Jump to content
IGNORED

Amazon Prime Video


Mil@n

Recommended Posts

Odgledah i ja sve cetiri WOT.

S tim da sam dve sa mojim petogodisnjakom, koji je ispratio radnju carobnica, ratnik i bezi se od cudovista:laugh:

Problem je sto mi sve nesto fali, siromasno je ovo. Prva epizoda GOT mi je bila spektakl, gledala sam je 2-3 puta do druge, a ovde... Sve nesto nedoreceno, bas na celom svetu da su u jednom selu njih cetvoro usli u najjuzi krug za izabranog i odjednom potera i bezanija. Mozda u knjizi to ima smisla, al meni ne deluje uverljivo. Pritom svi se pojavljuju iznebuha: krcmarica s macem, pevac-ratnik zastitnik, ona sto je pobegla od trolova je bas morala da nadje njih cetvoro, a ne da se vrati u selo i leci... Svakako cu nastaviti da gledam. 

Link to comment

Jordan je prvih 100-150 strana pisao tako da što više podseća na LotR kako bi skupio publiku. Knjiga je izdata pocetkom 90ih, pre buma epske fantastike sa LotR filmovima. Jebiga, jeste malo naivno ali to je taj coming up of age fazon bez koga nije moglo. Nynaeve u knjigama ne otmu troloci, nego ona krene kasnije za klincima da ih zaštiti od Moiraine koju ne podnosi od starta jer nema poverenja u Aes Sedai veštice, itd. 

Edited by Mos
Link to comment

Tolkin je sistematican, a ovde je sve falicno. Npr. bas ta Nynaeve, predstavljena je kao seoski hiler, a zapali onda kad najvise treba da leci. Celo selo napadnuto od trolova, a ona umesto da ostane u selu da izleci ljude, napusti ga jer nesto je nepoverljiva prema Moiraine.... Wtf? 

Nigde nista razradjeno. 

Link to comment
5 hours ago, fren said:

Tolkin je sistematican, a ovde je sve falicno. Npr. bas ta Nynaeve, predstavljena je kao seoski hiler, a zapali onda kad najvise treba da leci. Celo selo napadnuto od trolova, a ona umesto da ostane u selu da izleci ljude, napusti ga jer nesto je nepoverljiva prema Moiraine.... Wtf? 

Nigde nista razradjeno. 

Spoiler

Vratila se u selo posle napada, lecila ljude citav dan. Nije mogla da izleci Tama al Tora, bilo van njene moci. Zavrsila sa poslom, pala mrtva s' nogu kad joj seljani javise da su mladici i njena ucenica Egvena otisli negde, zavela ih mrska aes sedai.

Pravi se skup seoskog veca i zenskog kruga, dva vladajuca organa u selu. Diskutuje se sta da se radi i kako da se postupi. Preke naravi, kakve je inace bila, njoj to sve dosadi jer nije doslo do konsenzusa i krene sama, na svoju ruku za njima. Pronadje ih u nekom obliznjem gradicu, odrasla bez majke, otac je odgajao kao sina, zna sve lovacke vestine izmedju ostalog.

Da bi sve to imalo smisla treba odvojiti verovatno nekih 20 minuta serijala pa su isekli i izmenili, zbog toga su i dobili polivanje po tviteru, reditu i imdb sa 7.4 ocenom.

 

Tolkin je sistematican na svojih 1100 stranica, Jordan je sistematican na svojih 8500 stranica (+ Sanderson sa 3 knjige). 

 

Martin je vrlo sistematicno i smisleno zapalio ceo Dubrovnik na kraju, dalje ne bih.:)

 

 

Edited by bebaguza
  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, fren said:

Tolkin je sistematican, a ovde je sve falicno. Npr. bas ta Nynaeve, predstavljena je kao seoski hiler, a zapali onda kad najvise treba da leci. Celo selo napadnuto od trolova, a ona umesto da ostane u selu da izleci ljude, napusti ga jer nesto je nepoverljiva prema Moiraine.... Wtf? 

Nigde nista razradjeno. 

