Jump to content
vememah

Izbori 2020. - izaći ili ne izaći?

Recommended Posts

ZerrorR

nije to poenta, poenta je da Cvijetin kaze da NIKO ne obecava nista. 

Time Crisis
17 minutes ago, ZerrorR said:

@Time Crisis
a sta je sablja 2 ako nije obecanje?

sta je resavanje kosovskog pitanja putem prvo standardi, pa onda status? Nije obecanje?

sta je smanjenje administracije pocev od parlamenta, pa nadole, ako nije obecanje? 

ovo je naruceno gostovanje/text ne bi li se pojacao bojkot. 

not :cool:

Možda nije računao šuplja obećanja? :fantom:

ZerrorR
3 minutes ago, Time Crisis said:

Možda nije računao šuplja obećanja? :fantom:

On je bas expert koji moze da proceni koje je obecanje suplje a koje nije. :fantom:

Tutankamon
Posted (edited)

Obecanje je recimo da ako se dokaze da mu je SNS skupljao potpisa, da je Zelena stranka Vucicev trojanac da ce prestati da se bavi politikom...isto ako ne predje cenzus...to bi recimo bilo realno obecanje a ne da smrdi, zamajava nas, drzi predavanja, nastupa sa nekakvih uzvisenih visina sveznanja, muti vodu i kvari jedinstvo opozicije...sabljom 2 bi recimo mogao da isece svoju politicku glavu, jer je to jedino sto ce i moci da isece, ocigledno je...nije strasno ne baviti se vise politikom pobogu...vise znam izlecenih narkomana nego politicara koji su napustili politiku 

Edited by Tutankamon
  • Ne smaraj 1

harper
Posted (edited)
13 minutes ago, ZerrorR said:

On je bas expert koji moze da proceni koje je obecanje suplje a koje nije. :fantom:

To moze da proceni svako stariji od sest godina, pod uslovom da po forumima ne botuje za pojedine stranke.

Edited by harper
  • +1 2

ZerrorR
8 minutes ago, Tutankamon said:

Obecanje je recimo da ako se dokaze da mu je SNS skupljao potpisa, da je Zelena stranka Vucicev trojanac da ce prestati da se bavi politikom...isto ako ne predje cenzus...to bi recimo bilo realno obecanje a ne da smrdi, zamajava nas, drzi predavanja, nastupa sa nekakvih uzvisenih visina sveznanja, muti vodu i kvari jedinstvo opozicije...sabljom 2 bi recimo mogao da isece svoju politicku glavu, jer je to jedino sto ce i moci da isece, ocigledno je...nije strasno ne baviti se vise politikom pobogu...vise znam izlecenih narkomana nego politicara koji su napustili politiku 

Pa i nije se bavio politikom od 2004 do 2012. I ako ne predje cenzus, nece se vise baviti politikom. To je jasno kao dan svima koji su iole pratili Zivkovica. 
A za jedinstvo opozicje, moras prvo da se dogovoris ko je opozicija. Stanoviste da su svi koji izlaze na izbore lazna opozicija je budalastina. Tj. da budem precizniji, Djilasov trojanski konj da se stvori dvo/tropartijski sistem u Srbiji. Pa, majku mu, treba gledati dalje od godinu dana u buducnosti. 

1 minute ago, harper said:

To moze da proceni svako stariji od sest godina, pod uslovom da po forumima ne botuje za pojedine stranke.

ne odgovaram na ad hominem...

• +1 1

Tutankamon

Djilas je glup, da ti pravo kazem, gledam ga u Utisku i ne uliva mi poverenje ni najmanje...jeste da dosta toga finansira ali opet...i da Djilas unisti ostalu opoziciju ostace opet on i Jeremic, verujem i DS...Zoki je jedna stetocina nivoa Sapica i sada i Sergeja, neko ko pravi privid demokratije...od srca mu zelim da nestane (politicki) ali svi znamo da se to nece desiti...uvalice stranku sinu ili nekom potrcku pa ce opet da melje svoje "visokoumne" misli po raznim medijima, ne brinem ja za njega...uletece mu i lova od gazde valjda.

Jimmy Kowalski
1 hour ago, jms_uk said:

Mozes da proveris ovde

https://upit.birackispisak.gov.rs

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala.

Proverio, nisu me izbrisali, vec verovatno umesto i meni odstampali greskom dva puta poziv za kevu..

msv

Koja je šteta da Nova stranka nestane posle ovih izbora? Šta su to konkretno uradili za sve ove godine? Sad kad ne parazitira na DS-u, ispada iz parlamenta i koga briga.

harper
32 minutes ago, Tutankamon said:

Djilas je glup, da ti pravo kazem, gledam ga u Utisku i ne uliva mi poverenje ni najmanje...jeste da dosta toga finansira ali opet...i da Djilas unisti ostalu opoziciju ostace opet on i Jeremic, verujem i DS...Zoki je jedna stetocina nivoa Sapica i sada i Sergeja, neko ko pravi privid demokratije...od srca mu zelim da nestane (politicki) ali svi znamo da se to nece desiti...uvalice stranku sinu ili nekom potrcku pa ce opet da melje svoje "visokoumne" misli po raznim medijima, ne brinem ja za njega...uletece mu i lova od gazde valjda.

