Jump to content
IGNORED

Tenis 2019


Timmy

Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jumanji

    503

  • renne

    395

  • Arkadija

    332

  • Tsai

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Toliko ima stvari koje mogu da pođu po zlu, od zdravlja preko njegove psihe pa na dalje... I pored odlične završnice prošle sezone nisam siguran da se Novaka boje kao nekada, mada je svakako vratio dobar deo autoriteta koji je imao, ali čini mi se da nije to kao nekada.

 

U svakom slučaju nekima se ne poklopi ni 1 GS za karijeru, pa sumnjam da će njemu 4 u ovim godinama. Ne kažem da je nemoguće, ali mislim da su šanse za to manje od 10%. Za 3 nekih 20, 25%. 

Link to comment

Ih, zasto razmisljati da stvari mogu da podju po zlu, pogotovu povrede?

Na kraju one lebde iznad svakog sportiste, a Novak nije njima sklon. Padovi u koncentraciji i zasicenja su neminovna, kod njega ocigledno i vise nego kod ostalih, ali toliko puta je umeo da iznenadi, srecom vise pozitivno, nego obrnuto, tako da je bilo sta nezahvalno prognozirati ili predvideti, kao i generalno u sportu na kraju.

Ima on lufta i snage da gura jos ihhhaaa, samo da hoce, sve ostalo je tu.

 

 

Link to comment

O cemu pricas? Novak je teniser sa najmanje padova u koncentraciji. Ali bukvalno najmanje. To mu je mozda i najveca prednost u odnosu na ostale - taj neverovatni fokus koji ume da mu traje i ceo mec. 

 

Edit. Jao, pa to si ti. Nadam se da te nisam povredio, uvredio i sta slicno. Evo u pravu si. Novak nema koncentraciju i stalno gubi meceve zbog toga. 

Edited by Timmy
Link to comment

Imao je poraze zbog nerezonskih padova u fokusu, ne u jednom mecu, vec na turniru.
Pisala sam uostolom vec o tome dosta, mrzi me da se ponavljam.

Samo bez prizivanja ikakvih povreda. Najbitnije od svega da on zeli, da je dovoljno gladan i da ima jasan cilj, sve ostalo poseduje odavno, sve je tu.

Link to comment
On 22.12.2018. at 20:43, Timmy said:

Kvota da Novak uzima sva 4 je 100. Nemoj posle da bude nisam na vreme rekao :D

da li to znaci da je za svaki GS pojedinacno kvota 3-4?

mozda naivno pitanje, ali stvarno nemam pojma, a interesuje me kako to racunaju, jel kao nezavisne dogadjaje ili ne... 

za svaki pojedinacno kvota 3-4 ne deluje veliko...

Link to comment

Ovo je kao jedna igra, da uzima sva 4. Ima i pojedinacno, gledao sam pre negde, lupacu, ali je otprilike to to. Za AO je najmanja kvota, nesto oko 2.5 ili manja. Na RG najveca, nesto oko 4-5. Na W i USO oko 3.

Link to comment
9 hours ago, Timmy said:

Ovo je kao jedna igra, da uzima sva 4. Ima i pojedinacno, gledao sam pre negde, lupacu, ali je otprilike to to. Za AO je najmanja kvota, nesto oko 2.5 ili manja. Na RG najveca, nesto oko 4-5. Na W i USO oko 3.

2.5x4x3x3 = 90

Link to comment
2 hours ago, iDemo said:

Vaistinu 99. 

Zato pitam... mada zvuci dobro, ali 100 i nije neka velika kvota. Ti preuzimaš mnogo veći rizik a oni ti ne nude ništa (znacajno) više nego da igraš jedan po jedan i uvek možeš ponovo da ulozis ceo dobitak ali uvek možeš i da odustanes, ako se na primer desi nešto očigledno između dva turnira.

 

to je malo kao kad su pričali neki general i enrico fermi, pa general kaže mnogo je generala ali mozda 3% njih su stvarno genijalne vojskovodje,  fermi pita šta je definicija genijalnog vojskovodje, a general kaže to je neko ko pobedi 5 bitaka za redom!

Link to comment
  • TheBigFlegma pinned this topic
  • radisa locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...