Jump to content
kud u maglu Simoviću

Sergej Serž Trifunović - neočekivana sila koja se iznenada pojavljuje...

Recommended Posts

chandra
23 minutes ago, levi said:

neko je rekao, možda čak i ja :sleep: da izbor Sergeja znači odustajanje od politike, predsednik samo potvrđuje ono što se od njega očekivalo. nije bitno što se pokret zove slobodnih građana, bitni su putevi i pruge. putevi i pruge oslobađaju

Da, upravo to. S tim da politika u "odustajanje od politike" moze da se zameni istinom, zdravim razumom, moralom, sistemom vrednosti... To je sasvim u skladu i sa svim sto stize od Djilasa i onim sto je Tadic propagirao, a odlicno se uklapa i u Vucicevu viziju politike. Sve moze, samo dok se grade potemkinova sela. Ljudi koji to pasu su u korenu svakog fasizma. 

harper
4 hours ago, levi said:

neko je rekao, možda čak i ja :sleep: da izbor Sergeja znači odustajanje od politike, predsednik samo potvrđuje ono što se od njega očekivalo. nije bitno što se pokret zove slobodnih građana, bitni su putevi i pruge. putevi i pruge oslobađaju

+1

Tezak kretenluk Trifunovica. Tezak. U normalnim okolnostima takav da se iz istih stopa prekida politicka karijera.

namenski
5 hours ago, levi said:

A neko, ovde takodje, da izbor vucica predstavlja povratak politike u politiku. :sleep:

Vi se lepo dogovorite.

A citati Trifunovicevu trapavu izjavu da su 'pruge i putevi potrebni i levici i desnici' kao poziv na uspostavljanje drzave u kojoj 'vozovi stizu na vreme'  je - nista licno, naravno, samo se nadovezujem na tvoj post - uobicajeni lov na vestice politickih slepaca koji uspesno love fasiste, marksiste i ostale saradnike okupatora, dok im ispod radara prolaze - sa sve ocinskim pogledom - raznorazni Jankovici.

Nemam ama bas nikakvog razloga da navijamtm za Trifunovica - sta vise, ono sto o njemu znam, i privatno i javno, kaze da se radi o jednom od tipicnih izdanaka 90-ih, i ljudski i profesionalno - ali izjava o levici, desnici i njihovom zajednickom interesu se danas moze i treba da cita jedino i ako se ne dokaze suprotno, da je trenutni interes i levice i desnice - Srbija u kojoj je konacno i na jedvite jade uvedena kakva takva demokratija sa sve pripadajucim pravilima igre koja se postuju.

Drugim recima, nije vreme za ideoloske podele i prebrojavanja: Srbija bije bitku - mislim na tekuce proteste - i to vrlo neizvesnu, za demokratiju.

Konacno i posle skoro 30 godina mlacenja prazne slame na tu temu i gomile propustenih vozova.

Dobiti tu bitku, znacice sansu da se u Srbiji konacno profilisu i uspostave i autenticna i vremenima primerena i desnica i levica, a iznad svega sansu da se izmedju njih bira.

Na izborima.

Ako je ne dobije, ako vucic i sve ono sto on predstavlja izadju kao pobednici, bice ponajmanje vazno ko je levo, a ko desno: svi ce biti u istom kurcu.

harper
39 minutes ago, namenski said:

Drugim recima, nije vreme za ideoloske podele i prebrojavanja...

Izvini ali hocemo se prebrojavati kad je aboliranje nacistickog placenika u pitanju. Jebi ga, ja nemam mnogo crvenih linija ali abolicija nacistickih glavoseca i njihovo uporedjivanje sa bilo kim je s mog stanovista jednostavno nedopustivo. Kapiram ja da poenta nije bila u provlacenju Ljotica kao "jednog od, nije bitno, svi su oni isti" ali po mom misljenju je za Sergeja jos gore ako nije skapirao zasto je bas njega morao da zaobidje u ovom nabrajanju. Mislim, jebem mu mater, nisu svi isti, ako pocnemo od toga necemo zavrsiti na dobrom mestu.

namenski
Just now, harper said:

Izvini ali hocemo se prebrojavati kad je aboliranje nacistickog placenika u pitanju. Jebi ga, ja nemam mnogo crvenih linija ali abolicija nacistickih glavoseca i njihovo uporedjivanje sa bilo kim je s mog stanovista jednostavno nedopustivo. Kapiram ja da poenta nije bila u provlacenju Ljotica kao "jednog od, nije bitno, svi su oni isti" ali po mom misljenju je za Sergeja jos gore ako nije skapirao zasto je bas njega morao da zaobidje u ovom nabrajanju. Mislim, jebem mu mater, nisu svi isti, ako pocnemo od toga necemo zavrsiti na dobrom mestu.

