Jump to content

Izbori 2020. - izaći ili ne izaći?

vememah

Recommended Posts

38 minutes ago, dragance said:

Samo sto Voltaire, Diderot & co - iako prosvetitelji, nisu imali nikakve veze sa gladnim obicnim ljudima koji nikada nisu ni culi za njih. 

Edit: mislim, mozemo da se nadgornjavamo ovako koliko hoces, to nema veze sa revolucijom. Pravo "prosvetiteljstvo", odnosno odvajanje crkve od drzave i stvaranje republike tek dolazi nakon nje.

Nemamo šta da se nadgornjavamo kada su istorijske činjenice i okolnosti poznate. Doba prosvetiteljstva se završilo Francuskom revolucijom, ideje i dela stvaralaca iz te epohe su u velikoj meri oblikovala svest francuskog društva na kraju XVIII veka. Doduše, vidim da ti u međuvremenu i sam izvodiš revoluciju i lansiraš tezu da su gladni nepismeni seljaci iz "kruga dvojke" prestonice krenuli da ruše režim prevashodno jer više nisu imali šta da jedu. Mislim da ne bi smeo da oklevaš i da bi svoja zapažanja na ovu temu smesta trebalo da uputiš relevantnim francuskim ustanovama. Prijateljski francuski narod zaslužuje da zna istinu.

• Replies 6,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Tutankamon

268

• Frank Pembleton

237

• ZerrorR

224

• Milosh76

223

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nedostaje...  

Ovo nije nista drugo do fakticka potvrda stanja u drzavi. Nije dobro sto je uopste doslo do ovoga ali, kad je vec doslo, onda jeste dobro to sto je ozvaniceno da se ne bismo zanosili bezveze. Pitanje

Posted Images

Facundo Orellana

DJB mora nekih 30.000 glasova skupiti u sredu da bi ušao u parlament. Ne verujem da će izaći više od 70.000 birača. 

Партибрејкер
2 hours ago, James Marshall said:

Pa zato što su oni podnijeli tužbe upravnom sudu zarad obaranja izbora (valjda kao način da se izbori ponove a time i utiče na rezultate istih), a ne krivične prijave povodom kriminala. 

Pa podneli su i krivične prijave za ona biračka mesta gde je bilo direktne krađe.

2 hours ago, James Marshall said:

Da ponovim, ja sam pitao - šta je cilj ovih milona tužbi DJB Vučićevim sudovima (jedan od njih je upravo uvažio četvrtinu zahtjeva Zelenovića), da se ponove izbori i da probaju da poprave izborni rezultat ne bi li ušli u parlament ili nešto drugo? Da li oni zaista očekuju da će sudovi u zemlji Srbiji 2020. donijeti neku odluku koja bi išla kontra interesa SNS?

Zašto uopšte mora biti negog endgame-a? Doneli su političku odluku da učestvuju na izborima, a vreme će pokazati koliko je to ili pak bojkot bio dobra ideja. Sad guraju tu priču oko izbora do kraja, kako bi svaki savesan građanin i trebalo da se ponaša. Dakle, ako uočiš nešto što je prekršaj - podnosiš žalbu, ako ti je žalba odbijena ideš dalje na Upravni sud. Ako uočiš krivično delo, tvoja građanska dužnost je da podneseš krivičnu prijavu. Nema tu kalkulisanja, tako je ispravno postupiti i kraj. To što samo oni tako rade nije njihova krivica i ne treba im se smejati zbog toga.

Ako hoćeš generalno u životu da te ljudi cene i da te slede kao nekog lidera u pozitivnom smislu te reči treba da živiš i budeš otelotvorenje svojih ideala, principa i vrednosti u koje veruješ uvek, u svakoj prilici bez izuzetka.

Znači to je endgame, postupati ispravno i boriti se protiv nepravde. Ako usput dođe i cenzus, super, ako ne, savest ti je mirna.

I ne, ne daje on time legitimitet psihou, jer bi to onda značilo da mu i Đilas daje legitimitet kad plaća porez za svoj stan ili ako tuži tom istom sudu vučićevića kad ga maže govnima.

Da li će to srušiti psihopatu? Neće naravno.

Ali Radulovoć nema masu ljudi koje može izvesti na ulice i ostaje mu samo ovo.

S druge strane, niko ništa ni ne pokušava da uradi osim da ospori legitimitet parlamenta time što ne učestvuje na izborima. Nešto ne verujem da će to dati rezultata, nadam se da grešim.

Jer bojkot ne treba da se odnosi samo na izbore. On treba da uključi i građansku neposlušnost, kroz izbegavanje plaćanja poreza i računa za struju, komunalija itd. A za tako nešto niko nema muda da bude lider.

Edited by Партибрејкер
4 minutes ago, ZerrorR said:

Jel DS imao pravo na ljude u birackim odborima i RIKu?

Ne, zato što nije učestvovao u izborima.

Samo potvrđene liste stranaka  koje učestvuju na izborima imaju pravo na članove i zamenike u RIK-u  u proširenom sastavu i članove i zamenike u proširenom sastavu biračkih odbora.

ZerrorR
1 minute ago, Dzudi said:

Ne, zato što nije učestvovao u izborima.

Samo potvrđene liste stranaka  koje učestvuju na izborima imaju pravo na članove i zamenike u RIK-u  u proširenom sastavu i članove i zamenike u proširenom sastavu biračkih odbora.

a u stalnom sastavu?

ZerrorR

marko danilovic je, na primer, SDS. imali su pravo da postave na svako biracko mesto. ja mislim, kontrolora... 

Hamlet Strašni

ДС је имао људе у РИКу- стални састав. Одлука је била да се бојкотује цео изборни процес, па су и ова двојица бојкотовали ваљда.

Посланичка група ДС је имала право на стални састав пропорционално броју посланика. Међутим, као што рекох, одлука је била да се изборни процес потпуно бојкотује и игнорише. Мислим да је неки реон био да и не покушавамо да глумимимо контролу пошто смо унапред рекли да ће избори бити покрадени и нерегуларни и да никакав легитимитет том процесу не желимо да дамо...

1 hour ago, Toledo said:

Danas: Savez za Srbiju više ne postoji: https://www.danas.rs/politika/savez-za-srbiju-vise-ne-postoji/

I to je to, sada kada ih je ostavio bez glavnih izvora finansiranja Đilas pušta sve koji nisu 100% njegovi niz vodu.

Do 2022. Đilas jedini ozbiljan igrač, ostao se koprcaju u besparici.

Samo gasčina.

Neproverena i netačna info. Demantovali Đilas, Janko Veselinović, Vladimir Gajić ( na Tviteru, za sada )...

dragance
12 hours ago, Goranz said:

Nemamo šta da se nadgornjavamo kada su istorijske činjenice i okolnosti poznate. Doba prosvetiteljstva se završilo Francuskom revolucijom, ideje i dela stvaralaca iz te epohe su u velikoj meri oblikovala svest francuskog društva na kraju XVIII veka. Doduše, vidim da ti u međuvremenu i sam izvodiš revoluciju i lansiraš tezu da su gladni nepismeni seljaci iz "kruga dvojke" prestonice krenuli da ruše režim prevashodno jer više nisu imali šta da jedu. Mislim da ne bi smeo da oklevaš i da bi svoja zapažanja na ovu temu smesta trebalo da uputiš relevantnim francuskim ustanovama. Prijateljski francuski narod zaslužuje da zna istinu.

Dobro™

Nije da se romansirana istorija predavala i prodavala. Ali eto, vidim, učio si u Francuskoj pa da te ne diram.

• Haha 1
  • Hamlet Strašni locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...