Jump to content
kud u maglu Simoviću

Sergej Serž Trifunović - neočekivana sila koja se iznenada pojavljuje...

Recommended Posts

Jeremija

Pokret slobodnih građana

Sergej Trifunović, predsednik

Poštovani gospodine Trifunoviću,

Obraćamo Vam se u ime onih koji više nemaju glas, onih čiji smo preostali potomci. Obraćamo Vam se u ime 11.000 beogradskih Jevreja koji su uz pomoć propagadne mašinerije nacističkog kolaboracioniste Dimitrija Ljotića i šefa kvislinške vlade koju je predvodio njegov rođak Milan Nedić stradali u logorima i na stratištima širom Beograda. Obraćamo se i želimo da Vam pomognemo da možda saznate neke aspekte istorije Srbije sa kojim očigledno niste upoznati imajući u vidu Vašu izjavu „I levičaru i desničaru je stalo da ima pruge, puteve, pravosuđe koje funkcioniše, prosvetu koja funkcioniše. A sada, da li kući drži sliku Draže Mihajlovića, Dimitrija Ljotića ili Broza ili ne znam Koče Popovića, to je potpuno nebitna stvar“.

Gospodine Trifunoviću, logori u Beogradu formalno nisu bili pod direktnom upravom Nedićeve vlade, ali je njegova policija sakupljala i hapsila Jevreje, njegov aparat je sproveo nacističke rasističke zakone (Nirnberške zakone). Domaći izdajnici okupljeni oko marionetske vlade su omogućili da se u Berlin već u avgustu 1942. godine pošalje nota kako je „Srbija Judenfrei“. Dimitrije Ljotić je tesno sarađivao sa Geringom, organizovao je najveću antisemitsku izložbu u ovom delu Evrope, bio je antisemita i klerofašista kome su se divili Hitlerovi najbliži saradnici.

Njihov šef kvislinške beogradske policije Dragi Jovanović je bio politički intimus Hajnriha Himlera. Da pojasnimo ono što je sasvim očigledno – Ljotić, Nedić i Jovanović nisu bili samo partneri Nacista, oni su bili Nacisti po svim parametrima (Jovanović je redovno prisustvovao Ninberškom kongresu NSDAP poznatije i kao Nacistička partija). Možda niste znali: Čovek koji je osmislio NDH je bio i idejni tvorac Nedićeve Srbije – SS general Edmund Vesenmajer je dobio zadatak od Hitlera da na ruševinama Kraljevine Jugoslavije stvori dve nacističkoj Nemačkoj prijateljske države.

Opasan presedan je „normalizacija“ nacista i njihovih saradnika. Još opasnija je uravnilovka koju pokušavate, to gnusno stavljanje u isti koš onih koji su se borili protiv fašizma i onih koji su pomagali okupatoru u pravljenju Srbije „Judenfrei“ državom.

Jevrejska opštini Beograd ima oko 3000 članova, to su ljudi raznih političkih preferenci i nalaze se i na levoj i na desnoj strani političkog spektra. Ali, oko jedne stvari nema diskusije: svi koji su sarađivali sa okupatorom, svi koji su naše pretke slali u smrt su oni protiv kojih ćemo se oglasiti juče, danas i zauvek. „Normalizacija“ Dimitrija Ljotića dovodi do relativizacije zločina kvislinga a samim tim se postavlja pitanje da li je bitno ko je i kako Nemcima priveo onih 11.000 Jevreja u Beogradu… Solidarišemo se i sa građanima Kragujevca, potomcima onih koji su stradali u kragujevačkom masakru, streljanju osnovaca koje je bilo potpomognuto od strane članova ljotićevog Srpskog dobrovoljačkog korpusa. Solidarišemo se sa velikim brojem Roma koji su ubijeni u logorima na teritoriji Beograda, ali i sa logorašima, srpskim antifašistima, pravim rodoljubima koji su se borili za oslobođenje države i na kraju u tom ratu izvojevali i veliku pobedu.

