Jump to content

Izbori 2020. - izaći ili ne izaći?

vememah

Recommended Posts

28 minutes ago, Milosh76 said:

Izlazak ima smisla ako opozicija izadje sa max 2 liste i uzme ukupno 25-30% glasova, da bi se izvrsio pritisak na SPS da opet promeni stranu. I to samo u situaciji da se pusti jos neka afera tipa Krusik.

Cini mi da je Krusik opomena, a ne prava afera koja bi ozbiljno uzdrmala Vucica.

zaista verujes u to?

• Replies 6,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Tutankamon

268

• Frank Pembleton

237

• ZerrorR

224

• Milosh76

223

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nedostaje...  

Ovo nije nista drugo do fakticka potvrda stanja u drzavi. Nije dobro sto je uopste doslo do ovoga ali, kad je vec doslo, onda jeste dobro to sto je ozvaniceno da se ne bismo zanosili bezveze. Pitanje

Posted Images

Izlazak ima smisla ako opozicija izadje sa max 2 liste i uzme ukupno 25-30% glasova, da bi se izvrsio pritisak na SPS da opet promeni stranu. I to samo u situaciji da se pusti jos neka afera tipa Krusik.

Cini mi da je Krusik opomena, a ne prava afera koja bi ozbiljno uzdrmala Vucica.
shalish se, pa nije ni evropi ni vuchicu cilj da se kod nas promeni ekipa, nego da kao namaknu kao raznovsnost, da ne primetimo. i da domacin posle moze da kaze nisam ja/nisam ja sam, oni su. i tolko mu drugari uchinili, nisu mogli vishe.

sent from bubamoto

1 hour ago, gospa buba said:

da obavezno. za prijem 2045te, posle shurnaest izmenjenih i dopunjenih etapa. mozda.

s druge strane 'posao' mora da se zavrshi, pomocu onih koji hoce da ga zavrshe...

sent from bubamoto

nazalost, mislim da nasi opozicioni lideri nemaju kapacitet da makronu, na takav zahtev, kazu ono sto je zasluzio. 

milos se ne sali, ajde sto ti ne znas ali mi zemo nije jasan, kao da ne zna koga pita. :)

djordje geprat
1 hour ago, gospa buba said:

shalish se, pa nije ni evropi ni vuchicu cilj da se kod nas promeni ekipa, nego da kao namaknu kao raznovsnost, da ne primetimo. i da domacin posle moze da kaze nisam ja/nisam ja sam, oni su. i tolko mu drugari uchinili, nisu mogli vishe.

sent from bubamoto

slažem se sa ovim. ne treba trošiti ni reči ni vreme na traženje pomoći za fer izbore od USA i EU. gledajući političku scenu u srbiji ova sadašnja ekipa im je sasvim po meri. kontrolišu je taman toliko da ne brljavi spram njih. U pregovorima su sa kosovom, odnosi sa rusima i kinezima su na uzdi.ekipa SzS im uopšte ne odgovara, davno sam pomenuo dve od 30 tačaka njihovog programa koje se odnose na kosovo, boškić je neki dan mahao zastavom krima, rekli su da neće da priznaju nikakav dogovor spram kosova. što bi ih podržali? vučić je ortak sa ramom, povezaće ga sa koridorom 10, malo će da ga pritegnu u vezi sa dodikom, nastaviće pregovore sa kurtijem, uvedena je priča o trajnom prihvatu izbeglica.

SzS i ostalima koji su najavili bojkot ostaje mogućnost da prihvate razgovore, postave neke tvrđe uslove po pitanju medija i izbornog procesa i zatraže baš baš kontrolu EU kada se ova već uplela. i onda da potisnu na izborima sve ove lažnjake navedene u listi pre neki dan.

meni je žao što bih zbog odsustva "ne davimo beograd" ostao bez žanse da ekipi sa savskog venca vidim leđa a posle toga i vesiću, na nivou beograda. sranje koje se pravi u beogradu uliva mi nadu. žao mi je i što se marinika uplela u ovo đilasovo a i ukupno SzS društvo koje je uz poneki izuzetak "ćuti, zapuši nos i glasaj za njih samo da Ovaj ode"

sent from bubamoto

Napisah AKO, nisam napisao da bih ja to voleo ili ocekujem da ce se desiti.