Djilas je, zapravo, najmanje glup od svih njih ali mu se moze da bude i principijelan jer ima rezervni polozaj - pare. Isto vazi i za Jeremica a Obradovic je samog sebe saterao u cosak jer je izgradio reputaciju na agresivnom nastupu protiv vlasti i sad nema drugih opcija osim da izdrzi u bojkotu. Svim ovim radulovicima, cedama, cankovima, sapicima, tadicima, zivkovicima, trifunovicima i slicnima politika pocinje i zavrsava se na dometu da se bude parlamentarna stranka i sa budzeta skine neka lova za nekoliko njih iz vrha stranke. Ne uvek za samog sefa stranke, posto oni ponekad imaju bolje opcije, ali svakako za ove mucenike koji se slikaju pored njih i glume neke pozicije u stranackim rukovodstvima. Za te tri hiljade evra po poslaniku voljni su i da Vucic skuplja potpise za njih, i da pomognu celoj ovoj "izbornoj" saradi kako bi Vucic uzvratio guranjem preko cenzusa, i da ulaze u sumanute koalicije na osnovu samo jedne politicke vrednosti, broja glasova koliko clanice koalicije donose u miraz, i da urade sve sto im se kaze kako bi zaboli poslanicku platu i putne troskove. Tu pocinje i zavrsava se svaka politicka misao i angazman svih tih kombi stranaka.

Pitanje ko je lazna a ko prava opozicija je besmisleno. Lazan je citav politicki kontekst tako da tu nema ni prave ni lazne opozicije. Da li ce neko sutra da govori protiv Vucica ili ce da glumi konstruktivnu opoziciju - spavaca, je savrseno nebitno, sve je to besmislena predstava za javnost koju niti ko gleda, niti ga zanima. Prosto se radi o tome da mi ne govorimo o politickim strankama vec samodovoljnim interesnim organizacijama kojima izbori sluze da se rukovodstva stranaka nakace na drzavnu sisu u sledece cetiri godine. Da Zivkovicu ide bolje privatni biznis ne bi se on previse cimao oko politike, kao sto i nije neko vreme, ali avaj.

Ovo sto se desava 21. juna pod firmom politickih izbora jednostavno treba ignorisati i to ce uraditi svako ko zeli da Srbija ima politiku. Bilo kakvu. Kad Srbija bude imala politiku imace i izbore. Do tada nema potrebe da se zavaravamo time da glasamo za nekog ko ima neku ideju, program, papir, inicijativu, bilo sta sto je malo vise od cene vesalice i cevapcica u skupstinskom restoranu.

• +1 5

ZerrorR
37 minutes ago, harper said:

Djilas je, zapravo, najmanje glup od svih njih ali mu se moze da bude i principijelan jer ima rezervni polozaj - pare. Isto vazi i za Jeremica a Obradovic je samog sebe saterao u cosak jer je izgradio reputaciju na agresivnom nastupu protiv vlasti i sad nema drugih opcija osim da izdrzi u bojkotu. Svim ovim radulovicima, cedama, cankovima, sapicima, tadicima, zivkovicima, trifunovicima i slicnima politika pocinje i zavrsava se na dometu da se bude parlamentarna stranka i sa budzeta skine neka lova za nekoliko njih iz vrha stranke. Ne uvek za samog sefa stranke, posto oni ponekad imaju bolje opcije, ali svakako za ove mucenike koji se slikaju pored njih i glume neke pozicije u stranackim rukovodstvima. Za te tri hiljade evra po poslaniku voljni su i da Vucic skuplja potpise za njih, i da pomognu celoj ovoj "izbornoj" saradi kako bi Vucic uzvratio guranjem preko cenzusa, i da ulaze u sumanute koalicije na osnovu samo jedne politicke vrednosti, broja glasova koliko clanice koalicije donose u miraz, i da urade sve sto im se kaze kako bi zaboli poslanicku platu i putne troskove. Tu pocinje i zavrsava se svaka politicka misao i angazman svih tih kombi stranaka.

Pitanje ko je lazna a ko prava opozicija je besmisleno. Lazan je citav politicki kontekst tako da tu nema ni prave ni lazne opozicije. Da li ce neko sutra da govori protiv Vucica ili ce da glumi konstruktivnu opoziciju - spavaca, je savrseno nebitno, sve je to besmislena predstava za javnost koju niti ko gleda, niti ga zanima. Prosto se radi o tome da mi ne govorimo o politickim strankama vec samodovoljnim interesnim organizacijama kojima izbori sluze da se rukovodstva stranaka nakace na drzavnu sisu u sledece cetiri godine. Da Zivkovicu ide bolje privatni biznis ne bi se on previse cimao oko politike, kao sto i nije neko vreme, ali avaj.

Ovo sto se desava 21. juna pod firmom politickih izbora jednostavno treba ignorisati i to ce uraditi svako ko zeli da Srbija ima politiku. Bilo kakvu. Kad Srbija bude imala politiku imace i izbore. Do tada nema potrebe da se zavaravamo time da glasamo za nekog ko ima neku ideju, program, papir, inicijativu, bilo sta sto je malo vise od cene vesalice i cevapcica u skupstinskom restoranu.

Prvo, drago mi je sto si odustao od ad hominema kao odgovora na kritiku... 

Drugo, nije mi drago sto si nastavio sa drugim logickim greskama u ostatku posta. Na primer, odgovaras na Tutankamonov post, a napadas moj stav. Time, ja, kao, ne treba da odgovorim, sto je besmisleno. 

Pa da vidimo, uneo si izvesne istine vezane za koje bi trebali da te podrze za tvoje stavove u onom delu gde govoris neistine. Nije cilj svake politicke stranke da budu sinekuristi kao sto pokusavas da prikazes. Inace je to onda razlog da nikad niko vise ne izadje da glasa. Cak se i ogradjujes da nije to mozda za samog sefa stranke, vec za ljude oko njega. Pa dobro, navedi sinekuriste u Novoj? 

Tri hiljade po poslaniku su male pare, ali velike ako mozes da organizujes tribine, standove, tabananje po selima i tako dalje. To sto razni DJBovi i slicni to nisu uradili, to je jedna glupa prica, za njih, je l'? I da se vratim na osnovni uslov - pare. Naravno da su pare jedna od najbitnijih stvari za funkcionisanje politickih stranaka. Bez para ne mozes nista! E pa sad je prilika da se pare daju nekome ko ima neko iskustvo sa borbom protiv autoritativnih sistema. Zato i treba izaci na izbore. 

Naravno da je bitno ko je prava a ko lazna opozicija, jer neki zaista jesu tu zbog nakacivanja na drzavnu sisu, a neki su tu i da probaju da promene sistem. Jedini problem sa Zivkovicem je taj sto on nije bio autokrata koji to nije uradio 2004 na silu. A i to bi onda bio problem jer autokrata.

Mislis da je dobro imati SNS na vlasti jos x godina? I da nam sledeci autokrata bude Djilas jos x godina? ovde jeste najveca razlika izmedju mene i 89% vas (po poolu). Ja mislim da treba da sve zdrave snage treba da budu u mogucnosti da stoci kazu da je #stoka, da kazu ispred zastave srbije da je lopov #lopov!

A kome ide privatni biznis ovako ili onako, to ne treba nikog od nas da interesuje. Uostalom ovaj forum (a od 2008 sam ovde) se svaki put do sad kladio pogresno: beli listici, DJB, Sasa Jankovic... inkliniran sam da mislim da ce i ovaj put da pogresi (naravno, bice kvalitetnih racionalizacija posle), ali nema veze. Ako vam je gust da gledate gasenje DSa, samo izvolite. 

@msv

Ako Nova nestane posle ovih izbora, zasluzila je da nestane. I to je OK. Ja cu da nadjem nekog drugog da podrzavam ko radi u najmanjem zajednickom imenilacu sa mojim stavovima. 

• +1 1

harper
Just now, ZerrorR said:

Prvo, drago mi je sto si odustao od ad hominema kao odgovora na kritiku... 

Drugo, nije mi drago sto si nastavio sa drugim logickim greskama u ostatku posta. Na primer, odgovaras na Tutankamonov post, a napadas moj stav. Time, ja, kao, ne treba da odgovorim, sto je besmisleno. 

Ne znam sta si umislio o tome kome se obracam u ova poslednja dva posta ali sta god da si umislio to je tvoj problem.

A da ne ostanes na umisljaju, odgovoricu ti sta zaista mislim o tvom pisanju na ovom topiku. Dalje od ovoga sto sam citirao nisam citao.

Time Crisis

Dok smo još kod Stojanovića:

duma
Posted (edited)

Za koga bi pošten čovek mogao da glasa na ovim izborima? 

Trenutno samo Ludi Radule jedino kvari harmoniju među ovim što izlaze, ali on je ipak Ludi Radule.  Svi ostali laju jedni na druge, reda radi. Dobro paze da se gazdi ne zamere. Serđo se od skora ukalupio u tu priču. Do gostovanja u Utisku nedelje, mislio sam da je samo glupi egocentrik, zanesen sopstvenom veličinom. Posle je svakim danom sve više postajalo jasno da je i prodana duša.

Da se ne uvrede neki, Nova nije neko ko uliva poverenje, bar meni.

Edited by duma

Tsai

99% bojkot

1% nova