 

Nije ona zapalila odmah. Pretpostavljamo da se vratila u selo, pomogla kome je mogla i nakon toga posla za ovom druzinom. Medjutim to je sve suvisni deo price koji bi nam oduzeo dragocene minute, pa zato nije ni prikazan.

Link to comment

Ok, ovo u spojleru objasnjava al nije nebitno, jer bez tih dodatnih 20 min iskacu likovi bez konteksta. Sad tek ne razumem sto su prikazali kako ju je napao trol, a ona, kad je uspela da mu pobegne, brze bolje krece u potragu za njima umesto u selo da spase sta se spasti moze.:isuse: Jao dobro je da nisam fan koji je ovo iscekivao. Pa i u LOTR su Enti prikazani kako diskutuju, a moglo je i bez toga. 

Komentarisem kao obican gledalac, nije mi cilj da prozivam :)

Link to comment
On 30.11.2021. at 9:01, fren said:

 Pa i u LOTR su Enti prikazani kako diskutuju, a moglo je i bez toga. 

 

Ali je zato iz prvog filma izostavljen deo sa Tomom Bombadilom i Visoravni mogila.

Sve zavisi kako su producenti procenili šta je bitno za radnju da teče određenim tempom

Link to comment

kod nas amazon kupio niz utakmica premijer lige da casti musterije pred bozic. sinoc gledao liverpul, veceras cu arsenal. sve mukte ako imate prajm.

 

sad - ne znam da li je globalni momenat al reko da napomenem, za svaki slucaj.

Link to comment
2 hours ago, adam said:

kod nas amazon kupio niz utakmica premijer lige da casti musterije pred bozic. sinoc gledao liverpul, veceras cu arsenal. sve mukte ako imate prajm.

 

sad - ne znam da li je globalni momenat al reko da napomenem, za svaki slucaj.

 

u nemackoj prenose bundesligu. nisam se bas udubljivao da li sve ili samo neke tekme

Link to comment
10 minutes ago, Ros said:

 

u nemackoj prenose bundesligu. nisam se bas udubljivao da li sve ili samo neke tekme

nisu ni ovde sve utakmice al isprsili su se za bitnije timove. sto je ok.

 

ja do juce predvece nisam ni znao za ovo. cuo se s ortakom i on prica kako je uzeo prajm probno na 30 dana da odgleda fudbal pa ce da otkaze - ako se seti. :D

 

e, sad, ako ovde prenose premijersip a kod vas bundes, mozda u zemljama koje nemaju te jace lige moze da se bira? :unsure:

Link to comment

U Nemačkoj mislim da prime prenosi samo neke tekme jer I ovde kao i u engleskoj za većinu utakmica pravo prenosa imaju skaj i bt sport (skaj u Nemačkoj). Cenim da je prime u engleskoj uzeo termine koje nije kupio skaj, recimo ove utakmice u sred nedelje koje je kupio neko drugi i one utakmice koje su u lunch time-u subotom i nedeljom kad nema prenosa da bi se popunili stadioni.

Link to comment
42 minutes ago, Zlurad said:

U Nemačkoj mislim da prime prenosi samo neke tekme jer I ovde kao i u engleskoj za većinu utakmica pravo prenosa imaju skaj i bt sport (skaj u Nemačkoj). Cenim da je prime u engleskoj uzeo termine koje nije kupio skaj, recimo ove utakmice u sred nedelje koje je kupio neko drugi i one utakmice koje su u lunch time-u subotom i nedeljom kad nema prenosa da bi se popunili stadioni.

u uk je amazon kupio ekskluzivna prava za sve utakmice u decembru koje se ne igraju vikendom nego radnim danima (midweek matches). pa su se juce ljudi poceli prijavljivati za tih 30 dana probe mukte, da odgledaju fudbal pa da otkazu. tako sam i ja saznao, javio mi ortak ako nemam prajm da se prijavim. a amazon se valjda nada da ce dovabiti ljude na prajm fudbalom pa ce ih dosta ostati jer nije skupo i ko bi se bakto s tim otkazivanjem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...