Jump to content
IGNORED

Avstralijan open 2019


Cash

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    175

  • renne

    109

  • Arkadija

    99

  • Jumanji

    85

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minutes ago, Boza_zvani_Pub said:

Sada su opet svi blizu. Meni kao robu ovih statistika ova pobeda bas znaci. Prvo sto vise ne deli nista sa Samprasom, drugo sto je  najbolji na AO svih vremena. Nije mi nerealno da na kraju ove godine bude 20/18(Nadal)/17(Djokovic)

 

Za razliku od tebe ja ne polazem puno na statistiku, tenis vise gledam kroz igru, i iz tog ugla vec cetiri godine tvrdim da je Novak najbolji teniser kojeg sam ikada gledao, a gledao sam sve velike igrace Open ere, od Dzimba Konorsa do danas. That being said, sto se tice statistike uveren sam da ako Novak uzme ovogodisnji RG imace i preko 20 GS-ova pre kraja karijere, pa ce navijacima drugih igraca ostati samo emocionalni i estetski argumenti da pokazu kako Novak nije najveci igrac svih vremena vec neko drugi. A radice se to svakako, navijacke preferencije uvek dominiraju u tim diskusijama i ne treba ih previse uzimati za ozbiljno.

 

Rezultati jesu mozda jedini pouzdani referentni sistem za poredjenje igraca jer se svi drugi parametri velikom brzinom menjaju, ko zna sta bi bilo da, recimo, Borg igra sa danasnjom opremom do neke 32. godine zivota i uz njegovu legendarnu opsesivnost treningom. Medjutim, ako se uzme u obzir evolucija tenisa i pretpostavi da su novi igraci uvek bolji od prethodnih zato sto igraju pod povoljnijim uslovima, Novak je prosto sto kazu ovi klinci danas "presao igricu na insane level" i podigao tenisku igru kao kompleksan pojam na nivo na kojem ta igra nikada nije bila pre njega. Treba samo gledati kako izgleda na terenu kad slozi sve kockice i kad je potpuno fokusiran, u tim momentima ne samo da je nepobediv, sto mnogo vrhunskih igraca otvoreno govori, vec igra tenis koji je blizak onome kako bi ga igrao neki robot programiran da sve elemente tenisa izvodi perfektno i bez uticaja ljudske greske.

 

Kad Novak sve skupi na jedno mesto, pre svega kad iskljuci vanjske elemente koji mu precesto izmicu fokus, to je zastrasujuci, gotovo neljudski nivo tenisa. Obican covek cak ni na treningu iz pasivne pozicije ne moze bas uvek da udari tako cisto da posalje lopticu u deset centimetara na tacno ono mesto gde je zamislio, Novak to radi protiv najboljih igraca na svetu u uslovima meca i iz kretnji ponovo, i ponovo, i ponovo, i ponovo... Salje lopticu gde hoce, s kojim uglom hoce, u dubinu koliku hoce, kojim god intenzitetom hoce, a na svojoj polovini terena stize gde hoce, brzinom kojom hoce i skoro uvek se dovodi u perfektnu poziciju za udarac (otuda i toliko malo gresaka). Naravno, samo pisati ovo je sumanuto, jer on s druge strane ima neke od najboljih igraca na svetu svih vremena a ne masinu za izbacivanje loptice kojoj moze da programira snagu i brzinu kojom ih ona izbacuje, ali kad je u tom raspolozenju to je prosto tako. I ne treba nista posebno dokazivati, samo treba pogledati snimak danasnjeg meca ili onog od pre dva dana i shvatiti da niko ne moze da igra protiv toga. A kad protivnik shvati da ne moze da igra protiv toga onda pocne i glava da radi, pocnu da rastu frustracije i cao, mec je gotov.

 

Ono sto je po mom misljenju najreferentnije su misljenja sadasnjih i bivsih igraca o Novakovoj igri kad se izmaknu iz politicke korektnosti i potrebe da ispostuju druge velike igrace, samo treba slusati sta oni govore kad se suoce sa ovakvim Novakovim izdanjima. Oni najbolje znaju kakav je to nivo i zasto je nivo koji nikada ranije nije vidjen.

Link to comment
  • Hamlet Strašni unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...