Jump to content
IGNORED

Tenis 2019


Timmy

Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jumanji

    503

  • renne

    395

  • Arkadija

    332

  • Tsai

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 hours ago, Jumanji said:

Hehe ovaj covek pun neke gorcine emoji846.png
Neka tebi gorki covece ova pobeda ali eto mi imamo ipak W
ta ta ta ti raaaemoji41.png
 

Ima da gleda (ili direktno ili iz pemzije) prvo kako ga Nadal stize i prestize a potom i Noleta - kako ga, well, nadamo se, stize i prestize... 

Link to comment
27 minutes ago, iDemo said:

Ima da gleda (ili direktno ili iz pemzije) prvo kako ga Nadal stize i prestize a potom i Noleta - kako ga, well, nadamo se, stize i prestize... 

strepnja mi je dublja nego nada.

sumnjam da se novak, kako ide stariji, moze suprotstaviti ovim mladim bombarderima.

"bombarderi" koje je novak ranije uglavnom odlicno resavao (conga, berdih, cilic, delpo,...) su beta verzija ovih mladjanaca od preko 190cm koji peglaju iz sve snage pa kud puklo. on njih jednostavno ne moze da uvuce u duge razmene ne bi li ih nadmudrio. refleksi i brzina ce mu biti sve slabiji, i da bi opstao na vrhu morace da promeni nacin igre.

 

morace da igra onako kako rodzer igra. na kratke poene, agresivno, da gadja linije i ide napred pa sta bude. sinoc je pred kraj meca izasla statistika da je rodzer imao 43:23 u poenima ispod 5 udaraca. on sa 38 godina ne moze drugacije. ako ga ide, i ako ga ide jos i servis, onda pobedjuje. to se upravo desilo sinoc

Link to comment

+1 Ros, 

 

apsolutno je iracionalno očekivati da Novak čisti kao nekada. Mnogo je poraza Novak imao od new age igrača, a što je najgore i ono što je verovatno najveća promena do sada u njegovoj karijeri u odnosu na pre su porazi posle 1:0 u setovima gde je uvek imao nenormalno jaku statistiku. 

Izgubio je mental edge, igrači ga se ne plaše, udarači mu prave problem i kada ga uhvate u šemu, ume da izgleda dosta dosta loše.. Kao npr juče kada mu je 90% lotpica padalo na servis liniju kao da ih je jedva vraćao dok ga je Fed punio kako je stigao i po snati i po dubini.

Federer bi gubio mnogo više da nema servu kakvu ima, a kakvu servu ima svi znamo i videli juče po ko zna koji put. U prvom setu su mu neki servis gemovi trajalio po, pa rekao bih, minut dva, dok je ovaj naš servirao kao malo bolji amater recimo.

Ne da mi je strepnja veća od nade već ako uzme do kraja karijere još 2, 3 GS biću srećan kao da je uzeo 10. 

A još jednom: mimika, gestovi, govor tela, energija od juče je bukvalno sramotno. Ne znam koji mu je bio, nadam se da nema neke problem u životu jer jedino tako ono mogu da razumem. 

Link to comment

Pritom i dalje je na GS uvek ista prica. Katastrofalno je odigrao npr Indian Wells, Miami i Monte Carlo, pa pokido RG i W. Treba konstantno da gubi na GS da bi se palili svi alarmi

Link to comment
5 minutes ago, Tsai said:

Klinci nemaju konstantnost jos uvek. Ako nista drugo, rekord nedelja no. 1 bi morao da padne. Za ostalo se slazem s tobom

i to je sad po velikim pitanjem.

trenutno je +640 za rafu, a moze biti 840, 1240 ili 1740...plus +800 pre australiju

 

mora brat cici danas da pobedi

Edited by Ros
Link to comment
18 minutes ago, Ros said:

morace da igra onako kako rodzer igra. na kratke poene, agresivno, da gadja linije i ide napred pa sta bude. sinoc je pred kraj meca izasla statistika da je rodzer imao 43:23 u poenima ispod 5 udaraca. on sa 38 godina ne moze drugacije. ako ga ide, i ako ga ide jos i servis, onda pobedjuje. to se upravo desilo sinoc

 

I Đoković odavno primenjuje taj metod efikasnog tenisa u kome najverovatnije dobija onaj ko ostvari dominaciju u kratkim poenima - do 4 udarca. Promena, okvirno koincidira sa dolaskom Bekera, a zagovornik je i Craigg O'Shanessy.

Jedan od onih koji je gotovo sa prezirom govorio o toj vrsti tenisa je Toni Nadal. Povratak bratanca na vrh koincidira sa povlačenjem strica sa mesta prvog trenera. 

 

 

@Jumanji je okačila Novakovu pres konferenciju nakon poraza od Tima i jedna mi je stvar bila indikativna: opisujući Timovu igru Đoković je govorio kako se taktika koju je Tim primenio svela na zažmuri i udari iz sve snage.

U drugom kratkom videu za SK nakon istog meča (protiv Tima), reporter je pitao šta je sa planom B? Novak je bio osoran i rekao nešto: ma kakav plan B, gledaš da preživiš!

Naknadno, prisetio sam se i da je na sličan način opisao servise Medvedeva u Sinsinatiju i način na koji je izgubio.

Činjenica je da su oba ova poraza, pa i treći od sinoć protiv Federera došli nakon zaista nadahnute igre protivnika, govori i o tome koliko je zaista teško pobediti Đokovića.

Međutim, nadao sam se da će meč protiv Federera izvući nešto više i nešto bolje od Đokovića, što je smatram zdrav navijački pristup.

Nažalost, imali smo scenario po ugledu na Carevo novo odelo.

 

Link to comment
  • radisa locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...