko će da ga drži

ako ništa drugo, prva dva tvita obećavaju zabavu. nek ima i on svoje mesto

izvolite

James Marshall

Pa daj tvitove :lolol:

kud u maglu Simoviću

ovaj je bio prvi po stupanju na dužnost

mislio sam da ih je neko već kačio gore na jankari

3opge

steta sto je onaj Obrickin majmun popio kiselinu iz akumulatora, mogo je on da bude precednik umesto ovoga

SNARC

Serz treba da u lepsi papir upakuje ono sto je naceo Beli iz Mladenovca. Ujediniti energiju onih koji su protivu zvalavka a ne vide sebe ni iza Djilasa niti iza Dzeremaje..a ne dao Bog, iza Boska. 

Nadam se da to moze i nadam se da ce uspeti. 

Frank Pembleton

Uh biće ovo cirkus, a nije da nam je baš neophodan...

Apollo Creed

:rolf:

Gde se uvalio Jankara?

hazard

Topik preimenovati u @WhistlerDick

MiddleClass

Te '96 koja se ovih dana često zaziva su iza transparenta „Beograd je svijet" stupali ljudi koji su znali za koga su glasali i za koga će nadalje glasati, ubijeđeni da se bubnjevima i pištaljkama ide u bolje sjutra. Danas u to nisu sigurni i mnogi tabanaju ulicama manje nošeni optimizmom, a više željom da u ujutru ogledalu ne ugledaju kukavicu koja je sjedela kod kuće.

U tome je nevolja prostog sabiranja na ulicama. Ima izvjesne epike u tome što se ruske zastave vijore pored zastava duginih boja, ali ta konstelacija koja podražava (ili koju podražava) sklepani Savez za Srbiju vodi u ćorsokak opšteg mjesta o većem i manjem zlu – daj da svi zajedno skinemo ove pa ćemo da vidimo za dalje. To neće biti dovoljno.

Može biti da mi se klinačka sjećanja miješaju sa naknadnim interpretacijama, ali djeluje mi da sve pobrojano vodi ključnoj razlici između protesta devedesetih i danas: tada je masa bila spremna da, ako treba, pregazi kordon. Danas se čuva od gaženja travke i insistira na nakaradno pojmljenoj pristojnosti – samo da ne damo povoda Informeru da napiše da smo rušitelji. Kao da takvima povodi trebaju.

Šetati se može dugo, ali ne može vječno. Pred demonstracijama je nekoliko raskrsnica bez signalizacije – niko ne može sa sigurnošću da zna kuda valja skrenuti. Mora li organizovana opozicija da izađe na binu i kaže glasajte za nas zbog toga i toga? Da li treba radikalizovati protest? Kako probiti medijsku blokadu i probuditi uspavane? Odgovori izvjesno nisu isti kao devedesetih jer, je li, ovo nisu devedesete.

A kordona na ulicama i nema. Vučić zna za taj jadac.

https://www.vijesti.me/svijet/balkan/varljivi-duh-devedesetih

Edited by MiddleClass

Apollo Creed

copkillah
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Uh biće ovo cirkus, a nije da nam je baš neophodan...

Ja baš mislim suprotno, jer se ostale metode nisu pokazale baš kao efikasne :D

bradilko
29 minutes ago, MiddleClass said:

Te '96 koja se ovih dana često zaziva su iza transparenta „Beograd je svijet" stupali ljudi koji su znali za koga su glasali i za koga će nadalje glasati, ubijeđeni da se bubnjevima i pištaljkama ide u bolje sjutra. Danas u to nisu sigurni i mnogi tabanaju ulicama manje nošeni optimizmom, a više željom da u ujutru ogledalu ne ugledaju kukavicu koja je sjedela kod kuće.

U tome je nevolja prostog sabiranja na ulicama. Ima izvjesne epike u tome što se ruske zastave vijore pored zastava duginih boja, ali ta konstelacija koja podražava (ili koju podražava) sklepani Savez za Srbiju vodi u ćorsokak opšteg mjesta o većem i manjem zlu – daj da svi zajedno skinemo ove pa ćemo da vidimo za dalje. To neće biti dovoljno.

Može biti da mi se klinačka sjećanja miješaju sa naknadnim interpretacijama, ali djeluje mi da sve pobrojano vodi ključnoj razlici između protesta devedesetih i danas: tada je masa bila spremna da, ako treba, pregazi kordon. Danas se čuva od gaženja travke i insistira na nakaradno pojmljenoj pristojnosti – samo da ne damo povoda Informeru da napiše da smo rušitelji. Kao da takvima povodi trebaju.

Šetati se može dugo, ali ne može vječno. Pred demonstracijama je nekoliko raskrsnica bez signalizacije – niko ne može sa sigurnošću da zna kuda valja skrenuti. Mora li organizovana opozicija da izađe na binu i kaže glasajte za nas zbog toga i toga? Da li treba radikalizovati protest? Kako probiti medijsku blokadu i probuditi uspavane? Odgovori izvjesno nisu isti kao devedesetih jer, je li, ovo nisu devedesete.

A kordona na ulicama i nema. Vučić zna za taj jadac.

https://www.vijesti.me/svijet/balkan/varljivi-duh-devedesetih

dojče vele da mi se napase kurca

a i vijesti. 

vidim digla se hrvatska zbog ustašlukalopovluka, bh federacija ili crna gora zbog ove mafijaške klike koja jebe ne vadi trideset godina.

i naravno da ne treba dati povoda smrdama. 

pazi retarda od novinara koji se pita kako probiti medijsku blokadu?? nikako retarde! kako on misli da se probila medijska blokada 90-ih. nije se ni probila. sad ima neki internet. 

radikalizovaće se stanje. neće ići na bolje sigurno. to će hraniti proteste. evo i u sve više gradova se protestuje. 

šta ima da se izlazi na binu i govore velike reči. jebem ti novinara retarda!!

kud u maglu Simoviću
3 minutes ago, copkillah said:

Ja baš mislim suprotno, jer se ostale metode nisu pokazale baš kao efikasne :D

+1

potpuno atipični protivnik

Apollo Creed