Da li mislite da treba da bude „nebitno“ da li u nekoj nemačkoj kući na zidu okačena fotografija kancelara Vilija Branta ili firera Adolfa Hitlera? Kako se osećate ako uđete u neki dom u Hrvatskoj, a tamo je, na primer, slika Ante Pavelića? Je l to isto kao da ste videli portet Ive Lole Ribara? Razumete li razliku i da li Vas se tiče?

Mi razumemo i znamo: nikada neće biti svejedno da li je neko žrtva, heroj ili zločinac.

Tužilac Gideon Hausner je u svom prvom obraćanju sudijama države Izrael na suđenju Adolfu Ajhmanu rekao da ne stoji sam, već  da je sa njim šest miliona onih koji nemaju glasa i koji ne mogu da kažu „Optužujem“. Njihov je pepeo razasut po brdima oko Aušvica, šumama Poljske…, nastavio je Hausner ovu čuvenu uvodnu reč.

Mi govorimo u ime Jevreja Beograda čije su kosti na Sajmištu i dušegupkama. Tamo su ih poslali nacisti ali i Nedić, Ljotić ali i njihove bliske vojne i policijske jedinice.

Želimo najbolje zemlji u kojoj živimo kao nacionalna i verska manjina, ali ponavljamo: ako Srbija ne zna odakle dolazi, ako ne ceni svoju antifašističku prošlost, svoje borce i heroje onda Srbija neće imati gde da ide tim putevima koje pominjete u svojoj izjavi.

https://jobeograd.org/2019/02/11/otvoreno-pismo-predsedniku-pokreta-slobodnih-gradjana-srgeju-trifunovicu/

Caligula

Jebiga, izgleda da u politici moras da pazis na recnik :fantom:

Slusao sam taj govor, smisao je bio skroz artisticki i razbarusen, kakva crna rehabilitacija Ljotica. A opet, zaustavi to laprdalo jebote, razmisli pre nego sto izgovoris glupost.

James Marshall

Dobro ako ništa, Serž je odabrao pravu stranku, odnosno stranka izabrala pravog nasljednika Jankoviću, bar što se tiče političkog talenta i osjećaja za prigodno

JozoMujica
16 minutes ago, James Marshall said:

Dobro ako ništa, Serž je odabrao pravu stranku, odnosno stranka izabrala pravog nasljednika Jankoviću, bar što se tiče političkog talenta i osjećaja za prigodno

:laugh:

On ako hoce da se prihvati ozbiljno politike mora da shvati da javna obracanja nisu isto sto i spika sa ortacima uz plejstejsn i dva paketa gandze.

Ne da imam nesto protiv potonjeg.

kud u maglu Simoviću
16 minutes ago, Caligula said:

Slusao sam taj govor, smisao je bio skroz artisticki i razbarusen, kakva crna rehabilitacija Ljotica. A opet, zaustavi to laprdalo jebote, razmisli pre nego sto izgovoris glupost.

+1

očekivati od sergeja političku artikulisanost i osećaj za nijanse, da me se neshvati da d.lj. doživljavam kao nijansu u srpskoj istoriji već naprotiv kao najveću sramotu, je preambiciozno, da ne kažem suludo. ali da drma naprednjački kavez to da, kao i da njihove psine i bašibozuci postanu vidljivi i miletu™ to da

skupio je muda, stao je na čelo mrtve političke organizacije/pokreta i time samo sebi naudio.  

udri brus li, ritaj brus li

pa dok traje traje, nije da će srbija stati ako propadne ideja pokreta slobodnih građana srbije

slepa živana
9 minutes ago, JozoMujica said:

:laugh:

On ako hoce da se prihvati ozbiljno politike mora da shvati da javna obracanja nisu isto sto i spika sa ortacima uz plejstejsn i dva paketa gandze.

Ne da imam nesto protiv potonjeg.

