Jump to content
kud u maglu Simoviću

Sergej Serž Trifunović - neočekivana sila koja se iznenada pojavljuje...

Recommended Posts

Caligula
8 minutes ago, harper said:

Losa ti ova politika uporedjivanja kojom pokusavas da opravdas Lajavog Trifketa. On naravno da nije najveci problem Srbije ali jeste nas problem, problem onih kojima je Vucic i ono sto njegova pseudopoliticka skarabudzevina predstavlja najveci problem Srbije. Od Vulina, Sline, Keramicara, Brboljicke i slicnih protuva niko od nas ne ocekuje nista, od coveka koji se nasao zajedno sa nama u istom preduzecu i javno deklarise kao antifasista se ocekuje makar toliko da se ponasa i da govori onako kako se deklarise. Kao i kod gotovo svakog poredjenja mora da postoji zajednicki kriterijum, parametar na osnovu kojeg se poredjenje vrsi. Ako po tom parametru "nase" nije direktno suprotstavljeno "njihovom" nego je negde na skali stetnosti u istoj ravni ali dosta nize od "njihovog" onda nemoj da se ponovo iznenadjujemo kad "nasi" dodju na vlast i pokazu nam kako je manje zlo ipak jos uvek samo zlo.

Znam ja to sve i iz te pozicije i govorim. To sto "nase" gledamo pod mikroskopom a za "njihovo"  stavljamo povez na oči nas je i dovelo do "svi su isti" mantre i ostalih nedopustivih relativizovanja.

Uz tu i takvu logiku, Djuka bizon moze za PPP da bude budala a Sergej promoter fashizma. Toliko naopako to moze da ode.

Nikada nisam stvarnost gledao kroz "nase" i "njihove" vec kroz manje i vece zlo. OK, to jeste moj licni problem.

Aion

Sergej je predsednik politickog pokreta koji ima negovanje antifasisticke tradicije u svojim programskim nacelima. Tebalo bi da prilagodi svoje ponasanje tome, ili da menja program.

Leia
5 minutes ago, Caligula said:

To sto "nase" gledamo pod mikroskopom a za "njihovo"  stavljamo povez na oči nas je i dovelo do "svi su isti" mantre i ostalih nedopustivih relativizovanja.

Ma ko bre ovde stavlja povez na oci za “njihovo”?? Daj dozovi se, ovo ti je trece podmetanje samo na poslednje 2 strane 

edit. A tek sto treba mikroskop da se opazi onakav kolosalan fejl, mislim... 

Edited by Leia

Heaviside
13 minutes ago, harper said:

Uostalom, covek koji je toliko cesto "dobrohotno" napisao i ume da napise da nesto ne zna i nije informisan ne bi trebalo previse da mlati okolo jezikom. Bar ne dok ne sazna i informise se.

Problem je sto je on sada na funkciji koja podrazumeva upravo mlacenje jezikom okolo a pishicki je nesposoban da iznese taj deo o preciznom izboru tema i temeljnoj pripremi. Kao i svaku dobronamernu i energicnu budalu moguce ga je pozitvno upotrebiti ali ako mu se da previse slobode napravice stetu. Ja se samo nadam da steta nece biti prevelika. To sto je predsednik PSG je manje bitno, brine me to sto ga veliki broj ljudi vidi kao zastitno lice protesta, a on ce nastaviti da lupa, u to nema sumnje. Ovo potpuno odgovora onome kako ga je Kojo opisao (nenavodjena raketa, nekad direkt u metu a nekad velika kolateralna steta).

chandra
1 hour ago, Caligula said:

A, pa onda OK

Dakle saopstenje za npr. okupljanje fasista koji bi da rehabilituju Nedica i saopstenje oko Sergejeve nespretne izjave je otprilike isto po tezini. Nije problem sto ovo saopstenje ima realnu tezinu lastinog prdeza vec je problem sto fasisticka masinerija od lastinog prdeza upravo pravi slona, e da bi se diskvalifikovao ovaj glumac u ulozi govornika na protestu.

U isto vreme ta fasisticka masinerija podrzava, zvanicno i nezvanicno, ove fasiste koji bi da rehabilituju Nedica. U kakvoj ludnici mi zivimo.

Pazi ovako - iza tog saopstenja verovatno stoji Danilo Medic koji je prilicno mracan lik. Ima i u JO razlicitih interesa i struja. Ali to je najmanje bitno i zaista nije ni moje, ni tvoje, ni Sergejevo da isledjujemo JO za njihovo delovanje i sto nisu odlucniji u brobi protiv narastajuceg fasizma. I to samo zato sto su reagovali na sramnu izjavu ST koja ih se itekako tice. Tice se njih i narastajuci fasizam, naravno, ali na drugaciji nacin. Imaju druga iskustva koja su ih fokusirala pre svega na opstanak, a ne na ispravljanje krivih drina. 