Ne bi me uopste cudilo da SZS i oni koji su sada za bojkot, ipak izadju na izbore.

A ono sto jeste realna situacija je da se bez SPSa nece moci rusiti Vucic na izborima.

Ocekujem da ce se svasta desavati do raspisivanja izbora i ocekujem bar jos jednu vecu aferu od Krusika i Malog.

Izem ti opoziciju koja ne moze da tuce navodno skandalozno losu vlast dobrim politickim programom nego se bavi pronalazenjem afera.  Uzgred, Mali nije doktorirao kao ministar ili gradonacelnik.  Prema tome ta "afera" je bila sa zadrskom u nedostatku politickog programa. 

30 minutes ago, Milosh76 said:

Ocekujem da ce se svasta desavati do raspisivanja izbora i ocekujem bar jos jednu vecu aferu od Krusika i Malog.

Problem s bojkotom je sto smo se uzeleli izbora, e sad mogu misliti kako je politicarima kojima je to dnevna aktivnost.Po sebi bih rekao da gube Beograd al u stvari nemam pojma, oni ce na kraju ostati sa glasacima iz tvrdog jezgra radikalne stranke i do 1M po javnim sluzbama pa im je interes da se obavi sto pre, moraju da padaju polako.Isto tako ova tenzija koja je nastala s protestima i aferama isto ce opadati, pa u maju moze biti jos manje ljudi, ne za bojkot, nego za bilo sta, donosice ljudi odluke neplanski, kako im dune.Trebalo bi priznati da su mnogi izdali, moze se doci u situaciju da se szs prilagodi i kada vidi da nema snagu da onda krene kontra, to mozda moze da bude bolje sveukupno ako eu ima ideju, meni se cini da imaju i da su mnogima izneli

a sps, vecito na 9.8 :laugh:

da poludis, najveca tajna u svemiru

Frank Pembleton

Nemam pojma, ja jesam sada za bojkot, zaista ne vidim kako mogu da me ubede da izađem. Al nikad se ne zna...

... Shiit has hit the fan...

46 minutes ago, Dimitrije said:

Izem ti opoziciju koja ne moze da tuce navodno skandalozno losu vlast dobrim politickim programom nego se bavi pronalazenjem afera.  Uzgred, Mali nije doktorirao kao ministar ili gradonacelnik.  Prema tome ta "afera" je bila sa zadrskom u nedostatku politickog programa. 

Vec se pisalo o tome - ne postoji program opozicije od kojeg SNS nece napraviti lepsi, bolji i jaci vec par sati kasnije. Bukvalno ce ponuditi sve sto opozicija bude ponudila, samo jace i preko megafona, uz ringispile i 1000 dinara za svakog.

Jer ovo vise nije teren za ideologije i sukob politickih koncepata, ovo je kakofonija svega i svacega napravljena sa ciljem da niko ziv nema orjentaciju niti arshin o bilo cehmu. Levicar moze da nosi kokardu, Vucic da place nad Djindjicem, Oliverova zena da krivi Djilasa ... ne postoji kriterijum vise. Nesto kao kod savremene umetnosti.

E zato su afere super jer probijaju tu opnu kojom nas je vucic obmotao. Jeste, odgovaraju oni na Krusik Bastacem ali slabo je to.

Samo neka nastave da mu drmaju kavez, ocigledno je da stvar radi.

Edited by Caligula
10 hours ago, mozzer said:

Sta god samo davise ne gledam Maju Gojkovic, Stefanovica, Vulina, Samardzica Djukic Dejanovic i ostalu sps lopovsku kamarilu koja je unistila ovu drzavu i ostale.... naravno ne bi nikako prijali ni Lecic, Jeremic ima tu svega...

