Jump to content
IGNORED

Goveda u srpskoj nauci


3opge

Recommended Posts

Govorite o Filipu Vukajloviću, bivšem Šešeljevom jurišniku iz skupštine Beograda? Na čijoj je on strani? 
uvek na shesheljevoj, tu teshko da ima promene :hihi:

problem je shto je vrlo chesto vrlo mnogo onog shto govori vrlo tachno.

sent from bubamoto

Link to comment

Он је ишао са мојом мамом у гимназију. Једном је дошао нешто код нас, средина осамдесетих и сећам се да је мојим родитељима причао да га и руси и американци на даљину трују зрацима. 

 

Никада нисам закључио да ли ме је једном приликом у скупштини града псовао случајно или знајући ко сам. И дете је нешто спомињано било. Један од ретких случајева када сам безерковао у јавности.

 

А знам да се судио са Винчом и да је мислио да је бољи правник од судија, а појма није имао и понашао се безобразно. Додуше, избегао сам да седим на суђењима на којима се он појављивао, тако да то сведочим из друге руке...

Link to comment

on je na ta sudjenja donosio uverenje da nije lud ili tako neshto. bezgranichno chudan chovek. pochesto i mizogina budala (nadam se da ima samo cerke [emoji38]ol: )

 

pamtim njegov uzas i zgrazavanje kad je na jednom predavanju shvatio da neki mlad chovek klinac na mobilnoj aplikaciji izrachunava neshto zashta je on davne sedamdeset neke troshio zivot i vishe :hihi: :cry:

 

i pitanja koji potencijal ste uzeli? koji je bio na meniju :rolf:

 

 

 

 

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
10 hours ago, Hamlet Strašni said:

Govorite o Filipu Vukajloviću, bivšem Šešeljevom jurišniku iz skupštine Beograda? Na čijoj je on strani? 

Trenutno na našoj, a uvek na radikalskoj.

Što reče Buba, kvaka sa njim je što se dosta onog što govori ispostavi kao tačno.

Dodatna kvaka je što, zbog tog njegovog agresivnog i zastrašujućeg nastupa, ljudi (kao ja) uglavnom zaziru.

Meni je radni vek u Institutu počeo jednim njegovim ispadom (tačnije upadom) u salu punu stranaca gde je samo postavio stolicu na sred sale i krenuo da ih preslišava... ahh good old days...

 

Edit. Ovo sa skupštinama sam propustila. Kao i sa suđenjima.

 

Edited by pt 2.0
Link to comment

recimo da se ponashao tako da nije bio mnogo popularan, a da je potkachio svakog, i kog treba i kog ne. i da ga je neshto od toga koshtalo i ranije nego shto se mogao nadati.

sent from bubamoto

Link to comment
  • 7 months later...
  • 1 year later...

mislim da su ove legende već jednom spomenute na ppp, ali zaslužuju bump s vremena na vreme.

 

tekstić na 021.rs od pre neki dan

 

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/298343/Srbija-razvija-svemirski-program-uz-pomoc-novosadskog-Komiteta-evo-cime-se-on-tacno-bavi.html

 

Quote

Srbija, zahvaljujući Komitetu za razvoj svemirskog programa iz Novog Sada, već deset godina razvija tzv. svemirski program i šalje, u saradnji sa inostranim partnerima, satelite u svemir.

 

 

sajt Komiteta za Razvoj Svemirskog Programa:

http://2comnet.info/komsat/en/home/

 

adresa na kojoj se nalazi Komitet:

 

06phOT5.png

 

 

 

seems legit sam winchester GIF

  • Haha 6
Link to comment

Ovlaš sam pogledao, ovi amateri/entuzijasti su nezasluženo na ovom topicu.
(Osim ako ih neko zloupotrebljava ne bi li bombastičnim tekstovima došao do slave i para)

>>
CanSat je mali analogni satelit. Sve komponente su smeštene u unutrašnjost limenke od 350 ml. CanSat omogućava priuštiv način sticanja osnovnih znanja iz svemirskog inţenjeringa za predavače, Ďake i studente kao i doţivljavanja inţenjerskih izazova pri izradi satelita. Đaci i studenti su u mogućnosti da dizajniraju i naprave mali elektronski tovar koji moţe da stane u limenku od 350 ml. CanSat se lansira raketom ili balonom i isporučuje u apogeju. Pomoću padobrana CanSat se polako spušta na zemlju i tokom spuštanja sprovodi svoju misiju (npr. meri vazdušni pritisak i temperaturu i šalje telemetriju). Analizom podataka koje je prikupio CanSat, korisnici će istraţiti razloge uspeha ili neuspeha njegove misije.
<<

p.s.  šta mu to dođe "apogeja"? Maksimalna visina do koje balon/raketa može da dobaci?

Link to comment
On 23.2.2022. at 19:11, Frile said:

Ovlaš sam pogledao, ovi amateri/entuzijasti su nezasluženo na ovom topicu.
(Osim ako ih neko zloupotrebljava ne bi li bombastičnim tekstovima došao do slave i para)

 

moguće da si u pravu, ali onda ne bi bilo loše da se zovu "klub ljubtelja ili "udruženje amatera", a ne Komitet i to ni manje ni više, nego za razvoj svemirskog programa.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...