Stoji, a tesko da si ti - ne budi mi zamereno - gadljiviji na Mitu od mene :D 

Jednostavno, pokusavam da objasnim da cela stvar oko protesta ima smisla jedino ako okupi sto siri dijapaznon politickih usmerenja prisutnih na takozvanoj srpskoj politickoj sceni - naravno uz prihvatanje elementarnih principa funkcionisanja parlamentarne demokratije kojoj - a to je, drzim, neupitno - svi ili barem ogromna vecina tezimo.

Nesto drugo me muci: Srbija i njena politicka scena su bukvalno spale na likove poput Trifunovica.

Koji lupeta, sluzi se frazama iz 90-ih, bez da je iole politicki svestan sta one zaista znace i kako ih cita ogromna vecina onih koji nisu elementarno politicki slepi i kod kojih 1 Ljotic ne moze da prodje ni kao zezanje, druge idiotizme da ne pominjem.

Posle ersatz politicara poput na primer Jankovica ili Radulovica spali smo na 1 Trifunovica i to, bojim se - vise od svega - pokazuje strmoglavost pada, toliku da se pitam po nekad ko bi uopste mogao da bude i na sta da lici - sledeci.

I bice da odslikava poslednjosttm sanse koju tekuci protesti imaju, onaj cuveni zadnji voz kada smo se vec vozova dohvatili.

InvisibleLight
50 minutes ago, harper said:

+1

tek sad procitala, putem obracanja jevrejske opstine

kakav imbecil, meni isto ovo crvena linija, i onda levi samit srbije smetala, a ovkve kreature pretenduju na bavljenje politikom

posto se bojkotuju eventualni izbori nadam se da ce se kad tad da se pojavi neka opoziciona opcija koojoj ovakva izjava nece biti ni na kraj pameti, trenutno ne mogu da se setim ni jedne

Edited by InvisibleLight

chandra

Ma nenadjebivo. I to jos izjavi u Kragujevcu. Definicija politickog kamikaze. Samo sto su kamikaze makar jurisale na protivnicke brodove, a ovaj se trudi sopstveni da potopi. 

ToniAdams

Jel moguće da nemaju nekog ko je malo manje glup ko kurac da ponešto iole smisleno osmisli?

InvisibleLight

Pa eto, rekoh da bolje da je odabran onaj Olenek il kako se vec zvase drugi kandidat

Leia
6 minutes ago, ToniAdams said:

Jel moguće da nemaju nekog ko je malo manje glup ko kurac da ponešto iole smisleno osmisli?

Stvarno, samo malo, ne mora puno

Sammael

Čeda je zakleti antifašista. A tek onaj njegov, kako se zvaše, što je išao da se bije s desničarima...

radisa

Ja se bojim da ću, kako je krenulo, imati jako veliki problem na sledećim izborima...

namenski
1 hour ago, InvisibleLight said:

Pa eto, rekoh da bolje da je odabran onaj Olenek il kako se vec zvase drugi kandidat

Nemoj, molim te, pogresno da me shvatis: to naprosto ne ide tako.

Demokratija nije u 'eh da je izabran po meni bolji kandidat'.

Imali su izbore, stranacke, nadmudrio ih je - ili sta se vec dogadjalo - Trifunovic, na izbore nije - koliko znam - bilo bitnih primedbi, ali je bilo nesto drugo: ekipa kojoj se izabrani Trifunovic nije svidjao, u roku od odmah je napustila stranku u najgorem mogucem maniru, onom 'e sada vise necu da se igram' i najavila osnivanje nove stranke, vise po njihovom ukusu.

Nista unutarstranacka demokratija, nista demokratska sredstva koja im stoje na raspolaganju, nista - u krajnjem slucaju - ni mogucnost, a bojim se i obaveza da kao istaknuti stranacki prvaci uticu na ovog idiota, koriguju ga, jednom recju - bave se politikom.

Bojim se da je takvo shvatanje politike dobrim delom i doprinelo skoro pa beznadeznoj si politickoj tuaciji u kojoj se nasla Srbija: demokratija je demokratija samo ako je po mojojtm meri...

Heaviside

A sta tek reci za samog Jankovica...

Uvredio se i sklonio se da ne smeta  :isuse:

Ovi su barem izgubili na stranackim izborima a i Sergej je realno sramotan lik za takvu funkciju. 

hazard
1 hour ago, radisa said:

Ja se bojim da ću, kako je krenulo, imati jako veliki problem na sledećim izborima...

:naughty:

Spoiler

Dy-Eq9mWwAU61If.jpg&key=323679714f0b3b68