Problem je samo sto ces cak i u slucaju da Vucic izgubi (nekad neke :fantom:) izbore i SNS se raspadne da gledas i dalje istu lopovsku kamariju koja je unistila drzavu. :lolol:

5 hours ago, gospa buba said:

shalish se, pa nije ni evropi ni vuchicu cilj da se kod nas promeni ekipa, nego da kao namaknu kao raznovsnost, da ne primetimo.

sent from bubamoto

...te ih mozemo odjebati u paketu.

Osecaj je sasvim oslobadjajuci. Kad nemas sta da izgubis, lagan si kao perce.

Frank Pembleton

Ma mislim jasno je da su ovi skapirali da će AV da se gica da im "završi sve" sam pa mi izgleda da su rešili da mu "stvore uslove" da ne mora sve sam...
No ja zaista ne vidim zašto bismo im u tome pomagali...

1 hour ago, Caligula said:

Vec se pisalo o tome - ne postoji program opozicije od kojeg SNS nece napraviti lepsi, bolji i jaci vec par sati kasnije. Bukvalno ce ponuditi sve sto opozicija bude ponudila, samo jace i preko megafona, uz ringispile i 1000 dinara za svakog.

Jer ovo vise nije teren za ideologije i sukob politickih koncepata, ovo je kakofonija svega i svacega napravljena sa ciljem da niko ziv nema orjentaciju niti arshin o bilo cehmu. Levicar moze da nosi kokardu, Vucic da place nad Djindjicem, Oliverova zena da krivi Djilasa ... ne postoji kriterijum vise. Nesto kao kod savremene umetnosti.

E zato su afere super jer probijaju tu opnu kojom nas je vucic obmotao. Jeste, odgovaraju oni na Krusik Bastacem ali slabo je to.

Samo neka nastave da mu drmaju kavez, ocigledno je da stvar radi.

Problem sa opozicijom je sto je prvo Vucic daleko bolji politicar od svih njih i sto mu je stranka dobro organizovana za razliku od vecine opozicionih stranaka (npr. Seseljeve stranke).  Drugo, sto Vucic moze da laze i maze jer ima sta i da pokaze, dok opozicioni prvaci ne samo da nemaju program, nego nemaju ni sta da pokazu jer nista nisu napravili dok su bili vlast. ( Uzgred i opozicionari isto tako imaju svoje afere.)  Zbog toga, politicki izbor u Srbiji je mali, ili glasati za Vucica ili, za Seselja, ili ne izlaziti na izbore.  Tzv. "Vojkot"  izbora od strane dela opozicije i njenih pristalica je odraz nemoci i besa, a ne organizovane politicke ideje.  Ja cekam da vidim da se pojavi neko ko moze da parira Vucicu politicki, ali se bojim da takvog jos uvek nije rodila majka.

djordje geprat

srbija nije mesto političke borbe.u srbiji niko ne čita politički program. srbija je većinom politički nepismena. u srbiji je na vlasti onaj ko tlači dok se "ne digne kuka i motika" kada ovaj pretera.

Frank Pembleton
Problem sa opozicijom je sto je prvo Vucic daleko bolji politicar od svih njih i sto mu je stranka dobro organizovana za razliku od vecine opozicionih stranaka (npr. Seseljeve stranke).  Drugo, sto Vucic moze da laze i maze jer ima sta i da pokaze, dok opozicioni prvaci ne samo da nemaju program, nego nemaju ni sta da pokazu jer nista nisu napravili dok su bili vlast. ( Uzgred i opozicionari isto tako imaju svoje afere.)  Zbog toga, politicki izbor u Srbiji je mali, ili glasati za Vucica ili, za Seselja, ili ne izlaziti na izbore.  Tzv. "Vojkot"  izbora od strane dela opozicije i njenih pristalica je odraz nemoci i besa, a ne organizovane politicke ideje.  Ja cekam da vidim da se pojavi neko ko moze da parira Vucicu politicki, ali se bojim da takvog jos uvek nije rodila majka.
On je bolji političar od ovih, jedino tako što je zgrabio priliku koju su mu okolnosti napravile.
Da nije izabran kao sledeća opcija umesto ovih koji su pomislili da se nešto pitaju, on bi i dalje kmečao kao stranka sa pojedinačno najviše glasova ali van vladajuće većine..

• Hamlet Strašni locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...