Jump to content

Izbori 2020. - izaći ili ne izaći?

vememah

Recommended Posts

• Replies 6,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Tutankamon

268

• Frank Pembleton

237

• ZerrorR

224

• Milosh76

223

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nedostaje...  

Ovo nije nista drugo do fakticka potvrda stanja u drzavi. Nije dobro sto je uopste doslo do ovoga ali, kad je vec doslo, onda jeste dobro to sto je ozvaniceno da se ne bismo zanosili bezveze. Pitanje

Posted Images

uvek je izlaznost tako nesto. ako praaaaava opozicija bude ovo bojkotovala, nema sanse da ovi dobace do 40% izlaznosti, osim nekim inzenjeringom™

8 minutes ago, Nikodije said:

uvek je izlaznost tako nesto. ako praaaaava opozicija bude ovo bojkotovala, nema sanse da ovi dobace do 40% izlaznosti, osim nekim inzenjeringom™

Znači, biće oko 52-53%...

pa da, nadam se da opozicija shvata da bojkot zahteva jos vecu angazovanost i kontrolu nego kada se izlazi. ali ko sve sedi tamo, nisam siguran

osim toga, vidim da je vucic naprasno resio da sredjuje izborne spiskove, sto znaci izbacivanje onih koji ne zive ovde odavno, mrtvih, itd. sama ta cinjenica povecace izlaznost.

Jimmy Kowalski

U slucaju neuspeha bojkota bice kriva nesposobna opozicija, to je bar jasno.

Na prethodnoj strani ovaj docent u vrlo dobroj analizi spominje da i nema primera uspesnih bojkota. To stalno navodi i Bakic, koji se takodje protivi ideji bojkota. Pa eto pitanje, navedite primere bojkota koji su uspeli? Da vidimo taj uspesan recept, pre nego sto budemo osuli drvlje i kamenje na nesposobne opozicionare..

pojma nemam, zasad znam da je izlazenje na vuciceve izbore vredjanje inteligencije, i da ce se nastaviti tako sledecih 20 godina ako i dalje kao ovce budemo izlazili na nesto toliko neregularno kao sto su njegovi izbori. bojkot sluzi da bi se sacuvao minimum dostojanstva, a za dalje cemo videti

33 minutes ago, Nikodije said:

osim toga, vidim da je vucic naprasno resio da sredjuje izborne spiskove, sto znaci izbacivanje onih koji ne zive ovde odavno, mrtvih, itd. sama ta cinjenica povecace izlaznost.

Pa samo ovo da se zaista desi i bojkot je uspeo. Ne verujem da ce se desiti, ili barem ne na neki posten nacin jer zasto bi sebi izbijao iz ruke jedan od povoljnih sistema za kradju.

Jimmy Kowalski

Svi izbori pod Milosevicem su bili neregularni, pa je na kraju srusen na njima. A isto su tako ljudi govorili da nema sanse da se desi..

10 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Svi izbori pod Milosevicem su bili neregularni, pa je na kraju srusen na njima. A isto su tako ljudi govorili da nema sanse da se desi..

mislim da su sada gori uslovi nego pod milosevicem. a milosevic je srusen i zbog velike podrske opoziciji spolja, a vucic je sada taj koji ima podrsku.

pride tada je bila bolja glasacka struktura, plus imali smo djindjica, ali to su vec objektivne okolnosti.

sve u svemu, u trenutnim uslovima on je neoboriv na izborima. izlaziti na tako nesto i bivati potucen samo donosi novu apatiju. bojkot mozda donese neku novu snagu i energiju, ili makar sacuva neko elementarno samopostovanje jer nisi pristao na diktatorovu igru.

znam da ja sigurno necu izaci

Edited by Nikodije
Jimmy Kowalski
3 minutes ago, Nikodije said:

mislim da su sada gori uslovi nego pod milosevicem. a milosevic je srusen i zbog velike podrske opoziciji spolja, a vucic je sada taj koji ima podrsku.