što je najgore, ja sam gotovo ubeđena da on baš nije pasionirani gejmer, niti blejač s ortacima uz dva paketa gandže. upao je u taj lik iz munja i ne može da izađe :lol:

Caligula
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

+1

očekivati od sergeja političku artikulisanost i osećaj za nijanse, da me se neshvati da d.lj. doživljavam kao nijansu u srpskoj istoriji već naprotiv kao najveću sramotu, je preambiciozno, da ne kažem suludo. ali da drma naprednjački kavez to da, kao i da njihove psine i bašibozuci postanu vidljivi i miletu™ to da

skupio je muda, stao je na čelo mrtve političke organizacije/pokreta i time samo sebi naudio.  

udri brus li, ritaj brus li

pa dok traje traje, nije da će srbija stati ako propadne ideja pokreta slobodnih građana srbije

Pa to.

Nije mi zaparalo usi jer je on to izgovorio. Da je to rekao recimo Cedomir Antic, upao bih mu na binu kroz monitor da ga ispljujem.

Ovo je vise bilo u fazonu "svakakvih nas ima" pa zatim nabrojao siroku ideolosku lepezu da bi poentirao da i fasistima trebaju putevi i bolnice. Trapavo i glupo svakako, ali nikakva desnicarska propaganda, daleko od toga.

Neka se slifuje ako uopste moze, jer ovako jeste da drma kavez balavom kleptomanu ali pravi i stetu protestu.

ToniAdams

boze ako ste vas dvojca normalni

kud u maglu Simoviću

:lolol:

slepa živana

:lol:

ništa više nije normalno

Caligula
40 minutes ago, ToniAdams said:

boze ako ste vas dvojca normalni

citaj sa razumevanijem :fantom:

radisa
2 hours ago, hazard said:

:naughty:

Reveal hidden contents

Ma ni oni nisu baždareni...

Sve je otišlo suviše desno, imaš desne populiste AV, imaš desne za promene, imaš Trifunovića i sve oko njega, što je isto desno, imaš DJB, koji je :isuse: i onda imaš ništa sve do Marksa21 i sličnih... BGNV i lokalni front ne verujem da će se skupiti da izađu, a i oni su mi kao pali sa marsa u Ssbiju...

I da imaš Ivicu koji je nešto™, a ustvari je gde ima da se krka i ugradi...

I za koga ja sad da glasam? I nije problem kad je neko desno, samo zato što je desno, mogao bi da pređem preko toga (i preći ću verovatno), ali mi je seve to onako, uf...

mjone
22 minutes ago, radisa said:

Ma ni oni nisu baždareni...

Sve je otišlo suviše desno, imaš desne populiste AV, imaš desne za promene, imaš Trifunovića i sve oko njega, što je isto desno, imaš DJB, koji je :isuse: i onda imaš ništa sve do Marksa21 i sličnih... BGNV i lokalni front ne verujem da će se skupiti da izađu, a i oni su mi kao pali sa marsa u Ssbiju...

I da imaš Ivicu koji je nešto™, a ustvari je gde ima da se krka i ugradi...

I za koga ja sad da glasam? I nije problem kad je neko desno, samo zato što je desno, mogao bi da pređem preko toga (i preći ću verovatno), ali mi je seve to onako, uf...

Koji su to potezi AV koju su "desno populisticki" ?

Da nije mozda politika oko Kosova, ekonomija, kultura, politika oko EU ?

Aj objasni gde vidis desnicarenje kod AV-a (nemoj molim te samo gluposti po tabloidima kojima loze budale)

Onda mozes i da objasnis sta je to "desno" kod Trifunovica i "sve oko njega" ...

Uhvatite ste se za "desno"/"levo" ko pijani za plot ... ko budale u US sto se drkaju godinama sa tim "desno"/"levo" glupustima

kurjak92
3 minutes ago, mjone said:

Koji su to potezi AV koju su "desno populisticki" ?

Da nije mozda politika oko Kosova, ekonomija, kultura, politika oko EU ?

Aj objasni gde vidis desnicarenje kod AV-a (nemoj molim te samo gluposti po tabloidima kojima loze budale)

Onda mozes i da objasnis sta je to "desno" kod Trifunovica i "sve oko njega" ...

Uhvatite ste se za "desno"/"levo" ko pijani za plot ... ko budale u US sto se drkaju godinama sa tim "desno"/"levo" glupustima

😄 

slepa živana

nikad ne bih rekla da je premijerka u ovom fazonu