Jump to content
kud u maglu Simoviću

Sergej Serž Trifunović - neočekivana sila koja se iznenada pojavljuje...

Recommended Posts

chandra
3 minutes ago, Caligula said:

Objasni molim te zasto reaguje na mushice a ne reaguje na medvede? Bas me interesuje da razumem.

Jevrejska opština Beograd je organizovana zajednica Jevreja, osnovana radi očuvanja i daljeg razvoja etničkog i verskog identiteta i ostvarenja ciljeva radi kojih je osnovana. Ona predstavlja zvanično telo koje zastupa interese svih pripadnika Jevrejske veroispovesti, kulture tradicije. U njihovo ime se zalaže kod Vlade, Parlamenta, međunarodnih organizacija i saveta, kao i pred institucijama druge vere. JOB predstavlja pluralnost lokalne jevrejske zajednice u Beogradu i politički je nepristrasna. JOB ima status pravnog lica. Jevrejska opština Beograd je član Saveza jevrejskih opština Srbije (u daljem tekstu SJOS). JOB svoju osnovnu delatnost obavlja na administrativnom području opština: Beograda (osim opštine Zemun), Novi Pazar, Šabac, Smederevo, Požarevac i Kragujevac. Verski život JOB se obavlja u sinagogi “Sukat Šalom”, a pogrebni obredi se vrše na Jevrejskom groblju u Beogradu. Jevrejska opština Beograd je pravni sledbenik Sefardske i Aškenaske veroispovesne opštine koje su egzistirale pre  Drugog svetskog rata, kao i svih društava, fondova i organizacija koje su radile u okviru tih opština, a koje nisu obnovile posle rata svoj rad. Osnovna pravno-administrativna obeležja i insignije Jevrejske opštine Beograd su Davidova Zvezda i Jevrejska opština Beograd ispisana na hebrejskom i engleskom jeziku.

levi

najbolje je kad u sred izvinjenja uleti, Vas  Jevreja je malo, ali ste dobro raspoređeni 

chandra
3 minutes ago, Leia said:

...selotejp na tupavu njushku. Najcrnje kad usred potresnog “izvinjenja” uleti u kafanski mode, sedimo ja i moj drug (takoreci brat) Rozenberg :ph34r:

Pa i zavrsava sa "Braćo i sestre, vi ste deo ovog društva i ne treba da se oglašavate samo kada su u pitanju aveti prošlosti. " Jebote, jebote, jebote. Kakav rafal u sopstvenu nogu.

chandra
1 minute ago, levi said:

najbolje je kad u sred izvinjenja uleti, Vas  Jevreja je malo, ali ste dobro raspoređeni 

I jos se ne delite na jevreje partizane i jevreje cetnike. Neverovatno. A sam tekst pritom vrca antisemitskim predrasudama. Problem koji Labour ima sa antisemitizmom je decja igra prema ovome.

Caligula
8 minutes ago, chandra said:

A, pa onda OK

Dakle saopstenje za npr. okupljanje fasista koji bi da rehabilituju Nedica i saopstenje oko Sergejeve nespretne izjave je otprilike isto po tezini. Nije problem sto ovo saopstenje ima realnu tezinu lastinog prdeza vec je problem sto fasisticka masinerija od lastinog prdeza upravo pravi slona, e da bi se diskvalifikovao ovaj glumac u ulozi govornika na protestu.

U isto vreme ta fasisticka masinerija podrzava, zvanicno i nezvanicno, ove fasiste koji bi da rehabilituju Nedica. U kakvoj ludnici mi zivimo.

Leia
10 minutes ago, Caligula said:

Dakle saopstenje za npr. okupljanje fasista koji bi da rehabilituju Nedica i saopstenje oko Sergejeve nespretne izjave je otprilike isto po tezini. 

Ko je ovde uopste njegovu izjavu merio sa bilo cim drugim? Sta sad, ne sme uopste da se prokomentarise ovo bulaznjenje jer... zasto tacno?

To sto je Pantela odigrala slobodan udarac i poentirala valjda je bar malo kriv i nas igrac? 

O tome dokle su stvari stigle dovoljno govori i to da meni (MENI!) na um padaju fuzbalske metafore :ph34r:

precog
3 minutes ago, Leia said:

Ko je ovde uopste njegovu izjavu merio sa bilo cim drugim? Sta sad, ne sme uopste da se prokomentarise ovo bulaznjenje jer... zasto tacno?

To sto je Pantela odigrala slobodan udarac i poentirala valjda je bar malo kriv i nas igrac? 

O tome dokle su stvari stigle dovoljno govori i to da meni (MENI!) na um padaju fuzbalske metafore :ph34r:

izjava joj je pala na volej?

harper
4 hours ago, Time Crisis said:

Al' će se iznenadi kad sazna da joj je mentor/šef bio desna ruka četničkog vojvode. :fantom:

:laugh:

Caligula
38 minutes ago, Venom said:

Kauboje, sta mislis o ovom tekstu?

https://pescanik.net/ljotic-u-politikinom-zabavniku/

Ne citam ta govna.

edit: ups, ovo je pescanik - ja mislio linkovao si zabavnik

Mashi se fuzbal ovde, kad smo vec kod fudbala.

