Jump to content
IGNORED

Amazon Prime Video


Mil@n

Recommended Posts

Dobra epizoda, šteta što nema 10 ali dobro spremamo se za klifindžer.

 

Inače ova epizoda je daleko naj LOTR. Ima Motika sa čudovištem ima Aragorn, nedozvoljena ljubav, ima sve.

Link to comment

Epizoda kreće epski, ona prva scena dostojna najboljeg sto je GoT ikada izbacio. Onda jedno pola sata smaranja, neki čudni ljubavni trougao koji nisam popušio nimalo i dobar završetak koji najavljuje pičvajza. Biće zajebano čekati drugu sezonu.

 

Spoiler

Sumnjao sam na Mata najvise jer su svi ostali pokazali neki vid natprirodnih moći, ovaj vukodlak, ova čeneluje, ovaj pun onog katrana, doduše kroz bodež...samo Rand bleja, bow and arrow fazon. Nakon prve scene mi je bilo jasno, inače prejebeno dobro snimljena. Je li mu majka bila ona Aiel rasa, kao onaj nesrećnik u kavezu što su ga sahranjivali?

 

@Mos Sad možeš da mi kažeš kako suptilno nagoveštavaju ko je zmaj u drugoj epizodi? :D 

 

Link to comment
Spoiler

Upravo to sa Aielom u kavezu, na trenutak se vidi da ima identičnu kosu kao Rand. Aieli su kao neki Irci Beduini, samo sto se od silne razlicitosti svakog lika u seriji to utopilo. Sustinski, Met je trebalo takodje da bude crnac umesto nekog masnog zabara i onda bi to bilo selo crnaca sa jednim Ircem niotkuda, ako su vec hteli da uklope pricu i raznovrsnost. 

 

Plus razvali ona vrata :D

 

Prva scena ove epizode je trebalo da bude prva scena cele serije. Odlican fajt. Posle toga samo neki razgovori u potpunom mraku, pa kraj opet dobar. Min mi je prvi promasen cast do sada, meh.

 

E sad, ako bude scena sa Lews Therin Telamonom na pocetku sledece epizode ja zadovoljan sezonom. :D

  • +1 2
Link to comment

Ja sam bila ubedjena da ce Dragon, Izabrani, da ispolji neku moc potisnutu, pa ce tako da se razotkrije, a ne da mu neki Crni Vetar sapne da je on taj. 

Moj petogodisnjak se navukao (srecom nema erotskih scena) mada meni sad nije jasno zasto uopste idu do tamnice Mracnog. 

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

To tek nema šanse da se kvalitetno ekranizuje.

Samo zamišljam scenu kako lete kroz maglu dok bacaju novčiće ispred sebe...

Naslo bi se neko vizuelno prihvatljivo resenje.

Link to comment

Pogledao i ja, onako, pomešana su mi mišljenja i o epizodi i o seriji u celini.

 

Imam toliko puno pitanja, a glavni utisak mi je nekako nedorečenost, kao da fali još bar 3-4 epizode da mi pojasne sve što želim da znam. Recimo, zanima me ko/šta su oni beli plaštovi, zašto jure veštice, jel ih ima 30 ili 40,000, zašto onaj crnja ima čitav lanac ubijenih prstenja, a onda usere motku ispred jednog vukodlaka. I ko su oni cigani sa karavanom i zašto su bitni, i gde se denuo onaj bard.

 

Takođe, motivacija nekih likova mi nije sasvim jasna, smara me što je Egvejn uvek njanjava a ova druga non stop nadrkana, uvek isti stav prema svemu. Perin je ono all-over-the-place, koliko sam skapirao on u knjizi nije ubio svoju ženu, pa ostaje nejasno što su ovde krenuli tim putem, jer nije materijalizovano na neki konkretan način.

 

Nije sve tako loše, svideo mi se svet, jbg fantasy je, Aes Sedai mislim da su najbolje prikazani deo serijala, jasno mi je ko su i zašto postoje, kako nastaju, a i ti klanovi unutar njih, te oni njihovi zaštitnici. Da su svemu ostalom posvetili toliko pažnje bolje bi bilo. Kinez mi je odličan lik isto, kentaur isto, mada je i njegova uloga slabo objašnjenja, zašto je on uopšte krenuo na put sa njima, valjda da bi čitao rune u onom tunelu u prošloj epizodi? I taj tunel je bio slaba scena, kao imamo dan hodanja do izlaza, petnaest minuta kasnije jedan trolok tu i kao aj izlazi, gotovo, završavaj.

