Jump to content
vememah

Izbori 2020. - izaći ili ne izaći?

Recommended Posts

harper
1 hour ago, keitel said:

Mene najviše brine to famozno ujedinjenje opozicije o kome se toliko priča, praktično ćeš morati da glasaš za ovakve spodobe. Nema niko da kaže, pa dobro, jeste li vi normalni?

Neki dan u UN Đilas ima priliku da se obruši na Šapića, on ćuti. Ćuti i povlađuje mu, čak. Zna da će mu trebati ovaj. Ne smije da se naruši krhko opoziciono jedinstvo, šta je tu je, ćuti i trpi.

A mozda je Djilas u medjuvremenu naucio elementarnu stvar u normalnoj politici da svako ima pravo na svoje misljenje, pa i Aleksandar Sapic, i da televizijske emisije ne sluze da se gosti obrusavaju jedni na druge vec da se u civilizovanoj diskusiji iznese svoje misljenje i saslusa tudje.

keitel
2 minutes ago, harper said:

A mozda je Djilas u medjuvremenu naucio elementarnu stvar u normalnoj politici da svako ima pravo na svoje misljenje, pa i Aleksandar Sapic, i da televizijske emisije ne sluze da se gosti obrusavaju jedni na druge vec da se u civilizovanoj diskusiji iznese svoje misljenje i saslusa tudje.

To bi sve bilo u redu da on nije cijelu emisiju posvetio pljuvanju Vučića i sistema u kome živimo, dok je pored njega sjedao ovaj Vučićev isprdak. Ne mora čak ni da se obruši, to je više metafora, dovoljno je da mu kaže bar jednu riječ kritike.

U jednom momentu on kaže, niko u Srbiji nije pošteno skupio potpise osim Sns-a, Sps-a i Šapića. Čemu to?

Milošica
2 hours ago, keitel said:

Mene najviše brine to famozno ujedinjenje opozicije o kome se toliko priča, praktično ćeš morati da glasaš za ovakve spodobe. Nema niko da kaže, pa dobro, jeste li vi normalni?

Neki dan u UN Đilas ima priliku da se obruši na Šapića, on ćuti. Ćuti i povlađuje mu, čak. Zna da će mu trebati ovaj. Ne smije da se naruši krhko opoziciono jedinstvo, šta je tu je, ćuti i trpi.

Teško da će Đilas ikada napadati Šapića,verovatno mnogo znaju jedan o drugom zbog Beograda.

A i još jedna stvar,Šapić ili SPS bi u nekoj Vladi jednog dana bili nezaobilazan partner.Neko od njih sigurno.

Jumanji

A sto se gdja penje na stolicu??
E svasta!

Da, da, demokratija kosta

harper
Just now, keitel said:

To bi sve bilo u redu da on nije cijelu emisiju posvetio pljuvanju Vučića i sistema u kome živimo, dok je pored njega sjedao ovaj Vučićev isprdak. Ne mora čak ni da se obruši, to je više metafora, dovoljno je da mu kaže bar jednu riječ kritike.

U jednom momentu on kaže, niko u Srbiji nije pošteno skupio potpise osim Sns-a, Sps-a i Šapića. Čemu to?

1. I treba da se posveti pljuvanju Vucica jer je Vucic na vrhu piramide tog sistema a Djilas je opozicija. Izneo je svoje mislenje da svako ko izlazi na izbore radi za Vucica i to je dovoljno da okarakterise ne samo Sapica vec i sve druge.

2. Mozda zato sto je istina?

keitel
8 minutes ago, harper said:

1. I treba da se posveti pljuvanju Vucica jer je Vucic na vrhu piramide tog sistema a Djilas je opozicija. Izneo je svoje mislenje da svako ko izlazi na izbore radi za Vucica i to je dovoljno da okarakterise ne samo Sapica vec i sve druge.

2. Mozda zato sto je istina?

Nemam nikakvih iluzija u pogledu Đilasa kao osobe, svjestan sam da on sam ima mnogo putera na glavi i da je odabrao da neke teme ne dira jer mu je tako lakše i jer ne može da vodi borbu na više frontova odjednom. Ono što sam ja očekivao od njega u ovom trenutku, je da napravi tu razliku između prave i lažne opozicije i povuče jasnu crtu koja će biti od koristi ne na ovim, nego upravo na tim famoznim sledećim izborima o kojima svi pričaju. Ovako je sve zamagljeno i konfuzno, mnogo više prostora daje za etiketu "Svi su isti" a to je karta na koju naprednjaci igraju otkako su se pojavili.

gospa buba

da li je on ikad bio bash neshto artikulisan, djilas?

sent from bubamoto

Jimmy Kowalski
6 minutes ago, keitel said:

Nemam nikakvih iluzija u pogledu Đilasa kao osobe, svjestan sam da on sam ima mnogo putera na glavi i da je odabrao da neke teme ne dira jer mu je tako lakše i jer ne može da vodi borbu na više frontova odjednom. Ono što sam ja očekivao od njega u ovom trenutku, je da napravi tu razliku između prave i lažne opozicije i povuče jasnu crtu koja će biti od koristi ne na ovim, nego upravo na tim famoznim sledećim izborima o kojima svi pričaju. Ovako je sve zamagljeno i konfuzno, mnogo više prostora daje za etiketu "Svi su isti" a to je karta na koju naprednjaci igraju otkako su se pojavili.