@Leia  saopstenje za ovo, saopstenje za ono, u cemu je razlika? Evo ja cu da ti kazem: u reakciji drzave. Sto se Sergeja tice, ne vidim da je iko napisao ovde jedno slovo o tome kako je bio u pravu dok je ono lupetao. Samo zelim da (sebi pre svega) napravim neku meru, sta je maligno a sta ne.

Edited by Caligula

mjone

Ljotic,Nedic ... kurac palac ... sve bitno u pm za danasnju Srbiju, za penzionere sa 20k dinara i slicne, bas su se potresli u 3 picke materine

Nego, sta savez i Sergej kazu za globalno  zagrevanje, kakav im je tu stav ?

Kad smo vec tu da se odrede i prema Hamasu !!

Heaviside

Ma da, sirotinja smo al' smo zato fasisti, bole nas picka.

Ako popusimo tu pricu da smo toliko jadni da nemamo luksuz da se bavimo stvarima kao sto je otvoreno izjednacavanje antifasista i fasista onda smo se svojevoljno srozali na nivo ispod nivoa coveka, negde izmedju simpanze i homosapijensa.

Nije Sergej fasista ali mora da pazi sta prica. Ne radi se ni (samo) o nabacivanju lopte naprednjacima na volej kada su ovakve teme u pitanju.

Edited by Heaviside

Leia
14 minutes ago, Caligula said:

@Leia  saopstenje za ovo, saopstenje za ono, u cemu je razlika? Evo ja cu da ti kazem: u reakciji drzave. Sto se Sergeja tice, ne vidim da je iko napisao ovde jedno slovo o tome kako je bio u pravu dok je ono lupetao. Samo zelim da (sebi pre svega) napravim neku meru, sta je maligno a sta ne.

Niko nije rekao ni da je Sergejevo lupetanje samo po sebi maligno, ali ocigledno ima potencijal da to bude jer svaku njegovu glupost vucicevi minioni docekuju na volej (hvala @precog )

kurjak92

bukvalno je samo trebao da prepusti svom pr timu da sastavi random izvinjenje i saopstenje :laugh:

debilcina narkomanska 

Edited by kurjak92

harper
1 hour ago, Caligula said:

Objasni molim te zasto reaguje na mushice a ne reaguje na medvede? Bas me interesuje da razumem.

Onog Vidojkovica linchuju za istinu o pravnom fakultetu, pale novinaru kucu, ne isporucuju mafiozu osumnjecenog za ubistvo Ivanovica, zatvaraju maloletnika zbog makete vesala, zatvaraju penzionera zbog toga sto je sam sebe stavio na vesala, fashizam na sve strane - najbolje je da je najveci problem demokratske Srbije Sergejevo laprdanje u Milanovcu tendenciozno izvuceno iz konteksta.

Jeste, isto je kada se skupe fasisti da rehabilituju i Sergej koji laprda, to zahteva isti odgovor jevrejske zajednice. Idi begaj.

Cepamo ovde dlaku na cetiri dela.

Losa ti ova politika uporedjivanja kojom pokusavas da opravdas Lajavog Trifketa. On naravno da nije najveci problem Srbije ali jeste nas problem, problem onih kojima je Vucic i ono sto njegova pseudopoliticka skarabudzevina predstavlja najveci problem Srbije. Od Vulina, Sline, Keramicara, Brboljicke i slicnih protuva niko od nas ne ocekuje nista, od coveka koji se nasao zajedno sa nama u istom preduzecu i javno deklarise kao antifasista se ocekuje makar toliko da se ponasa i da govori onako kako se deklarise. Kao i kod gotovo svakog poredjenja mora da postoji zajednicki kriterijum, parametar na osnovu kojeg se poredjenje vrsi. Ako po tom parametru "nase" nije direktno suprotstavljeno "njihovom" nego je negde na skali stetnosti u istoj ravni ali dosta nize od "njihovog" onda nemoj da se ponovo iznenadjujemo kad "nasi" dodju na vlast i pokazu nam kako je manje zlo ipak jos uvek samo zlo.

Sve sto je trebalo da napise ova budala je da se nespretno izrazio, da objasni sta je zapravo bila njegova poenta i da se izvini zbog stavljanja Ljotica u kontekst koji je mogao da bude shvacen upravo onako kako ga je shvatila ili "shvatila" Jevrejska opstina. Ovo odbranasko palamudjenje u 100 redova (u kojem se, uzgred, takodje posteno izblamirao) nije nista drugo do demonstracija sujete coveka koji ocekuje da na blanko prihvatimo kako se njemu koji nesto ne zna, nije upucen i ima, eto, malo taj slobodni glumacki recnik nema smisla zamerati nista jer... glumac. Taj "nisam ja kriv nego vi sto ne razumete kontekst" materijal nije dobar materijal za izradu politicara, to smo valjda svi uklavirili do sada. Uostalom, covek koji je toliko cesto "dobrohotno" napisao i ume da napise da nesto ne zna i nije informisan ne bi trebalo previse da mlati okolo jezikom. Bar ne dok ne sazna i informise se.