pride tada je bila bolja glasacka struktura, plus imali smo djindjica, ali to su vec objektivne okolnosti.

sve u svemu, u trenutnim uslovima on je neoboriv na izborima. izlaziti na tako nesto i bivati potucen samo donosi novu apatiju. bojkot mozda donese neku novu snagu i energiju, ili makar sacuva neko elementarno samopostovanje jer nisi pristao na diktatorovu igru.

znam da ja sigurno necu izaci

To mozda iz danasnje vizure izgleda da je Milosevicev poraz tada bio neizbezan, ali da si pitao ljude koji su bili protiv njega da li ce se to zaista dogoditi 24.9, vecina bi odgovorila da nema sanse. A mogli smo i onda da ostanemo kod kuce u sacuvamo dostojanstvo umesto sto smo pristali da igramo diktatorovu igru.

Filozof manijak

Ne slažem se, te '00. se osećao veliki optimizam glede tih izbora i Slobine sudbine. Otpor, "Gotov je", pojačana represija policijskog aparata protiv omladine, nulti Exit u N. Sadu,, skandiranje navijača na utakmicama, vrlo sveža sećanje na bedu u bombardovanje...

MIrisalo je da će biti promena.

Sad se ni najmanji dašak ne oseća...

Just now, Jimmy Kowalski said:

To mozda iz danasnje vizure izgleda da je Milosevicev poraz tada bio neizbezan, ali da si pitao ljude koji su bili protiv njega da li ce se to zaista dogoditi 24.9, vecina bi odgovorila da nema sanse. A mogli smo i onda da ostanemo kod kuce u sacuvamo dostojanstvo umesto sto smo pristali da igramo diktatorovu igru.

tada je postojala sansa i ludacka energija. mnogo toga se poklopilo da bi se to desilo. ne mozes porediti ovo sada sa milosevicem 2000.

Jimmy Kowalski
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Ne slažem se, te '00. se osećao veliki optimizam glede tih izbora i Slobine sudbine. Otpor, "Gotov je", pojačana represija policijskog aparata protiv omladine, nulti Exit u N. Sadu,, skandiranje navijača na utakmicama, vrlo sveža sećanje na bedu u bombardovanje...

MIrisalo je da će biti promena.

Sad se ni najmanji dašak ne oseća...

1 minute ago, Nikodije said:

tada je postojala sansa i ludacka energija. mnogo toga se poklopilo da bi se to desilo. ne mozes porediti ovo sada sa milosevicem 2000.

To ljudi pricaju nakon sto se desio 5. oktobar. A zaboravljaju kako je izgledalo nekoliko meseci pre tih izbora. Secam se da sam sa caletom bio na nekoj svadbi pocetkom leta, na kojoj je bio i Milan Protic. I naravno, samo se o politici pricalo i neizbezno pitanje Milanu je bilo imali sanse da se srusi Milosevic na izborima. Rekao je da su sanse male, ali da se vredi boriti, jer jednostavno ne postoji druga opcija.

Ali prica o tome mi sada nije toliko bitna. Interesuju me primeri uspesnih bojkota, kada se vec toliko zagovara. Nije poenta bojkota u sacuvanju dostojanstva, nego oduzimanju legitimiteta usled male izlaznosti.

pa ako se ne boje da ce izgubiti legitimitet, zasto su onda toliko uprli da sprece bojkot? evo cak su krenuli i da nesto kao pregovaraju oko uslova, sto im 7 godina nije padalo na pamet, podrzani sa strane u vezi pregovora, bas zato jer se svi boje da ce izgubiti legitimitet uoci neprijatnih stvari vezanih za kosovo. naravno da izbori nece imati legitimitet ako ih bojkotuju szs i psg.

• Hamlet Strašni changed the title to Izbori 2020. - izaći ili ne izaći?
  • Hamlet Strašni locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...