 

Malo o epizodi

Spoiler

Ne bih išao dotle da je najgora epizoda u sezoni, ali poprilično razočaranje. Ona bitka je sramno prikazana, bacaju se tu nekim ciframa od desetine hiljada, a vamo jedna kohorta i pet riba na pesku. Gde su ostale žene i zašto su ostale u tvrđavi? Epilog bitke je isto bez veze, par gromova, deluje jeftino, podbacili su tu.

 

Dalje, nejasne su neke stvari. Ako onaj Serž Tankan ne može da izađe iz zatvora bez pomoći Zmaja, zašto mu dovodiš Zmaja tu na tacni? I od tog Zmaja ništa nismo videli, malo glavolomije i bacanje magije, nikakav spektakl, a toliko se najavljivao.

 

Ako sam dobro skapirao lore, Aes Sedai su nekada imali i muški i ženski red, na čelu kojih su bili Ponovrođeni Zmaj i Emerilin Stolica. Ako je to tako, zašto je uopšte bilo pomisli da bi žensko moglo biti zmaj? 

 

Šta je Perin radio celu ovu bitku, sve ti jbm.

 

Čitam i širom interneta da su fanovi knjiga poprilično razočarani, ovi ostalo onako, pomešano. Ja ću definitivno gledati i dalje ovo, ali se nadam nekom poboljšanju u kvalitetu. I nadam se da će Amazon pametnije da barata budžetom, ako imaš masovnu bitku u poslednjoj epizodi, ostavi više novca za produkciju iste, sve mu jbm.

 

Ako ništa drugo, zaintrigirali su me da krenem da čitam knjige.

 

 

  • +1 3
Link to comment

@goofs Eye of the World nije zatvor, ima svog cuvara i svoju ulogu. Zatvor je na drugom mestu (Shayol Ghul). Zato ti je nelogicno i zato su podbacili u pokusaju da skrate i naguraju masovni fajt. Procitaj, ako te ne mrzi, poslednja 3-4 poglavlja knjige ili onu wikipedia zezanciju da vidis koliko je sve logicnije u knjizi.

 

Bitka je potpuno sumanuto ubacena kao neki efekat za siru populaciju gledalaca, tu je morao biti Green Man i okrsaj sa Forsakenima. Forsakeni uopste nisu objasnjeni, mada meni deluje moguce da ih potpuno izbace iz serije kao manje bitne cinioce. Takodje, prva scena sa LTT je apsolutno nedorecena bez prikazivanja sta se desilo nakon njegovih odluka.

 

Jbg, potcenjivanje publike kao i obicno rezultuje time da prikazani materijal deluje nelogicno ili praznjikavo, a daleko je od toga. Jordan mozda nije za svakoga ali je u world buildingu bio profesor doktor, a to se nazalost iz ovoga moze samo nesto malo naslutiti. 

Edited by Mos
  • +1 3
Link to comment

Znači Strajnić je u pravu kad kaže da onaj Serž nije mračni gospodar, nego samo čuvar?  Vidiš, meni je to potpuno nelogično iz prikazanog. Mada imam utisak da mračni vuče konce od početka i da je s namerom dovukao ovoga u Zenicu, a i da je ona bitka maltene diverzija kako bi se ukrao rog za koji nemam pojma šta radi niti zašto je bitan.

 

Čitaću celu knjigu, nema potrebe sad na preskok da pojašnjavam neke stvari, nije mi toliko stalo :) 

 

I jedno pitanje za čitaoce - da li ima (i koliko) na silu ubačenih PC sranja, da li su neki muški likovi oslabljeni na uštrb ženskih? Ako sam dobro ispratio komentare, Zmaj je taj koji spase onaj grad nekim zemljotresom a ne onih pet riba, i to ima više smisla jer pokazuje njegov značaj i moć. Ovako ispada da nit su oni likovi u zidu morali da izginu, nit je bila neophodna opšta evakuacija grada.

 

Pročitah komentar sa kojim se potpuno slažem - pre poslednje epizode serija je bila 8/10, sad je u najboljem slučaju 6/10. Bravo Amazon.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...