Djilas nije covek principa, nego fura "ajde da sednemo i dogovorimo se" filozofiju. Dakle, sve moze i sa svima moze, cilj opravdava sredstvo. Godinama rec protiv Vucica nije rekao, pa se naprasno setio pre 2-3 godine da je vreme za borbu protiv njega. Poslednji je covek koji bi smeo da optuzuje druge da su lazna opozicija, a pogotovo bi bilo smehotresno da sada optuzuje one koji izlaze da su lazna opozicija, a sutra kada pod istim ovakvim (ili jos gorim) uslovima i sam bude za izlazak, sa njima pravi koaliciju..

• +1 7

Filozof manijak

Očigledno je da se u Srbiji vlast menja na predsedničkim, a ne na parlamentarnim izborima

Zato su ti izbori 2022.toliko važni.

A politički sistem nam je uređen kao parlamentarna demokratija...

Kako da ne.

harper
19 minutes ago, keitel said:

Povukao je. On sam ne izlazi na izbore i jasno je nagovestio, vise puta i u toj emisiji, da svako ko to radi zapravo duva u Vucicevu sviralu. Sta si tacno ocekivao da uradi te noci sto bi bilo vise od toga? Sapic ima pravo na svoj stav da on to radi iz razloga koje je navodio, koji god da su to razlozi. Djilas nema pravo da mu to osporava licnim napadima, moze samo da ubedljivo argumentuje zasto svaciji izlazak na ove izbore ide na ruku Vucicu. Tu pocinje i zavrsava se politicka diskusija, sve preko toga je ruzna navika koju smo stekli u nasem politickom zivotu da denunciramo sagovornika umesto da iznosimo sopstvene stavove. Uostalom, ne radi se o Djilasu i Sapicu vec o nama koji treba ili ne treba da izadjemo na izbore. Culi smo argumente obojice i na nama je da odlucimo, svako za sebe.

Mi stalno kukamo da u srpskoj politici nema principijelnosti i politicke kulture a onda se zalimo sto politicar uradi ono sto je obecao i nije agresivan prema sagovorniku zato sto se taj sagovornik nama iz nekog razloga ne svidja ili mu ne verujemo. Da nije mozda problem u tome sto ni mi sami ne znamo sta tacno hocemo od nasih politicara?

Mil@n
2 hours ago, Lancia said:

Ona budala zadrigla u cetnicke pesme, ovu covek ne zna ni kako bi definisao.

Kako ne zna, prodano, korumpirano, oportunističko amoralno smrdljivo govno.

Npr...

Milosh76

Promenili zeni biracko mesto :D  Nekad je bilo u zgradi, sad glasa gde i Vucic :D 

Naravno nece izaci na glasanje :D

Tsai

Ljuljaj me nezno

IMG-05220f7450c4f1721629bb4f1453c13a-V.jpg

Budja
12 hours ago, MocaVukotic said:

Ama jel realno ovo, ovoliki amaterizam.. Pa ko je ovo radio, gde su nasli ovaj strokavi zid... Ajoj

Ne moze forma da bude potpuno suprotna poruci.

Ono, mi smo siromasni, pankeri, buntovnici... za Evropsku Uniju... Boooooring.

Time Crisis

U leskovačko selo Kukulovce stiže asfalt pred izbore

U nedelji kada građane Srbije očekuju izbori na svim nivoima, a nakon pretnje meštana leskovačkog sela bojkotom zbog neispunjenih obećanja, krenulo je asfaltiranje puta kroz selo Kukulovce, a iako su lokalni putevi u nadležnosti gradova i opština, asfaltiranje 2,5 km puta kroz selo finansira JP Putevi Srbije. Dok pojedini meštani kažu da su opet ucenjeni, gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović kaže da asfaltiranje nije povezano sa predizbornom kampanjom.

Gradonačelnik Leskovca koji je u društvu direktora ovog preduzeća Zorana Drobnjaka posetio prošle nedelje ovo selo kaže da nije bitno ko izvodi radove, bitno je da se radi.

Cvetanović poriče da je asfaltiranje povezano sa kampanjom i predstojećim izborima, iako je naglasio da će se asfaltiranje završiti do petka, 2 dana pre izbornog dana.

Podsetimo, selo Kukulovce, na 7 km od Leskovca, postalo je poznato u javnosti po visokoj izlaznosti na predsedničkim izborima 2017. godine, koji su u ovom selu ponovljeni zbog niz nepravilnosti, a nakon ponavljanja Aleksandar Vučić osvojio je 95,67 % glasova

:s_d: