Jump to content
IGNORED

Tenis 2019


Timmy

Recommended Posts

ja ne znam što ste svi u fazonu da terate ljude u pemzije? računica je prosta - dok igra kaplje kinta, ne toliko od samih nagrada koliko od marketinških ugovora. što bi se čovek odricao nekoliko miliona godišnje?
plus, rođa je i dalje 3. na ATP listi, malo li je?

Edited by aram
Link to comment
  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jumanji

    503

  • renne

    395

  • Arkadija

    332

  • Tsai

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Plus je pre par godina bio očajan i opet je posle toga napravio nekoliko odličnih rezultata. Njega je definitivno ove godine ubilo finale Vimbldona. Od tada se nije oporavio.

Link to comment

Tesko je oporaviti se od bukvalno najgoreg scenarija koji moze da te zadesi u tenisu. Izgubis nakon mec lopti na najprestiznijem turniru u istoriji sporta. Da mu je neko rezirao nocnu moru ne bi mogao gore

Edited by Tsai
Link to comment

Ma kakva penzija, ne mogu iz top 10 da izadju na kraj sa njim mnogi, bez obzira sto nije na onom svom nivou, iako pitanje da li ce i biti bas ikada vise, ali za mnoge je i dalje streptomicin. Zadrzi li dobar zdravstveni bilans, eto njega jos ko zna do kada  -.-

 

Samo od ove turneje po J.Americi sad u novembru sa Sasinkom, ko zna koju ce lovu da zgrne.

Link to comment
37 minutes ago, aram said:

ja ne znam što ste svi u fazonu da terate ljude u pemzije? računica je prosta - dok igra kaplje kinta, ne toliko od samih nagrada koliko od marketinških ugovora. što bi se čovek odricao nekoliko miliona godišnje?
plus, rođa je i dalje 3. na ATP listi, malo li je?

 

Vrhunski profy sportisti u poznim 30im se ne bave svojim sportom zbog kinte, bave se jer im tako godi, vole to, a i u neku ruku ne znaju za drugaciji zivot.

Da je Federeru para samo na umu mogao je da prestane da igra tenis pre 10 godina i imao bi dovoljno novca da obezbedi za zivota sebe i svoju decu. I njihovu decu.

Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

 

Mislim da bi Federer morao ozbiljno da razmisli o tome da ga vreme sustiže.

Ti češ napraviti zurku kad deda ode u penziju. Nadam se da cu biti pozvan :D

Link to comment
58 minutes ago, Moća said:

Nikad nije dovoljno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

 

Upravo. Ne može me bog otac ubediti da mu već godinama nije pun q tenisa, pogotovu jer je i sam svestan da sve više i više gubi.

Al najjače mi je kad neko tako lako sa strane kaže "baš ga zabole za, lupam, 30 miliona godišnje" koje dobija samo od reklama kao da je u pitanju 30.000 dinara. 

Isto kao npr Rossi, čovek je bukvalno motogp, njegova sezona vožnje makar bio poslednji svaku trku mu donosi desetine, možda i stotine miliona eura po sezoni, nemam gram sumnje da mu je odavno ispizdelo. Naravno, voli on i dalje da vozi i da se trka i sl, mislim na proces vežbanja, treniranja, treninge, i sl. 

Link to comment

Alo jbt. čovek je 3. svetu, imao meč lopte u finalu vimbldona pre nekoliko meseci, toliko o tome da ga je vreme pregazilo. Nije u prajmu, ali ima bolje rezultate od cele planete osim dvojice ljudi.

 

Što se tiče toga da mu je pun kurac tenisa, mogu samo da kažem da je nemoguće biti treći na svetu u njegovim godinama ako ti je pun kurac svega. Postoje vrhunski sportisti koji rano batale i nikada se više ne bave svojim sportom, a ima i onih koji guraju dokle god mogu, a nastave da treniraju i posle profi karijere, Mirko Filipović mi prvi pada na pamet.

 

Federer Ima vrhunske rezultate, zarađuje nestvarne sume čak i za svet profi sporta, nema velikih zdravstvenih problema, trka za goata nije gotova, zašto bi prestajao?

Edited by Heaviside
Link to comment

Sve je kod Federera povezano, novac naravno da igra veliku ulogu, ali da nije zdravstveno oke i da nema i dalje onu veliku zelju i strast za ovom igrom, sumnjam da bi se mlatio po svetu. Na kraju da tolko trenira u ovim godinama, sigurno je samo iz velike te zelje i strasti. Sta ce da radi kada prestane, jednog dana 🙄 bice zanimljivo.

Link to comment
  • radisa locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...