Jump to content
IGNORED

Istraživanje o vezi između fudbala i (para)psiho(pato)logije


Redoran

Recommended Posts

Drage forumašice i forumaši,

 

Dobili smo prijateljsku molbu da pomognemo istraživanje koje se trenutno sprovodi na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja (popularnije, DIF-u). Istraživanje ukršta fudbal i psihologiju iz čega u startu proizilazi da je PPPopulacija takoreći bogom dana da u njemu učestvuje :D

 

Istraživanje se bavi načinom na koji opažamo i procenjujemo određene situacije u kontekstu sportskog nadmetanja i rivalstva. Svaki ispitanik je dragocen a za očekivati je da će se na forumu kao što je ovaj naš naći makar neko kome je dovoljno dosadno i ko želi da pomogne. Ja sam već popunio upitnik :)

 

Upitnik se nalazi ovde: https://www.soscisurvey.de/volitelifudbal/

 

Potrebno je oko pola sata i prolazi se kroz četiri celine. Na momente je prilično zabavno. Možda jedini nedostatak je taj što nisu korišćene scene iz duela Skauzera i Sektetm ali cenim da je i bez toga dovoljno interesantno.

 

Takođe vas pozivam da na ovoj temi podelite svoje utiske i (dobronamerne ako je moguće) kritike, kao i preporuke za unapređenje kvaliteta upitnika.

 

Unapred hvala na dobroj volji i odvojenom vremenu!

Link to comment

a el odgovaramo po klupskom ključu?

 

:evilsmile:

 

 

edit - došaosam do 30% i prvo što mi upada u oči je da ima situacija u kojima fali tzv. treći odgovor tipa "ni jedan ni drugi"

Edited by MocaVukotic
Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

Drage forumašice i forumaši,

 

Dobili smo prijateljsku molbu da pomognemo istraživanje koje se trenutno sprovodi na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja (popularnije, DIF-u). Istraživanje ukršta fudbal i psihologiju iz čega u startu proizilazi da je PPPopulacija takoreći bogom dana da u njemu učestvuje :D

 

Istraživanje se bavi načinom na koji opažamo i procenjujemo određene situacije u kontekstu sportskog nadmetanja i rivalstva. Svaki ispitanik je dragocen a za očekivati je da će se na forumu kao što je ovaj naš naći makar neko kome je dovoljno dosadno i ko želi da pomogne. Ja sam već popunio upitnik :)

 

Upitnik se nalazi ovde: https://www.soscisurvey.de/volitelifudbal/

 

Potrebno je oko pola sata i prolazi se kroz četiri celine. Na momente je prilično zabavno. Možda jedini nedostatak je taj što nisu korišćene scene iz duela Skauzera i Sektetm ali cenim da je i bez toga dovoljno interesantno.

 

Takođe vas pozivam da na ovoj temi podelite svoje utiske i (dobronamerne ako je moguće) kritike, kao i preporuke za unapređenje kvaliteta upitnika.

 

Unapred hvala na dobroj volji i odvojenom vremenu!

 

 

Moze li neka telefonska anketa :fantom:

Link to comment

uh. mislio sam da je kraće, za pretposlednju seriju nisam pažljivo pročitao uputstvo pa se odgovaranje svelo na nasumično kliktanje

 

predugačko bre

Link to comment

Koliko je dugacak upitnik?

 

7 - Veoma dugacak

 

U kojoj meri ti je žao sto si krenuo da popunjavas upitnik?

 

7- veoma mi je zao

 

U kojoj meri te raduje sto si krenuo da popunjavas upitnik?

 

1 – nimalo me ne raduje  :)

Link to comment

Ako je Marija Colic htela da radi rad na mikro ekspresijama mogla je da pogleda "Lie to me" a ne da pokusava da ocenjuje kolicinu bola Filipa Stojkovica koji leti 6 metra kroz vazduh sa izrazom lica "dal sam ugasio peglu" i bez igde ikoga oko njega :)

 

Elem, na nekoliko fotografija (u toku klizeceg) igrac je na igracu, skoro paralelno pa "igrac levo" "igrac desno" je zbunjujuce.

Edited by Zlurad
Link to comment

Previse fotografija i predugacak prvi deo, ali izdrzao, lol

 

Ali nisam siguran koliko ce moji odgovori, jer meni licno nivo bola profi fudbalera, bilo mog kluba ili ljutog rivala ne donosi emotivno bas nista. Ne raduje me povreda ili bol protivnika niti mi ga je zao... A kada su u pitanju moji igraci slicno jedino sto ako ta povreda sportski cini klub i rezultate slabijim, ond mi je normalno krivo i nisam sretan zbog toga...

Link to comment
3 hours ago, assignment said:

Previse fotografija i predugacak prvi deo, ali izdrzao, lol

 

Ali nisam siguran koliko ce moji odgovori, jer meni licno nivo bola profi fudbalera, bilo mog kluba ili ljutog rivala ne donosi emotivno bas nista. Ne raduje me povreda ili bol protivnika niti mi ga je zao... A kada su u pitanju moji igraci slicno jedino sto ako ta povreda sportski cini klub i rezultate slabijim, ond mi je normalno krivo i nisam sretan zbog toga...

ja sam svuda stavljao da mi ih nije žao, osim na slikama gde se čini da je zajebanija povreda u pitanju (urla i drži se za potkolenicu npr.). fudbal je sport kontakta i samo one teže povrede izazivaju kod mene neku emociju (čiji intenzitet direktno zavisi od boje dresa povređenog je li)

Link to comment
  • radisa unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...