Jump to content
vememah

Izbori 2019. - izaći ili ne izaći?

Recommended Posts

Filozof manijak

Baše zanima odakle su plaćeni troškovi štampanje ove agitprop brošure....:fantom:

djordje geprat

On je juče najavio, na neki način, izbore. da sam na Njegovom mestu raspisao bih i republičke i predsedničke izbore (da, eto, proverim volju naroda jer me nazivaju pederom). isterao da budu apsolutno pošteni i molio boga da ih izgubim. logika mi je potpuno suprotna od njegove. on će, pak da ostane i i dalje gusla po starom ili da ih raspiše i odradi po sistemu iz lučana i vozi dalje.

Nikodije

Neće biti potrebe za sistemom iz lučana ako (prava) opozicija odluči da bojkotuje. Štaviše, očekujem da prilično otvori medije za lažne opozicionare koji budu učestvovali (šešelj, čeda, čanak, mica zavetnica, verovatno šapić), a da izborni dan bude "praznik demokratije" bez ikakvih nepravilnosti, kako bi svetu pokazao da su ovi bojkotovali bez razloga. Pretpostavljam i da će i deo članstva sns-a dobiti nalog da glasa za neke "opozicionare" koji budu izašli na izbore, kako bi ušli u skupštinu.

SNARC

Kampanja u Lucanima je trajala mesec i po ili dva. Nema on toliko ljudstva da pokrije celu Srbiju onima koji znaju znanje oko organizacije i pritisaka na plebs.

Inace, dobija izbore lagano. Taman kad se mozda protesti i rasire diljem zemlje, ovaj ce da razvali na izborima i ugusi sve lagano.

No, to ne znaci da necu setati veceras :)

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Sludge Factory
1 hour ago, Nikodije said:

Neće biti potrebe za sistemom iz lučana ako (prava) opozicija odluči da bojkotuje. Štaviše, očekujem da prilično otvori medije za lažne opozicionare koji budu učestvovali (šešelj, čeda, čanak, mica zavetnica, verovatno šapić), a da izborni dan bude "praznik demokratije" bez ikakvih nepravilnosti, kako bi svetu pokazao da su ovi bojkotovali bez razloga. Pretpostavljam i da će i deo članstva sns-a dobiti nalog da glasa za neke "opozicionare" koji budu izašli na izbore, kako bi ušli u skupštinu.

I sta je onda pravoj opoziciji ciniti? Da bojkotuje ili ne?

(Ne pitam samo tebe, tvoj post mi sluzi kao slagvort™, ako se ne ljutis) 

djordje geprat

pa, ja mislim da će u slučaju da "prava opozicija" izađe na izbore situacija u medijima i na samim biračkim mestima biti kao i do sada. opozicija jednostavno nema moć da kontroliše izbore izvan "kruga dvojke" i sličnih delova većih gradova. gaziće ka 2/3 pobedi. šta će s njom je ono moje pitanje. imaće pun legitimitet i punu odgovornost da završi započeto. što mu neće biti lako.

ako "prava opozicija" bude bojkotovala, biće kako nikodije kaže s tim da će opet da ganja2/3 a ostatak će da budu malo protivnici (mica i voja) nezavisnog kosova, malo saglasni (čeda i čanak). u oba slučaja deluje da je "win - win" za Njega s tim što mislim da posle nekog vremena to "win - win" dobija negativni predznak.

mislim da bi pobeda "prave opozicije" bila vruć krompir s kojim ne bi znala šta da radi i pretvorila bi to u "win" za Njega.