ST je ispao toliko glup da je cak i Brnabicka uspela da ga zalepi. Ko sto je Harper napisao - u takvim situacijama potrudis se da saniras stetu i da minimizujes problem koji si napravio, a ne pravis se dodatno pametan. 

kud u maglu Simoviću

da nema kaubojčevih razbarušenih komentara pomislio bih da čitam transkript peščanikovog nadzornog odbora

Caligula
10 minutes ago, Leia said:

Ma ko bre ovde stavlja povez na oci za “njihovo”??

Ovde, onde, svuda. Kakvo crno podmetanje, vec decenijama zivimo "od njihovih ocekujemo, od nasih ne"

To je bre okostali, kalcifikovani nacin razmisljanja drugosrbijanaca koji nikako da shvate da "nasih" nema. Politicka naiva koja nas je i dovela do radikala ponovo.

Ovo Sergejevo je benigno taman koliko i njegov politicki angazman. Ako necemo da trazimo dlaku u jajetu. Ali hocemo, zajedno sa informerom, Brnabickom i jevrejskom zajednicom. Jos Basara da se raspise i da gasimo proteste.

@chandra  slazem se da je ST ispao glup, to nisam sporio.

Edited by Caligula

harper
2 minutes ago, Caligula said:

Ovde, onde, svuda. Kakvo crno podmetanje, vec decenijama zivimo "od njihovih ocekujemo, od nasih ne"

To je bre okostali, kalcifikovani nacin razmisljanja drugosrbijanaca koji nikako da shvate da "nasih" nema. Politicka naiva koja nas je i dovela do radikala ponovo.

E, vazi ako sam ja drugosrbijanac. Valjda jos samo to nisam bio.

Nema niceg okostalog, zastarelog i demode u tome da postoje ljudi koji bastine odredjene vrednosti i ovi drugi koji bastine upravo suprotne. Nije nas do radikala dovelo to vec upravo taj "treceputaski" tehnokratski cinizam po kojem moze i crni djavo s nama ako ce da nas prebaci preko 50% da mozemo da ostanemo na vlasti.

Caligula
9 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

da nema kaubojčevih razbarušenih komentara pomislio bih da čitam transkript peščanikovog nadzornog odbora

:heart:

Leia
2 minutes ago, Caligula said:

Ovde na forumu ne vidim ama bas nikog ko minimizira efekte najezde sns termita.

A ja barem mislim da imam pravo da opletem po prepotentnoj gluposti nekog ko pledira da bude nekakav lider protiv te najezde, narocito kad su ovako kardinalne stvari u pitanju

Caligula
1 minute ago, harper said:

E, vazi ako sam ja drugosrbijanac. Valjda jos samo to nisam bio

tacno je da si ti napisao "od njihovih ocekujemo, od nasih ne" ali nisam na tebe direktno mislio. Mnogo je sirok krug ljudi koje znam i postujem a koji razmislja upravo ovako, sa izvitoperenim zakljuckom na kraju "svi su isti".

Od tebe ovo "svi su isti" ne secam se da sam ikada procitao.

chandra
2 minutes ago, harper said:

E, vazi ako sam ja drugosrbijanac. Valjda jos samo to nisam bio.

Nema niceg okostalog, zastarelog i demode u tome da postoje ljudi koji bastine odredjene vrednosti i ovi drugi koji bastine upravo suprotne. Nije nas do radikala dovelo to vec upravo taj "treceputaski" tehnokratski cinizam po kojem moze i crni djavo s nama ako ce da nas prebaci preko 50% da mozemo da ostanemo na vlasti.

:Hail:

Caligula
8 minutes ago, Leia said:

Ovde na forumu ne vidim ama bas nikog ko minimizira efekte najezde sns termita

... ne izvrci, nisam rekao minimizira vec ne meri istim metrom.

Jebes takav pristup.

Leia
18 minutes ago, Caligula said:

... ne izvrci, nisam rekao minimizira vec ne meri istim metrom.

Jebes takav pristup.

Rekao si:

"nase" gledamo pod mikroskopom a za "njihovo"  stavljamo povez na oči 

pa onda pokusao da parafraziras ovo gore, da se izvadis:

"od njihovih ocekujemo, od nasih ne"

i sad ovo trece, sta god znacilo. Kakav metar??

Nije valjda da hoces reci da prema Sergeju strozije sudim jer je “nas”?

Ne vala, samo ne vidim zasto bih tolerisala ignorantsko lupetanje jer taj ne glasa za sns.