Nikodije

treba bojkotovati, ali i osmisliti sta se radi nakon bojkota, ali i pre njega. to nece biti lako, jer i unutar praaaave opozicije postoji 100 disonantnih tonova.  evo danas imamo 1 zanimljiv primer - organizatorka protesta, izvezna anasonovic na tviteru pozvala ljude da gadjaju jajima rts. i sada se razvila polemika da li gadjati jajima rts, zasto da, zasto ne, i svako ima svoje misljenje o toj gluposti, pobise se ljudi. i tako ce oko svega, a na radost psiha

gone fishing

ta šaka jada neće odneti prevagu na izborima, do promene može da dovede samo onih 700k nezaposlenih + članovi njihovih porodica, kada se oni razočaraju dovešće boškića ili možda vojvodu na vlast, ne zanosite se pobedom demonkratkih snaga, kako nas istorija uči u ovoj zemlji uvek može gore :happy:

- tih 1-1,5 miliona swing glasova će odlučiti, kada će se oni razočarati u aktuelnu vlast to je pitanje, teško ove godine a i naredne ali već na izborima 2022 očekujem da sns padne ispod 35% glasova

- osima ako se ne dogodi neko čudo vezano za zapošljavanje gore navedene armije, malo verovatno a tada više nikakva otvorena poglavlja sa eu ili pogoni za 300 radnika u gradovima sa 10k nezaposlenih neće moći da ubede birače da ponovo zaokruže br 1

Frank Pembleton

Ja sam za bojkot izbora  pod ovim uslovima. Ono što me plaši je to da kad kreneš u bojkot moraš znati tačno šta radiš sutra dan posle izbora , do u detalje, sve varijante moraju se proći...

Jedina gora stvar od izlaska pod njegovim ludačkim uslovima je bojkot koji završava u raspadu i nesposobnosti opozicije...

djordje geprat
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Ja sam za bojkot izbora  pod ovim uslovima. Ono što me plaši je to da kad kreneš u bojkot moraš znati tačno šta radiš sutra dan posle izbora , do u detalje, sve varijante moraju se proći...

Jedina gora stvar od izlaska pod njegovim ludačkim uslovima je bojkot koji završava u raspadu i nesposobnosti opozicije...

ovo je izvesno.

Lezilebovich

A sta se radi posle bojkotovanih izbora? Koji je to svrsishodan potez nakon što sns proglasi 56%? 

Sludge Factory

A za to su plus potrebne i dobre finansije i dobra organizacija. Ovo vazi naravno i za izlazak na izbore, ne samo za bojkot. 

Gde nasa opozicija da nadje pare? Ok, moze se dosta uciniti i sa manje love zahvaljujuci interentu i nogama, but still. 

Nikodije
20 minutes ago, Lezilebovich said:

A sta se radi posle bojkotovanih izbora? Koji je to svrsishodan potez nakon što sns proglasi 56%? 

ako se ucestvuje u ovakvim™ uslovima, svakako ce proglasiti 56%, bolje je pitanje sta onda? kao bunio si se na uslove, ali si onda izlaskom dao legitimitet njegovim kradjama, zatvorenim medijima, batinaskim falangama, i svemu ostalom. tada tek nemas pravi potez

Aleksija
16 minutes ago, Sludge Factory said:

A za to su plus potrebne i dobre finansije i dobra organizacija. Ovo vazi naravno i za izlazak na izbore, ne samo za bojkot. 

Gde nasa opozicija da nadje pare? Ok, moze se dosta uciniti i sa manje love zahvaljujuci interentu i nogama, but still. 

sta dobija opozicija izborima? najverovatnije samo  vrlo simbolicnu sumu koja ce pokriti troskove nekoliko kancelarija. ne znam, ako neko ima podatke koliko novca iz budzeta sa ovim brojem poslanika dobijaju stranke?

ako oni napolju zele da mirno posmataju farsu, recimo kao eventualni zavrsni cin dugo obecanog deliverovanja, oni ce to uraditi, bez ikakvog obaziranja na opoziciju, laznu ili pravu, koja ucestvuje u izborima.

ako su pak resili da je dosta, bojkot bi mogao biti vrlo dobr povod i jasna poruka.

Lezilebovich

Pa da, ali si nekako valjda iskoristio vreme da pokažeš da postojiš, pričao sa ljudima, organizovao skupove, proteste, napravio neku ekipu, profilisao neke ljude...